Plan lekcji

Na skróty

Materiały dydaktyczne - diagnostyka

Materiały dydaktyczne w postaci krótkich filmów, które znajdziesz poniżej zostały przygotowane z myślą o osobach, które chcą przypomnieć sobie, bądź też utrwalić wiadomości z dziedziny diagnostyki pojazdów samochodowych.

Materiały te opracowano tak, by jeden film prezentował wybrane zagadnienie diagnostyczne. W znakomitej większości są to prezentacje z badania czujników pojazdów samochodowych, stanu technicznego tłokowych silników spalinowych, elementów elektrycznych i elektronicznych, ale także prezentacje z regulacji i wymiany wybranych podzespołów oraz obsługi wybranych urządzeń. Każdy film przedstawia badanie i zakończony jest wnioskami, pytaniami oraz odpowiedziami na nie. Prezentacje powstały m.in. z wykorzystaniem stanowisk i sprzętu zgromadzonego w szkole.

Dodatkowo, prócz filmów pobrać można materiały konkursowe Olimpiady Techniki Samochodowej oraz materiały dotyczące egzaminu zawodowego M.12, M.18, M.42. Dostępne są także scenariusze zajęć z przedmiotu Pracownia diagnostyki pojazdów samochodowych.

Kilka przykładów:

1) Diagnostyka czujnika położenia przepustnicy:

 

2) Obsługa oscyloskopu, kalibracja sond:

 

3) Zasada działania sondy lambda, napięcie pomiarowe:

Całość materiału znajdziesz tutaj.

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch