Plan lekcji

Na skróty

Finał VII Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej rozstrzygnięty.

f

W dniu 11 lutego 2020r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. St. Staszica w Krośnie, odbył się podkarpacki finał VII Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Do rywalizacji zgłoszonych została rekordowa liczba 66 uczniów z 18 szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Tradycyjnie tematyka konkursu obejmowała wiedzę i umiejętności z zakresu techniki, motoryzacji, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po raz kolejny konkurs został objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Krosna, a także wpisany na listę konkursów punktowanych podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Konkurs uroczyście rozpoczął dyrektor Bogdan Adamski wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Krosna - Bronisławem Baranem oraz Przewodniczącym Rady Miasta Krosna – Zbigniewem Kubitem. Współorganizatorami i sponsorami nagród dla uczestników konkursu byli: firma Glob Cars – autoryzowany dealer marki Opel i Ford, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz firma Inter Team – dystrybutor części motoryzacyjnych.

3

Tegoroczna rywalizacja podzielona była na 3 części, tj.:

1. test wiedzy technicznej, składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru,
2. zadania praktyczne w laboratoriach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii w naszym zespole szkół,
3. jazdę zręcznościową na czas w symulatorze motoryzacyjnym.

W przerwach pomiędzy etapami finału, uczniowie „Mechanika” przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów mnóstwo atrakcji związanych z techniką, głównie z zakresu mechaniki, mechatroniki i automatyki przemysłowej. Na Auli zaprezentowano nietypowe pojazdy, prace dyplomowe starszych roczników uczniów szkoły i eksponaty szkolnego muzeum motoryzacji. Można było również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, rozwiązując przygotowane krzyżówki drogowe. W pracowni językowej oprócz zadań konkursowych przygotowano wystawę programu Erasmus+ prezentując sprawozdania z zagranicznych praktyk zawodowych naszych uczniów w Irlandii, Hiszpanii, Austrii i Portugalii.

2

W oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy finału po raz kolejny wybrali najlepszy projekt wykonany przez uczniów „Mechanika” w ramach szkolnego konkursu "Technologia jest prosta - od pomysłu do realizacji". Najwięcej głosów uzyskał model silnika solenoidalnego V8 Mateusza Pachany z klasy 1 technikum – gratulujemy!

Po kilku godzinach rywalizacji wyłoniliśmy również zwycięzców VII Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej, a cenne nagrody wręczyli przedstawiciele sponsorów oraz Bogdan Adamski - dyrektor i Grzegorz Kuźniarowicz – wicedyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie:

I miejsce: Dobrzański Kacper, Szkoła Podstawowa w Zręcinie
II miejsce: Kwiatkowski Jakub, Szkoła Podstawowa w Besku
III miejsce: Chrobak Patryk, Szkoła Podstawowa w Iskrzyni

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w rywalizacji i zapraszamy za rok na VIII edycję Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej, oczywiście w MECHANIKU!

Poniżej prezentujemy zdjęcia i wyniki (1-30 miejsce) z tego eventu.

 pdf ikona  Wyniki konkursu 

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch