Plan lekcji

Na skróty

Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

Cele i założenia festiwalu

Festiwal Nauki i Techniki to cykliczne wydarzenie, odbywające się w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie w drugim semestrze roku szkolnego. Główną ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozwijanie zainteresowań kierunkami technicznymi. Poprzez organizację tego wydarzenia promujemy wśród uczniów ciekawość świata, rozwijamy ich wyobraźnię. Celem festiwalu jest też zaprezentowanie młodzieży zawodów nowoczesnych technologii, wskazywanie kwalifikacji i kompetencji, które najlepiej przygotują do życia bez zmartwień o swoją przyszłą karierę zawodową.
Festiwal Nauki i Techniki został zorganizowany po raz pierwszy w 2012 roku, skierowany był do dzieci i młodzieży Krosna i okolic, jak również do osób dorosłych zainteresowanych szeroko pojętą techniką oraz nowoczesnymi technologiami. Na przestrzeni 10 lat w dniu festiwalu szkołę odwiedzało tysiące osób w różnym wieku podziwiając nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania nie tylko naszej szkoły, ale również zaproszonych przez nas wystawców z uczelni wyższych oraz instytucji zajmujących się kształceniem i propagowaniem kształcenia zawodowego.

 

Zobacz relację z X Festiewalu Nauki i Techniki

 

 

Poniżej zdjęcia z poprzedniej edycji:

 

 

 

 

< >
O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

baner konkurs 5

baner festiwal 2

baner covid 5

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch