Plan lekcji

Na skróty

Święty Mikołaj w Mechaniku

IMG 1061 wynikTradycyjnie jak co roku o tej porze, 6-go grudnia pojawił się w naszej szkole Święty Mikołaj. Gość z Laponii w towarzystwie prawdziwych śnieżynek, Elfa, renifera, Spidermana oraz ugrzecznionego diabełka rozpoczął swoje odwiedziny rozpoczynając wizyty od gabinetu Pana Dyrektora. Potem kolejno odwiedzał wszystkich uczniów i nauczycieli pytając ich o sprawowanie w minionym roku. Najważniejsze, że nikt nie dostał rózgi co jest dobrym znakiem, świadczącym o tym, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Postać Świętego Mikołaja zawsze wnosi dużo radości. Historyczny Mikołaj, biskup z Miry stał się pierwowzorem postaci rozdającej prezenty ze względu na przypisywane mu legendą dobre uczynki. W kulturze przedstawiany jest jako starzec z okazałą brodą, z workiem prezentów i rózgami w ręce. Jego bezinteresowna dobroć stała się symbolem Świąt Bożego Narodzenia, na które wszyscy czekamy. Do zobaczenia św. Mikołaju w przyszłym roku.

 

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch