Plan lekcji

Na skróty

Uczniowie z Mechanika z sukcesem w finale Podkarpackich Mistrzostw Przedsiębiorczości Społecznych

logo ropsZ przyjemnością informujemy, że w finale konkursu Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych uczniowie w składzie: Aleksandra Gałuszka (3ce T), Jakub Wieczorek (2kl T), Kacper Soliński (2f T) zajęli VI miejsce. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa podkarpackiego. Podczas rozgrywki eliminacyjnej 3-osobowe zespoły uczestników wcielały się we współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw, w tym przypadku - agencji eventowowych. Przez ponad miesiąc uczestnicy podejmowali realistyczne decyzje biznesowe w ramach których decydowali m.in. o: zakupie sprzętu, zatrudnieniu pracowników oraz wyposażeniu ich stanowisk czy o oferowanych usługach i ich cenach. Ze względu na ilość potencjalnych strategii inwestycyjnych oraz konkurencję w branży konkurs wymagał od uczestników nie tylko znajomości podstawowych zagadnień ekonomicznych ale również intuicji w podejmowaniu praktycznych decyzji biznesowych. Po 7 rundach decyzyjnych 8 najlepszych zespołów awansowało do finału. Przez dwa dni ostatniego etapu konkursu nasi uczniowie po zaciętej rywalizacji zajęli ostatecznie VI miejsce. Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorami konkursu byli: Podkarpacka Ekonomia Społeczna, Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz firma REVAS - Branżowe Symulacje Biznesowe.
Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

Opiekunem uczniów był Pan Mateusz Suchodolski.

PLAKAT MISTRZOSTWA ROPS small

 

 

Więcej informacji jest podanych na : https://revas.pl/pmps/

Wyniki : https://revas.pl/wp-content/uploads/2021/06/PMPS-wyniki-finalu.pdf

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch