Plan lekcji

Na skróty

Na wakacjach z LOT-em

1Wakacje dopiero się rozpoczęły, a grupa nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie, przygotowując się do nowego roku szkolnego, rozpoczęła staż w firmie LOTAMS w Warszawie. LOT Aircraft Maintenance Services sp. z o. o. jest niezależnym dostawcą usług związanych z obsługą techniczną samolotów oraz jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym brazylijskich samolotów Embraer w Europie Centralnej i Wschodniej. Szkolenia nauczycieli oraz uczniów wynikają z budowy oddziału LOTAMS na lotnisku w Jasionce koło Rzeszowa i są realizowane w ramach projektu „Kształcenie wysokich lotów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. To także efekt współpracy szkoły z firmą, która swoim patronatem objęła klasy w zawodzie technik mechanik lotniczy.

Wielokrotnie już zdarzało się, że pierwsze stopnie kariery zawodowej mechaników lotniczych rozpoczynały się od praktyk stażowych. Jest to duża szansa zwłaszcza dla młodych ludzi z Podkarpacia.

Realizowane obecnie szkolenia związane są m.in. z tematyką:
• zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie (Safety Management System),
• systemami połączeń elektrycznych (Electrical Wiring Interconnection System),
• bezpieczeństwem samolotowych zbiorników paliwa (Fuel Tank System).

 

1

2

Nie brakuje również zajęć praktycznych związanych z obsługą elementów podwozia, a dokładniej hamulcami i ogumieniem, czy elementami bezpieczeństwa typu trap i kamizelka ratunkowa. Uczestnicy stażu mają niepowtarzalną okazję uczestniczyć w przeprowadzaniu obszernych przeglądów statku powietrznego. Wszystkie czynności wykonywane są pod okiem wykwalifikowanej kadry LOT AMS.
Wszystkim uczestnikom stażu gratulujemy, a młodych miłośników lotnictwa zapraszamy do naszej szkoły …. technik mechanik lotniczy czeka 😊

3

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch