Plan lekcji

Na skróty

Koniec roku szkolnego dla maturzystów Mechanika

1

24 kwietnia 2020r. uczniowie klas maturalnych zakończyli naukę w Technikum. Termin ten wynika z Rozporządzenia MEN ale w rzeczywistości dzień ten jest inny niż zwykle… Zawsze, czyli co roku było to święto i wielki powód do dumy dla uczniów kończących szkołę, dla ich rodziców, a i dla nas nauczycieli. W tym roku COVID-19 zmienił nam scenariusz nie tylko tej uroczystości ale i całego życia nie tylko szkolnego. Przez ostatnie tygodnie prowadziliśmy naukę on-line z wszystkimi uczniami i ta nowa sytuacja z jednej strony oddaliła nas bo praca przeniosła się do domów, a z drugiej strony wszyscy zatęskniliśmy za normalnym szkolnym systemem pracy. Nie docenialiśmy chyba tzw. normalności polegającej nawet na tym, że codziennie idziemy do szkoły i tam zdobywamy wiedzę, umiejętności i przygotowujemy się do dorosłego życia. Ta wiosna 2020r. odebrała nam coś co nazwać możemy już przywilejem… Teraz doceniamy to co było i brakuje nam coraz bardziej tej normalności w szkole. Słychać to od uczniów, ich rodziców i nauczycieli… Dlatego w zupełnie nowych warunkach bo na konferencji Rady Pedagogicznej on-line w dniu 20 kwietnia br. podjęliśmy uchwałę o przyjęciu wyników klasyfikacji uczniów klas IV-tych Technikum, co dla maturzystów oznacza – ukończenie szkoły.

Z jednej strony cieszy nas fakt, że uczniowie klas maturalnych kończą etap kształcenia średniego, a z drugiej strony smuci nas fakt, że nie możemy temu wydarzeniu nadać wymiaru uroczystego – wzorem poprzednich lat jak i tradycji szkolnej. Mamy jednak nadzieję, że będzie jeszcze okazja spotkać się aby przekazać gratulacje wszystkim naszym absolwentom 2020r. w Technikum Zespołu Szkół Mechanicznych. Te same gratulacje i podziękowania chcemy przekazać rodzicom naszym absolwentów. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za 4 lata wspólnej pracy w Technikum. Natomiast naszym absolwentom Technikum życzymy bardzo dobrych wyników na egzaminie maturalnym i zawodowym oraz powodzenia w planowaniu dorosłego życia..
Jeszcze „uwaga techniczna”.. Za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus nasi uczniowie/absolwenci otrzymują informacje od wychowawców klas, że w dniach: 27 – 28 – 29 kwietnia br. w budynku głównym ZSM będą przekazywane dyplomy ukończenia Technikum. Szczegóły zostaną podane w Librusie, gdyż mamy absolwentów z 5 klas, a COVID-19 powoduje ustalenie określonych zasad bezpieczeństwa i proszę wszystkich maturzystów o ich przestrzeganie.
Zatem, zapraszamy do szkoły po odbiór dyplomów.

Z uwagi na to, że nie ma uroczystości oficjalnej z zakończenia nauki w Technikum, poniżej zamieszczamy zdjęcia „klasowe” (przedstawicieli klas) z balu studniówkowego A.D.2020. oraz zdjęcia z innych wydarzeń klasowych.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch