Plan lekcji

Na skróty

Sukces ucznia Mechanika w konkursie o biznesie

plakat konkursuW piątek 8 kwietnia br. w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie odbył się finał konkursu na najlepszy projekt działalności gospodarczej do którego awansował Szymon Sołtys z klasy 3e T. Do komisji konkursowej napłynęło łącznie 32 koncepty biznesowe z których do finału wyłoniono 5 najlepszych. Każdy z uczestników etapu finałowego przedstawił w formie prezentacji multimedialnej własny pomysł na działalność gospodarczą przed komisją konkursową, a w drugiej części odpowiadał na jej pytania. Biznesplany zawierały informacje dotyczące m.in.: krótkiej charakterystyki pomysłu biznesowego wraz z identyfikacją zagrożeń, nazwy, przedmiotu i rodzaju działalności wg PKD, formy prawnej działalności gospodarczej, charakterystyki rynku, analizy konkurencji, planu marketingowego, analizy SWOT planowanej działalności, opłacalności i efektywności przedsięwzięcia oraz rachunku zysków i strat. W końcowej rywalizacji Szymon prezentując biznesplan z branży obejmującej produkcję statków powietrznych o nazwie Sots aircraft uzyskał wysokie II miejsce, za które otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz bon pieniężny. Jury konkursu przyznało również wyróżnienia dla 3 uczniów spoza finału. Gala Konkursu odbyła się podczas Targów Pracy w trakcie której ogłoszono wyniki konkursu oraz wręczono nagrody i dyplomy. Konkurs odbywał się w ramach obchodów 150. rocznicy urodzin Jana Szczepanika - nauczyciela, wynalazcy i genialnego konstruktora, który był objęty patronatem Narodowego Banku Polskiego. Gratulujemy Szymkowi i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem ucznia był p. Mateusz Suchodolski.

 

 

 

 

 STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch