Plan lekcji

Na skróty

VII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki – zapraszamy !

W dniach 21 – 22 marca 2019 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Stanisława Staszica w Krośnie odbędzie się VII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki.Festiwal jest adresowany do młodzieży szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych Miasta Krosna, Powiatu Krośnieńskiego i sąsiednich powiatów, podczas którego zaplanowano szereg atrakcji dla odwiedzających, a dla młodzieży szkolnej udział w licznych eksperymentach naukowych i laboratoryjnych. Przez dwa dni będą prowadzone zajęcia laboratoryjne, ćwiczenia i pokazy w nowej niezwykle atrakcyjnej formule. W tym roku po raz pierwszy będą obecne także firmy lotnicze jak LOT AMS i Linetech..Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu będą ciekawe wystawy uczelni wyższych technicznych oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw. Oferujemy wykłady i warsztaty popularno-naukowe kierowane głównie do młodzieży szkolnej. Poprzez realizowanie idei Festiwalu, pragniemy nieustannie ożywiać naukę, dzięki której można poznawać świat poprzez zabawę, eksperymenty i udowadniać, że nauka nie musi być nudna i że nie musi być poprzedzona stresem dla poznawania otoczenia i zjawisk towarzyszących nam na co dzień. Ponadto, pragniemy młodzieży pokazywać zawody nowoczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia bez zmartwień o własną przyszłą karierę zawodową. Pragniemy pokazywać świat wymagań ale też pokazywać instrumenty, które pozwolą młodemu pokoleniu ten świat kształtować. Dlatego nasza idea wyprzedzania przyszłości ma polegać na tym aby uczyć jak samemu tę przyszłość kształtować. Przy okazji pokazujemy kluczowe kompetencje przydatne na co dzień w każdej dziedzinie gospodarki aby z uśmiechem i bez obaw móc spoglądać także w swoją zawodową przyszłość. Atrakcją Festiwalu będą warsztaty ćwiczeniowe i laboratoryjne organizowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Zapraszamy także do Astronomicznego Planetarium. 

Zapisy młodzieży szkolnej przyjmuje sekretariat pod nr. tel. 13 43 215 61 lub pisemnie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 plakat Festiwal 2019  Program festiwal 2019

 

130

SPACER

baner egzaminy 2024

baner festiwal 2

baner konkurs 5

librus

praktyki 2

spot 2

 

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch