Plan lekcji

Na skróty

30 maja 2022 - X Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

festiwal 2022 miniZapraszamy na X Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki, który w tym roku odbędzie się 30 maja w naszym zespole szkół. Jest to ważne wydarzenie, zwłaszcza po 2 latach pandemii, kiedy możemy się wreszcie spotkać z młodzieżą szkolną z naszego miasta i regionu w naszych laboratoriach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii.
Jak co roku, ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzenie zainteresowań kierunkami technicznymi. Wcześniejsze edycje Festiwalu cieszyły się dużym zainteresowaniem, co utwierdziło nas w przekonaniu
o potrzebie, a także słuszności organizacji takiego wydarzenia. Festiwal kierowany jest do młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na terenie Miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz innych powiatów województwa podkarpackiego. 

Podczas Festiwalu zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla odwiedzających – m.in. interaktywną wystawę i pokazy naukowe przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu będą ciekawe wystawy uczelni wyższych technicznych regionu oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw nowoczesnych technologii. Oferujemy wykłady i warsztaty popularno-naukowe kierowane głównie do młodzieży szkolnej.

Chcemy poprzez organizację Festiwalu wśród uczniów promować ciekawość świata oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Ponadto Festiwal ma pokazać świat nauki i techniki w atrakcyjnej i zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie, promować lokalne inicjatywy edukacyjne oraz stworzyć młodzieży możliwość publicznych prezentacji. Wszystko po to, aby naukę przedstawić w sposób zrozumiały, zarazem atrakcyjny i niekoniecznie w murach szkolnych. Pragniemy również zarekomendować młodzieży szkolnej zawody nowoczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia bez zmartwień o własną przyszłość i karierę zawodową.

Serdecznie zapraszamy młodzież szkolną do wzięcia udziału w rekomendowanym evencie. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

Zgłoszenia szkół na Festiwal przyjmowane są pod numerem telefonu 13 43 215 61 (sekretariat ZSM) lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w terminie do 25.05.2022r.
Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.zsm.krosno.pl aby zapoznać się z edycjami Festiwalu z poprzednich lat.

2021 (IX edycja)
2020 (VIII edycja)
2019 (VII edycja)
2018 (VI edycja)
2017 (V edycja)
2016 (IV edycja)
2015 (III edycja)
2014 (II edycja)
2013 (I edycja)

 

 

 

festiwal 2022

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch