Plan lekcji

Na skróty

V Bieg Erasmusa + z uczniami krośnieńskiego „Mechanika”

IMG 20210924 122520„Bijemy rekord Polski” to hasło kolejnej, piątej już edycji ogólnopolskiego biegu zorganizowanego przez Narodową Agencję programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Tegoroczna edycja zaplanowana na dzień 24 września 2021 roku odbyła się ponownie w formie zdalnej, a do rywalizacji w całej Polsce stanęło prawie 1000 drużyn, których cel był tylko jeden - przebiec w ciągu 60 minut jak najdłuższy dystans.
Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym wydarzeniu uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie, którzy od wielu lat uczestniczą w programie Erasmus+ wyjeżdżając na miesięczne praktyki zawodowe do firm branżowych w Austrii, Irlandii, Hiszpanii i Portugalii.
Do rywalizacji drużynowej przystąpili uczniowie ZSM w składzie:

Aleksandra Gałuszka – kapitan drużyny, klasa 4eT (technik mechanik lotniczy)
Krystian Winnicki, klasa 4cT (technik pojazdów samochodowych)
Michał Jucha, klasa 4cT (technik pojazdów samochodowych)
Konrad Kołodziej, klasa 4cT (technik pojazdów samochodowych)

 

Bieg został zorganizowany na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie dzięki uprzejmości dyrektora tego sportowego obiektu Pana Antoniego Dębca, a o odpowiednią oprawę muzyczną i artystyczną wydarzenia zadbali członkowie samorządu i uczniowie szkoły. Najpierw uroczyste otwarcie imprezy przez Dyrektora szkoły, Pana Bogdana Adamskiego, następnie prezentacja zawodników, intensywna rozgrzewka, wystrzał pistoletu startowego i V Ogólnopolski Bieg Erasmusa+ w Krośnie rozpoczął się na dobre. Jak przystało na kapitana, pierwsza pobiegła Ola, ale już po kilku okrążeniach do biegu dołączali kolejni członkowie drużyny.

W wydarzeniu wzięli również udział uczniowie „Mechanika”, którzy z trybun dopingowali swoją drużynę, a dodatkowo mieli okazję dowiedzieć się jakie możliwości daje program Erasmus+ dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. W programie przygotowanym przez samorząd uczniowski znalazł się między innymi quiz dla publiczności na temat Unii Eruropejskiej i programu Erasmus+, a uczniowie, którzy uczestniczyli w wyjazdach zagranicznych przygotowali stanowiska i opowiadali o swoich przeżyciach i wrażeniach po spędzonych tygodniach w Austrii, Portugalii, Irlandii oraz Hiszpanii.
Po zakończonym biegu odbyło się podsumowanie quizu, rozdanie nagród oraz uhonorowanie całej drużyny Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie medalami, dyplomami oraz upominkami.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch