Plan lekcji

Na skróty

„Erasmus Days” w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie

001Erasmus Days to ogólnoświatowa inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów w ramach programu Erasmus+. Przez trzy dni między 14 a 16 października na całym świecie organizowane były spotkania, wystawy i prezentacje, które miały na celu przybliżyć społeczności ideę funkcjonowania programu Erasmus+. W tegorocznej edycji zorganizowano 5667 wydarzeń na terenie 67 krajów.

W 2021 roku najważniejszymi tematami Erasmus Days były:
• Włączanie społeczne i różnorodność;
• Cyfryzacja;
• Ekologia i zmiany klimatyczne;
• Aktywne obywatelstwo;
• Upowszechnianie rezultatów projektów realizowanych w minionej perspektywie programu, w latach 2014-2020.

 

W tym roku krośnieński „Mechanik” po raz pierwszy dołączył to tego przedsięwzięcia przygotowując dla uczniów i nauczycieli szkoły ciekawe wydarzenie złożone z kilku równolegle odbywających się inicjatyw przygotowanych przez uczniów i nauczycieli, którzy w ostatnim roku wzięli udział w wyjazdach zagranicznych.
W ubiegły piątek tj. 15 października w bibliotece szkolnej została przygotowana wystawa kilku ostatnich projektów, a uczniowie którzy mieli okazję wyjechać na praktyki i staże zagraniczne przekazywali swoim młodszym kolegom główne cele, rezultaty oraz założenia programu Erasmus+. Był również krótki quizz o Unii Europejskiej oraz szkolny punkt informacyjny „Mechanik w Europie”, przy którym uczestnicy wyjazdów zagranicznych dzielili się swoimi przeżyciami z pozostałymi uczniami szkoły.
Dodatkowo w kilku miejscach szkoły zostały przygotowane stanowiska z projektami uczniów w ramach rozpowszechniania rezultatów zrealizowanych praktyk i staży zawodowych. Uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach z zakresu programowania G-code, druku 3D, a także mogli zapoznać się z zastosowaniem technologii wirtualnej rzeczywistości podczas doskonalenia techniki jazdy samochodem w szkolnym symulatorze zbudowanym na bazie Fiata 126p. Zorganizowane wydarzenie było również okazją do uroczystego wręczenia certyfikatów Europass Mobilność, potwierdzających udział w zagranicznych praktykach miesięcznych i wakacyjnych stażach zawodowych.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch