Plan lekcji

Na skróty

Zdalne nauczanie w Mechaniku

zdal mech

Drodzy uczniowie, rodzice uczniów, nauczyciele,

23 października 2020 r. Prezes Rady Ministrów na mocy swoich uprawnień wprowadził na terenie całego kraju tzw. strefę czerwoną co skutkuje zmianą kształcenia w szkołach. Natomiast Minister Edukacji Narodowej w tym samym trybie określił zmiany w systemie kształcenia. W związku z tym w dniach 26. 10. 2020 – 8. 11. 2020 w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie wprowadza się system zdalnego nauczania dla wszystkich przedmiotów i rodzajów zajęć. Jest to co prawda czas 2 tygodni ale wierzymy, że niebawem powrócimy do szkoły i nauczania stacjonarnego, które jest najbardziej efektywne. Obok zajęć ogólnokształcących i zajęć teoretycznych zawodowych do zdalnego nauczania dołączają zajęcia praktyczne realizowane w CKZ. Także wstrzymujemy na 2 tygodnie udział naszych uczniów w praktykach zawodowych na terenie zakładów pracy. Tutaj także mamy nadzieję, że to działanie podyktowane bezpieczeństwem naszych uczniów ma charakter przejściowy.
Mamy natomiast apel, prośbę do rodziców naszych uczniów, abyście wspierali Państwo swoje dzieci w kształceniu zdalnym, które codziennie będzie się odbywać zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Zdajemy sobie sprawę, że mogą pojawić się problemy z dostępem do Internetu i komputera. Wówczas prosimy o kontakt ze szkołą za pośrednictwem wychowawcy klasowego, a postaramy się tę wadę usunąć.
Prosimy natomiast naszych uczniów, aby aktywnie i terminowo brali udział w obowiązkowych zajęciach edukacyjnych gdzie nauka polegać będzie na zdalnym nauczaniu. W wielu sprawach czy problemach prosimy o kontakt z nauczycielem przedmiotu lub wychowawcą klasowym. Pomocą także służyć będzie pedagog szkolny i psycholog szkolny.

Prosimy również wszystkich uczniów o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i dbanie o własne zdrowie.

_dyrektor ZSM


                                                                                                                                                                                                                       

pdf ikona

 Zarządzenie Dyrektora ZSM w Krośnie z dnia 23 października 2020 r.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch