Plan lekcji

Na skróty

Lotnicy z Mechanika na konferencji z udziałem Macieja Laska

004We wtorek 14 czerwca br. uczniowie z klas lotniczych Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie mieli okazję spotkać się z Panem dr Maciejem Laskiem, byłym przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i obecnym posłem na sejm RP. Spotkanie zainicjował Pan Piotr Przytocki – prezydent Miasta Krosna.
Konferencja odbyła się w Krośnie w Inkubatorze Przedsiębiorczości. Tematem przewodnim wykładu było zagadnienie: "Czy lotnictwo może być bezpieczne?". Informacje przekazane na spotkaniu dotyczyły wszelakich obszarów i zdarzeń związanych z bezpieczeństwem w lotnictwie, w których to Pan dr M. Lasek jako wybitny ekspert brał w nich udział. Dzięki ogromnemu doświadczeniu Pana posła, treść i tematyka prezentacji była możliwa do przekazania w bardzo efektywny i przyswajalny sposób. Podczas swojej czteroletniej pracy jako Przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych miał do czynienia z wieloma wypadkami, incydentami i innymi zdarzeniami które rozwiązywał z pomocą swoich współpracowników. Jak wspominał, niejednokrotnie były to sprawy trudne i zawiłe.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali przekazu, a pozyskaną wiedzę będą mogli wykorzystać w swoim późniejszym kształceniu lub wykonywaniu zawodu związanego z lotnictwem.


Reasumując, temat wykładu "Czy lotnictwo może być bezpieczne?" wszyscy mamy nadzieję że praca Pana dr Macieja Laska, wszystkich jego poprzedników i następców nie pójdzie na marne i będziemy w stanie jak najszybciej zlikwidować potrzebę zadawania takiego pytania.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch