Plan lekcji

Na skróty

Uczniowie Mechanika na warsztatach języka angielskiego

plkat colinW dniu 5 kwietnia 2022r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w X Edycji Warsztatów Przekładowych organizowanych przez Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie zatytułowanych " Tłumacz pomiędzy dwoma światami". Oprócz warsztatów pt. " Jak oswoić dymki? Tłumaczenie memów.", prowadzonych przez Panią dr Annę Rewiś - Łętkowską uczniowie wysłuchali wykładu inauguracyjnego wygłoszonego przez Dr Collin Swartrige, wprowadzającego do tematu szeroko pojętej translatoryki.
Warsztaty językowe oraz w/w wykład dają szansę uczniom na praktyczne zastosowanie umiejętności językowych zdobytych na zajęciach szkolnych oraz na zapoznanie się z problemami z jakimi borykać się może tłumacz w swojej codziennej pracy. Niewątpliwie też jest to szansa na wzmocnienie motywacji do dalszej pracy nad rozwojem osobistym oraz umiejętności językowych, jakże potrzebnych w dzisiejszym świecie.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch