Plan lekcji

Na skróty

IX Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej - aktualizacja (film)

032W miniony czwartek tj. 10 marca 2022 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie odbył się finał IX już edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. W tym roku konkurs również został objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty jak również Prezydenta Miasta Krosna. Konkurs został także wpisany na listę konkursów punktowanych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.
Tegoroczna edycja zgromadziła w „Mechaniku” rekordową liczbę uczniów z całego województwa podkarpackiego gdyż w rywalizacji finałowej udział wzięło 91 uczniów z 27 szkół podstawowych.
Konkurs został oficjalnie rozpoczęty przez dyrektora ZSM Bogdana Adamskiego, Prezydenta Miasta Krosna Pana Bronisława Barana, Przewodniczącego Rady Miasta Krosna Pana Zbigniewa Kubita oraz Kierownika Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Krośnie Panią Lucynę Opoń.
Organizatorzy konkursu wraz z uczniami ZSM przygotowali dla jego uczestników wiele dodatkowych atrakcji. Zaprezentowano m.in. drukarkę 3D na której drukowano dla uczniów pamiątkowe breloczki z imieniem, ploter który rysował różne skomplikowane rysunki techniczne, zdalnie sterowany robot wyposażony w kamerę oraz ramię robota. Zaprezentowano również modele silników spalinowych, pompę cieczy wykonaną w całości metodą druku 3D oraz motorynkę z zmodyfikowanym silnikiem. Niewątpliwie największą atrakcją dla uczniów ale również i ich opiekunów okazał się symulator lotu szybowcem. Część prezentowanych projektów została wykonana przez uczniów wraz z nauczycielami jako rezultaty odbytych mobilności zagranicznych w ramach programu Erasmus+.

 

Tegoroczny konkurs składał się z trzech części:

Pierwsza część to test jednokrotnego wyboru, za którą można było uzyskać maksymalnie 30 punktów. W drugiej części uczniowie mieli za zadanie zmierzyć się z przygotowanymi praktycznymi zadaniami, które zostały przygotowane w laboratoriach Centrum Kształcenia Zawodowego, a maksymalna liczba punktów do uzyskania to 30, i w końcu trzecia część konkursowa to jazda na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy Maluch 126p za którą 20 najlepszych uczniów otrzymało od 1 do 20 punktów.
O wynikach rywalizacji zadecydowała sumaryczna liczba punktów z wszystkich części konkursowych, co pozwoliło organizatorom wybrać laureatów tegorocznej edycji konkursu:

Miejsce I
Gancarz Bartosz – Szkoła Podstawowa Jedlicze
Miejsce II
Dudzik Szymon – Szkoła Podstawowa Jedlicze
Miejsce III
Guzik Marcin – Szkoła Podstawowa Świerzowa Polska

Laureaci konkursu zostali uhonorowani cennymi nagrodami ufundowanymi przez naszych partnerów:
Sponsorem głównej nagrody – roweru, była firma Eurosim3. Pozostałe nagrody zostały ufundowane przez firmę GLOB CARS, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz EBA.

Wszystkim naszym partnerom, którzy ufundowali tak cenne nagrody serdecznie dziękujemy, laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za wspólną rywalizację konkursową i zapraszamy już za rok na X edycję konkursu.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch