Plan lekcji

Na skróty

Dawanie daje wszystkim radość i poczucie sensu

szl paczW tym roku po raz kolejny postanowiliśmy jako szkoła wesprzeć inicjatywę „Szlachetnej paczki”. To były prawdziwe dwa tygodnie cudów, pełne wzruszeń, szczerych uśmiechów i po prostu ludzkiego dobra, którego, jak się okazuje, jest wokół nas naprawdę wiele…
Udało się! Zmobilizowaliśmy siły, otwarliśmy serca i... skompletowaliśmy pomoc wybranej przez nas rodzinie. W tym roku w naszej szkole do akcji „Szlachetna paczka” zaangażowała się cała młodzież, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkoły. Tak, tak to nie tylko bezinteresowna pomoc, ale i całkiem spore wyzwanie. Uwierzcie proszę, to nie takie proste zrealizować tak wiele najróżniejszych potrzeb (jak na przykład zakup robota kuchennego, garnków, pościeli, odzieży dla dzieci) i skoordynować działania tak wielu chętnych osób do pomocy. No i to pakowanie! Czy wiemy kto otrzymał nasze wsparcie..? Nie. Wiemy natomiast, że nasza chęć dawania części samego siebie ma sens bo na pewno spowodowaliśmy czyjś uśmiech, może zadowolenie, a może nawet wiarę w drugiego człowieka. Oby dawanie nie było tylko jedną akcją. Bądźmy dla siebie empatyczni zawsze i starajmy się pokazywać każdy dzień, w którym nawet w niepogodę świeci słońce.

 

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch