Plan lekcji

Na skróty

Święto KEN i otrzęsiny w Mechaniku

00113 Października br. (środa) w auli ZSM odbyła się uroczystość upamiętniająca święto Komisji Edukacji Narodowej. Akademia rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora Bogdana Adamskiego i wprowadzeniem sztandaru szkoły. Następnie uczniowie klas pierwszych Technikum i BS I st. złożyli uroczyste ślubowanie. Rotę ślubowania odczytał ich kolega , obecny przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Po tej części wydarzenia uczniowie przedstawili krótką część artystyczną dotycząca okoliczności powstania KEN. Było nieco historii, wiersze, życzenia dla wszystkich pracowników oświaty oraz kwiaty złożone na ręce dyrekcji. Po tej części oficjalnej dyrektor Bogdan Adamski wydał komendę aby wyprowadzić sztandar szkoły co kończyło część oficjalną.
Kolejnym punktem tego wydarzenia były „symboliczne” otrzęsiny klas pierwszych. Jest to tradycja, która w naszej szkole jest bardzo pielęgnowana ponieważ pozwala naszym pierwszakom wejść w społeczność szkolną, jest traktowana jak zabawa, a także prezentacja poszczególnych klas, kierunków i uczniów przed społecznością szkolną. Polega na pokonaniu pewnych trudności , co pozwala na uzyskanie odpowiedniej ilości punktów potrzebnych do wygrania .

Powołane jury składało się z nauczycieli oraz uczniów , którzy sprawiedliwie oceniali ich umiejętności. Klasa, która wygra otrzymuje jeden dzień bez odpytywania na lekcjach, a uczestnicy otrzymywali kubki z logo naszej szkoły. Wszystko jest traktowane z przymrużeniem oka bo tak naprawdę liczy się nie wynik a dobra energia i uśmiech. W tym roku pierwsze miejsce zdobyła klasa I b Technikum, której serdecznie gratulujemy. Oprócz konkurencji nasi uczniowie utalentowani muzycznie prezentowali swoje umiejętności grając na swoich instrumentach zarówno zespołowo jak i solo. Po zakończeniu imprezy uczniowie wrócili do swoich zajęć szkolnych.
Należy dodać, że w tym samym dniu w późniejszych godzinach odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej, gdzie dyrektor B. Adamski wręczał nagrody Dyrektora ZSM. Były również gratulacje dla nauczycieli, którzy otrzymali nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch