Plan lekcji

Na skróty

Zakończenie roku szkolnego

02424 czerwca br. w piątek odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Ze względu na słoneczną pogodę wydarzenie to zaplanowano odrębnie dla dwóch szkół na dziedzińcu Centrum Kształcenia Zawodowego. Najpierw na godz. 9.00 zaproszono uczniów i nauczycieli Branżowej Szkoły I st. Po wprowadzeniu sztandaru ZSM i odegraniu hymnu państwowego, dyrektor Bogdan Adamski podsumował wszystkie działania edukacyjne w mijającym roku. Nie był to czas łatwy bo nauce przeszkadzała pandemia i nauka zdalna, a od lutego br. wojna na Ukrainie. To wszystko wpłynęło na trudności, z którymi wszyscy musieliśmy się zmierzyć. Było też wystąpienie ucznia klasy III BS I st., który w imieniu uczniów kończących szkołę, podziękował za wspólnie spędzone lata. Po tej części, dyrektor wraz z wicedyrektorami i nauczycielami wychowawcami klas III-ich BS I st. wręczył dyplomy ukończenia szkoły. Uroczystość dla uczniów BS I st. zakończyła się przejściem do sal lekcyjnych gdzie wychowawcy klas uczniom klas drugich i trzecich wręczali świadectwa promocyjne.
Natomiast uczniowie klas Technikum spotkali się w tym samym miejscu o godz. 10.30. Obok nich na uroczystość zakończenia roku szkolnego przybyli nauczyciele, wychowawcy klas oraz Przedstawiciele Zarządu Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej w osobach: Pani Grażyna Więcek i Pan Zygmunt Jerzyk. Uroczystość jak wcześniej rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru ZSM i odegrania hymnu państwowego. Następnie dyrektor B.Adamski mówił o trudnościach dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli wynikających z realizacji zajęć edukacyjnych w warunkach pandemii, która wymusiła nauczanie zdalne. Dodatkowym utrudnieniem stały się działania wojenne na Ukrainie. Akurat w Technikum są uczniowie z Ukrainy, a ich powrót do szkoły oraz trauma wojenna stały się problemem, który towarzyszył całej szkole.

Pomimo tych przeciwności w szkole podejmowano szereg działań aby kształcenie przynosiło jak najlepsze efekty edukacyjne i stąd w ZSM organizowano szereg eventów służących uczniom także ze szkół podstawowych z regionu podkarpackiego co publikowaliśmy na naszej stronie internetowej wiosną tego roku. Uczniowie brali też udział w praktykach w firmach Krosna i regionu oraz w wielu przedsiębiorstwach zachodniej części Unii Europejskiej. Uczniowie byli zaangażowani w organizację Górskich Zawodów Balonowych i dlatego przedstawiciele Zarządu Fundacji Otwartych Serc wręczali uczniom i nauczycielom listy gratulacyjne oraz podziękowania. Ważnym punktem tej uroczystości było wręczanie uczniom nie tylko najlepszych świadectw promocyjnych ale też nagrody rzeczowe za osiągane sukcesy, za wyniki w nauce i też za praktyki zawodowe. Ten rok szkolny zakończył się też wieloma sukcesami naszych uczniów, którzy na szczeblu ogólnopolskim w ważnych prestiżowych konkursach zdobywali najwyższe laury co opisywaliśmy na naszej stronie internetowej. Natomiast po raz pierwszy zainicjowano w szkole konkurs dla uczniów ZSM w Jeździe Symulatorem Samochodu Rajdowego. Konkurencję sprawnościową i umiejętnościową wygrali uczniowie z klasy III a Technikum, którzy odebrali nagrody jak też uczniowie z klasy I b i III d, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w tych zmaganiach rajdowych. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów, gratulujemy ukończenia klasy i promocji do klas następnych oraz życzymy bezpiecznych wakacji oraz powrotu do szkoły już 1 września.
Uroczystość zakończyła się przejściem uczniów do sal lekcyjnych gdzie otrzymali świadectwa promocyjne od wychowawców klas.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch