Plan lekcji

Na skróty

Wyjazdy zagraniczne uczniów z „Mechanika”

043Kolejna 8-osobowa grupa uczniów zakończyła swoją przygodę z programem Erasmus+. Na przełomie maja i czerwca br. uczniowie klas: technik mechatronik, technik mechanik oraz technik pojazdów samochodowych odbywali swoje dwutygodniowe praktyki zawodowe w Hiszpanii – Alicante. Swoje umiejętności praktyczne szlifowali pod okiem mentorów firm AUTO CARASCOSA oraz Talleres Benalua.
Czas wolny wypełniony był zwiedzaniem ciekawych miejsc okolic Alicante. Swoistą wizytówką i najbardziej rozpoznawalnym symbolem Alicante jest Zamek Świętej Barbary. Przypuszczalnie został on wybudowany pod koniec IX wieku, dzisiaj pozostałości tej budowli kryją w sobie niezwykły klimat i atmosferę oraz doskonały punkt widokowy na całą zatokę, stare miasto, a nawet pobliską wyspę Tabarka. Odpoczynkiem od upałów była niewątpliwa wizyta w bardzo pięknym ogrodzie usytuowanym na obrzeżach miasta El palmeral park, liczność palm, kaskad oraz urokliwych mostów pozwoliła na odpoczynek i relaks.
W samym Alicante uczniowie odwiedzili muzeum sztuki współczesnej oraz muzeum figur, prezentujące dorobek kulturalny związany z fiestą organizowaną w Alicante corocznie w czerwcu, a związaną z pokazem kukieł nawiązujących do życia społeczno-kulturalnego mieszkańców tego miasta na przełomie całego roku.
Oczywiście skoro Hiszpania, to nie mogło zabraknąć wycieczek na plaże, nie tylko w centrum miasta, ale również w jego okolicach. Na 244 km linii brzegowej rozsianych jest wiele plaż, które wabią miłośników słońca, nurków, surferów, żeglarzy i artystów, którzy kochają żywe, intensywne kolory. Niezapomniane wrażenia wywarło na nas kolorowe miasteczko Villajoyosa, w którym znajduje się fabryka czekolady. Po zwiedzaniu oraz degustacji czekolady, obowiązkowo plaża i odpoczynek pośród wysepek palm.


Organizowane przez Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie wyjazdy w ramach programu Erasmus+ są całkowicie bezpłatne dla naszych uczniów, dodatkowo każdy z nich po opłaceniu wszelkich rachunków, dostaje kieszonkowe na własne wydatki. Kolejny wyjazd już na wakacjach. Początkiem lipca kolejna, tym razem 11-osobowa grupa uczniów wyrusza na 3-tygodniowy staż wakacyjny do Sewilli.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch