Plan lekcji

Na skróty

Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

Cele i założenia festiwalu

Festiwal Nauki i Techniki to cykliczne wydarzenie, odbywające się w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie w drugim semestrze roku szkolnego. Główną ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozwijanie zainteresowań kierunkami technicznymi. Poprzez organizację tego wydarzenia promujemy wśród uczniów ciekawość świata, rozwijamy ich wyobraźnię. Celem festiwalu jest też zaprezentowanie młodzieży zawodów nowoczesnych technologii, wskazywanie kwalifikacji i kompetencji, które najlepiej przygotują do życia bez zmartwień o swoją przyszłą karierę zawodową.
Festiwal Nauki i Techniki został zorganizowany po raz pierwszy w 2012 roku, skierowany był do dzieci i młodzieży Krosna i okolic, jak również do osób dorosłych zainteresowanych szeroko pojętą techniką oraz nowoczesnymi technologiami. Na przestrzeni 10 lat w dniu festiwalu szkołę odwiedzało tysiące osób w różnym wieku podziwiając nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania nie tylko naszej szkoły, ale również zaproszonych przez nas wystawców z uczelni wyższych oraz instytucji zajmujących się kształceniem i propagowaniem kształcenia zawodowego.

 

Zobacz relację z XI Festiewalu Nauki i Techniki

 

 

Poniżej zdjęcia z poprzednich edycji:

 

 

 

 

persp

konkurs 2

jubileusz

SPACER

baner egzaminy 2024

baner festiwal 2

librus

praktyki 2

spot 2

 

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch