Plan lekcji

Na skróty

VIII Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej – zapraszamy do udziału

konkurs baner www

Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie serdecznie zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego do udziału w VIII edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Zakres tematyczny konkursu obejmuje treści zawarte w obowiązującej podstawie programowej nauczania techniki i fizyki szkoły podstawowej oraz szczegółowe treści z zakresu motoryzacji, uwzględniające zarówno historię wynalazków, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz podstawowe pojęcia związane z przepisami ruchu drogowego.
Kolejne poprzednie edycje Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej przynosiły coraz większe zainteresowanie młodzieży, co było wynikiem liczniejszej grupy uczestników w rywalizacji z większej liczby szkół podstawowych. Również w obecnej edycji patronat honorowy nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Krosna. Konkurs dodatkowo został wpisany przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty na listę konkursów punktowanych przy wyborze szkół ponadpodstawowych.

 

 

 

019   018

 

W tym roku z uwagi na sytuację pandemiczną finał konkursu odbędzie się zdalnie za pośrednictwem platformy konkursowej w dniu 25 marca 2021. W finale udział wezmą zgłoszone do dnia 17 marca 2021 r. trzy-osobowe drużyny, wyłonione w pierwszym etapie w poszczególnych szkołach podstawowych. Obecna edycja konkursu składa się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie rozwiązują test wyboru, z kolei w drugiej części organizator udostępni 5 zadań nagranych w formie filmów z pracowni i laboratoriów ZSM, a uczestnicy wypełnią formularz odpowiedzi na zadawane pytania.
Laureaci konkursu zostaną uhonorowani cennymi nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.

 

 026    025

 

Organizacja tegorocznej edycji konkursu jest dla nas dużym organizacyjnym wyzwaniem. Ponadto chcemy popularyzować wśród młodych ludzi kształcenie zawodowe i nowoczesne technologie i dlatego dołożymy wszelkich starań, aby nowa tegoroczna odsłona konkursu była niemniej ciekawa jak poprzednie i zaszczepiła wśród młodzieży chęć dalszej edukacji techniczno-zawodowej.

 

plakat 2021

 

Historia konkursu - zobacz więcej

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch