Plan lekcji

Na skróty

Uczniowie „Mechanika” na stażach wakacyjnych w Austrii…

118321255 1222566888106128 6850737077200046502 nWakacje dobiegają końca, choć były one inne niż do tej pory w Zespole Szkół Mechanicznych „Mechanik” w Krośnie gdzie udało się zorganizować dwutygodniową mobilność na staże wakacyjne do Austrii. Mając na uwadze zalecenia dotyczące Covid19, grupa 9 uczniów klas drugich technikum branży motoryzacyjnej i mechatronicznej w połowie sierpnia wyruszyła do Klagenfurtu w ramach projektu Erasmus+ pn. „Europejski staż zawodowy szansą dostosowania umiejętności uczniów ZSP nr 3 (obecnie ZSM) w Krośnie do wymagań rynku pracy”. Celem ich mobilności było nabycie dodatkowych umiejętności zawodowych dzięki pracy w firmach branżowych w Austrii. Miejscami odbywania stażu były serwisy samochodowe BMW, Volvo, Mazda jak również serwis AGD. Praca w zagranicznych warsztatach samochodowych i serwisach AGD była dla naszych uczniów nie lada wyzwaniem z uwagi na konieczność funkcjonowania w obcym środowisku, komunikacji w języku obcym oraz wykonywania poleceń zawodowych od swoich przełożonych, co zresztą wykonywali wzorowo. Oprócz pracy, w czasie wolnym grupa uczniów wraz z opiekunem brała udział w programie kulturowym. Zwiedzanie Klagenfurtu oraz całodniowa wycieczka z przewodnikiem do Wiednia, gdzie oprócz podziwiania piękna tego miasta, uczniowie mieli okazję poznać jego historię na przestrzeni wieków. Oczywiście nie zabrakło w ciągu dwutygodniowego pobytu relaksu dla ciała dzięki wycieczkom nad jezioro Wörthersee – największe pod względem powierzchni jezioro w Karyntii.
Całość projektu została sfinansowana z programu Erasmus+. Wszyscy uczestnicy mieli zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie dojazd na miejsce pobytu oraz ubezpieczenie, dodatkowo uczniowie otrzymali kieszonkowe na własne potrzeby.

W ramach tego samego projektu na wyjazdy dwutygodniowe czekają jeszcze trzy grupy. Uczniowie odbędą mobilności w lipcu 2021 r. do Hiszpanii, Portugalii oraz Irlandii.
Niebawem początek roku szkolnego 2020/2021. „Mechanik” nie zwalniając tempa ma nowe propozycje wyjazdów na miesięczne praktyki zawodowe oraz wakacyjne staże zagraniczne dla swoich uczniów w ramach nowych projektów mobilnościowych, o których na pewno poinformujemy już wkrótce…

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch