Plan lekcji

Na skróty

Otrzęsiny i ślubowanie pierwszoklasistów

cat 2W dniach 22 i 23 października br. w auli ZSM doszło do symbolicznego ślubowania uczniów klas pierwszych Technikum i BS I st. oraz tradycyjnych „otrzęsin”. Uroczystość została przygotowana przez uczniów Samorządu Uczniowskiego i to oni prowadzili tę dwudniową uroczystość. Miłym akcentem był koncert szkolnej kapeli muzycznej, który uświetnił występem całą uroczystość. Trzeba też dodać, że w pierwszym dniu w uroczystości uczestniczyli uczniowie klas pierwszych ze szkół ZSM na podbudowie Szkoły Podstawowej, a w drugim dniu w uroczystości uczestniczyli uczniowie ze szkół ZSM na podbudowie Gimnazjum. Najważniejszym jej akcentem (w drugim dniu) było ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych Technikum i BS I st. w obecności sztandaru szkoły. Rota ślubowania została odczytana przez przedstawiciela SU, a uczniowie biorący udział w ceremonii powtarzali słowa, akcentując tym samym przyjęcie zobowiązań, które czynią wszystkich uczniów klas pierwszych „pełnoprawnymi mechanikami”. Następstwem uroczystości ślubowania był udział przedstawicieli klas pierwszych w konkurencjach umiejętnościowych oraz sprawnościowych, które oceniało jury reprezentujące uczniów i nauczycieli. Zdaniem uczestników i obserwatorów tej części uroczystości tj. „otrzęsin” – poziom był mocno wyrównany. Wszystkie te konkurencje były „oddzielane” występem kapeli muzycznej, która wprowadzała wszystkich w bardzo miły nastrój…

Ostatecznie jury wydało werdykt, który nawiązywał do ocen „wyrównujących” dla wszystkich przedstawicieli klas a wskazani zwycięzcy tj. klasy: I e i I kl (2-oddziałowa) otrzymali możliwość wyboru dnia nauki, w którym nie będą stawiane oceny z poszczególnych przedmiotów. Zwycięzcom, jak i uczestnikom „zmagań” gratulujemy wyników , a przygotowującym tę uroczystość dziękujemy za sprawne i ciekawe jej przeprowadzenie.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch