Plan lekcji

Na skróty

Zespół Szkół Mechanicznych otrzyma nowy sztandar

0515 października 2019r. w auli ZSM o godz. 10.30 odbędzie się ważna uroczystość nadania sztandaru Zespołowi Szkół Mechanicznych. W latach 1975 – 2002 ówczesny Zespół Szkół Mechanicznych posługiwał się sztandarem, który obecnie znajduje się w Archiwum Szkoły, a w 2004r. Rada Rodziców nadała szkole sztandar, który wymieniał nową nazwę – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica. Ten stan prawny i organizacyjny pozostał do 31 sierpnia 2019r. albowiem od 1 września 2019r. szkoła (na mocy uchwały Rady Miasta Krosna z dnia 27 lutego 2019r.) powróciła do nazwy Zespołu Szkół Mechanicznych z Patronem Stanisławem Staszicem. Dlatego zgodnie z obowiązkiem heraldycznym postanowiliśmy „nowej” szkole nadać nowy nawiązujący do obecnego stanu organizacyjnego symbol – sztandar, który z jednej strony nawiązywałby do tradycji i historii szkoły, a z drugiej strony w sposób symboliczny łączył przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Stąd też po konsultacjach w szkole ustalono zgodnie z zasadami heraldycznymi wizerunek sztandaru, który łączy wszystkie wartości czasu minionego, dnia teraźniejszego oraz wizji na przyszłość. Zaistniała jedynie potrzeba zlecenia odpowiedniej pracowni plastycznej wykonanie tego dzieła i sfinansowania przedsięwzięcia, które jednak ma swoją znaczącą wartość. Po wstępnych negocjacjach z kilkoma tego typu firmami (wykonawcami sztandaru) w kraju, wybrano Pracownię Haftu Artystycznego w Lublinie.

Jednak najtrudniejszy element tego zadania dotyczył sfinansowania projektu i „produkcji” sztandaru… Miło nam jednak poinformować, że w tym zakresie z pomocą przyszła nam firma lotnicza LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. która zgodziła się pokryć koszty (zasponsorować) nowego sztandaru dla ZSM. Cieszymy się z tego bardzo i dziękujemy firmie LOT AMS za tak piękny gest. Miło nam też poinformować, że 15 października br. na naszej uroczystości będą obecni przedstawiciele Zarządu LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. którzy przekażą szkole nowy sztandar. W uroczystości obok uczniów, nauczycieli i rodziców wezmą też udział władze samorządowe Miasta Krosna oraz Ksiądz Dziekan i Proboszcz krośnieńskiej Fary,

Poniżej prezentujemy wizerunki sztandaru:


1) Sztandar ZSM – do roku 2002

 ZSM do 2002r.        ZSM do 2002r 

2) Sztandar ZSP nr 3 – w latach 2004 – 2019

ZSP3  2004 19

      

ZSP3  2004 2019

 

 

3) Sztandar ZSM – od 1.09.2019

 05         06

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch