Plan lekcji

Na skróty

Sukces uczniów ZSM w X Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

logoCo roku w czasie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się eliminacje i finał ogólnopolski Mistrzostw Mechaników w różnych kategoriach. W tym roku ze względu na pandemię konkurs ten odbywa się 2-etapowo tzn, że kilka dni temu ((18 czerwca br.) odbyły się eliminacje w trybie online i były prowadzone z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zebrani w studiu eksperci i przedstawiciele firm partnerujących wydarzeniu kibicowali uczniom zgromadzonym przed ekranami komputerów w szkołach. Ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, Grzegorz Duda, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo poprowadził ten event. „Cieszę się, że tutaj jestem. Nasze podstawowe hasło to: Łączymy Pokolenia. Stawiamy na młodych, bo młodość i przekazywanie tej pozytywnej energii jest najcudowniejsze. Cudowne jest to, że młodzi ludzie chcą z nami być, chcą nas słuchać i z nami się rozwijać. Najcudowniejszą nagrodą jest to, że jesteście z nami, że chcecie uczestniczyć w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników, Akademii Młodego Mechanika, że chcecie poszerzać wiedzę” – powiedział Grzegorz Duda.

W szranki stanęło 1840 dwuosobowych drużyn ze swoimi opiekunami. Naszą szkołę reprezentowało 13 drużyn czyli 26 uczniów i opiekun.

Dla uczniów Mistrzostwa Mechaników odbywały się w następujących kategoriach:

• Młody Mechanik
• Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
• Elektromobilni
• Młody Lakiernik
• Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych – kategoria pojawiła się na Mistrzostwach po raz pierwszy

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych z Krosna walczyli i zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego (odbędzie się we wrześniu br.) w następujących grupach:

Młody Mechanik:

- Kacper Krępulec i Michał Gacek
- Piotr Murdzek i Mateusz Pachana

Młody lakiernik:
- Tomasz Jodłowski i Dawid Konieczny
- Michał Jucha i Jan Świder

Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
- Kacper Krępulec i Michał Gacek

Dodatkowo szkoła zdobyła zieloną kartę uprawniającą do startu w finale bez postępowania kwalifikacyjnego tzn. drużyna w składzie Tomasz Jodłowski i Dawid Konieczny wygrywając test z historii Mercedesa mogą wybrać sobie kategorię finałową w której wystąpią we wrześniu. Gratulujemy uczniom i opiekunowi kwalifikacji do finału i życzymy udanych występów w finale ogólnopolskim.

Opiekunem uczniów był Piotr Boś.

Bliższe informacje o Konkursie są publikowane na:
https://mistrzostwamechanikow.pl/wyniki-eliminacji-x-ogolnopolskie-mistrzostwa-mechanikow-2021/ 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch