Plan lekcji

Na skróty

Konkurs w rocznicę uchwalenia konstytucji 3 Maja

Obraz1Niedługo obchodzić będziemy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Dzień ten jest wspaniałą okazją by uzmysłowić sobie znaczenie takich słów jak: Historia, Ojczyzna, Patriotyzm.
Chociaż wydarzenia te są dla nas przede wszystkim słowami na kartach podręcznika i dzieli nas od nich kilka pokoleń, to nadal powinny zajmować w naszej świadomości bardzo ważne miejsce. Naszym obowiązkiem jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem spowodowali, że dla Polaków nie zgasło nigdy marzenie o niepodległości i wolności. To właśnie takie postawy i wydarzenia tworzą tożsamość narodową, która pozwala przetrwać każdą niedogodność losu i zakręty historii. Pamiętajmy również o Dniu Flagi, który obchodzimy 2-go maja, jest on swoistym hołdem dla jednego z polskich symboli narodowych. Uczcijmy ten dzień dekorując nasze domy biało czerwonymi flagami. Symbolami naszej niezależności państwowej.

 

 

3 maj
Proponujemy wszystkim uczniom aktywne zaangażowanie się w przeżywanie tej wyjątkowej rocznicy poprzez udział w konkursie fotograficznym zatytułowanym: Konstytucja 3-go Maja i jej twórcy na Podkarpaciu.
Nasza Szkoła pragnie włączyć się w to święto przez przypomnienie miejsc związanych z historią ustanowienia Konstytucji jak i osób z nią związanych.
Zachęcamy do fotografowania pomników, obelisków, tablic pamięci oraz ulic noszących imiona twórców Konstytucji.

Celem naszej akcji jest:
Propagowanie wiedzy na temat historii Konstytucji 3-go Maja, jej twórców, rozwijanie zainteresowania fotografią oraz historią naszego regionu.

Zasady konkursu:
Do udziału w konkursie może przystąpić każdy uczeń naszej szkoły, który w określonym terminie złoży pracę konkursową. Do konkursu można zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia poświęcone temu samemu obiektowi.

Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać trzy elementy:

1.Fotografię miejsca związanego z dziejami Konstytucji albo jej autorem.
2.Krótki opis wyjaśniający ten związek.
3.Imię i nazwisko autora oraz klasę.

Ocenie będą podlegać: zgodność z tematem konkursu, oryginalność ujęcia tematu oraz walory artystyczne wykonanej fotografii.

Przewidziane nagrody.

Pracę prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 15 maja. Z wszelkimi pytaniami odnośnie konkursu prosimy zgłaszać się do pań J. Jurczak i J.Muszańskiej.

Życzymy powodzenia.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch