Plan lekcji

Na skróty

Mistrzostwa Lakierników 2021- uczniowie Mechanika w finale ogólnopolskim.

mistrz lakMistrzostwa Lakierników odbywające się w ramach X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbyły się w tym roku w firmie PPG Industries Poland w Warszawie. Podczas zorganizowanego finału w Centrum Szkoleniowym PPG uczestnicy reprezentujący szkoły z całej Polski stanęli do finałowej rozgrywki, która wyłoniła najlepszych młodych adeptów lakiernictwa w naszym kraju. Przypomnijmy, że aby dostać się do grona 20 najlepszych drużyn w Polsce, należało rozwiązać online test półfinałowy. Liczyła się oczywiście poprawność odpowiedzi i jak najkrótszy czas. W tych rozgrywkach trzy drużyny z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie wykazały się wiedzą umożliwiającą im start w finale. Naszą szkołę reprezentowali Tomasz Jodłoski z Dawidem Koniecznym z klasy IVb, Jan Dziura z Michałem Aszlarem z klasy IVb, Michał Jucha z Janem Świdrem z klasy IVc.
Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami z wiedzy teoretycznej, z zakresu ogólnej wiedzy na temat BHP, kolorystyki, klasyfikacji odpowiednich urządzeń oraz wad powłok i ich zapobieganiu jak również z umiejętności praktycznych takich jak dozowanie koloru gotowej mieszanki, wykonanie natrysku próbnego, skompletowanie pistoletu z dostępnych części czy prawidłowego wyboru koloru względem MASTER panelu.

Organizatorzy zaplanowali szereg ciekawych i wymagających zadań, w których dokładność, precyzja i zdolności manualne miały kluczowe znaczenie. Poza częścią konkursową, uczestnicy mieli okazję zobaczyć i poznać najnowsze na świecie rozwiązania z dziedziny doboru kolorów, mieszania lakierów i technologii lakierniczych a także porozmawiać z ekspertami PPG o rozwoju i możliwościach wyboru ścieżki zawodowej w branży.
Opiekunem i przygotowującym grupę uczniów jest Pan prof. Piotr Boś.
Gratulujemy wszystkim finalistom.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch