Plan lekcji

Na skróty

Wiosenny Rajd Mechanika 2022 – Chryszczata

049Tegoroczny Wiosenny Rajd Mechanika odbył się w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Celem naszej wycieczki były Jeziorka Duszatyńskie znajdujące się w Rezerwacie „Zwiezło” oraz zdobycie najwyższego w tej okolicy szczytu – Chryszczatej (998 m npm), który jest najbardziej na zachód wysuniętym szczytem Bieszczad.
Wyjechaliśmy z Krosna wczesnym rankiem i przez Duklę, Jaśliska i Kmańczę dojechaliśmy do Duszatyna leżącego nad rzeką Osławą, która jest granicą pomiędzy Bieszczadami a Beskidem Niskim. Tam weszliśmy na szlak turystyczny i udaliśmy się nad Jeziorka Duszatynskie, które powstały poprzez osunięcie się ogromnych mas ziemi i skał na potok Olchowaty. Stamtąd udaliśmy się na szczyt Chryszczatej należącej do Bieszczad i znajdującej się w Koronie Bieszczad – czyli w zestawie najważniejszych szczytów tego pasma górskiego. Po zejściu z gór, w drodze powrotnej, zatrzymaliśmy się w okolicach Jaślisk, by zakończyć nasz rajd tradycyjnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasy.

 

 Zapraszamy za rok.

Grzegorz Podkul

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch