Plan lekcji

Na skróty

„Mechanik w Europie – uczniowie”

018Kończący się rok szkolny to również czas posumowania aktywności wyjazdów zagranicznych uczniów „Mechanika” w ramach programu Erasmus+. Uczniowie biorą udział w praktykach zawodowych organizowanych w trakcie trwania roku szkolnego oraz w stażach wakacyjnych. Realizowaliśmy dla uczniów równolegle dwa projekty finansowane z funduszy unijnych.
W ramach pierwszego projektu pn. "Mechanik w Europie - program rozwoju kompetencji personalnych i zawodowych uczniów ZSM w Krośnie w ramach programu Erasmus+”, grupa 7 uczniów odbyła miesięczną praktykę zawodową w firmach branżowych w Barcelonie.
Kolejny projekt realizowany był już w ramach przyznanej akredytacji programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe na lata 2021-2027. Dzięki temu nasza szkoła ma zagwarantowaną ciągłość finansowania wyjazdów zagranicznych dla uczniów i nauczycieli do roku 2027. W ramach tego projektu o numerze: 2021-1-PL01-KA121-VET-000018624 zorganizowaliśmy 3 zagraniczne wyjazdy:
• Miesięczne praktyki zawodowe w Lizbonie - Portugalia dla 8 uczniów
• Dwutygodniowe praktyki zawodowe w Alicante – Hiszpania dla 8 uczniów
• Trzytygodniowe staże wakacyjne w Sewilli – Hiszpania dla 11 uczniów

Wszystkie organizowane przez nas zagraniczne wyjazdy dla uczniów są całkowicie bezpłatne dla uczestników. Uczniowie mają zagwarantowane, wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie oraz podróż. Każdy z nich otrzymuje również kieszonkowe na własne potrzeby. Ponadto bogaty program kulturowy zwiększa atrakcyjność każdego z wyjazdów.
Sevilla piękne miasto z placem hiszpańskim – gdzie za każdym razem można spotkać okolicznych śpiewających i tańczących flamenco artystów. Poza Sevillą warto wspomnieć o dwóch miasteczkach – Huelva tam mogliśmy zobaczyć statki jakie brały udział w wyprawie Kolumba do Ameryki, oraz w Kadyks – miasteczko położonym nad oceanem.
Alicante ulokowane na terenie Costa Blanca, jedna z ważniejszych miejscowości turystycznych, którymi może się pochwalić Hiszpania. Atrakcjami wybrzeża Costa Blanca są piękne szerokie piaszczyste plaże oraz malownicze miasteczka i pełne zabytków miasta, które uczniowie „Mechanika” mieli okazję zwiedzić.
Lizbona i jej okolice mają wiele do zaoferowania uczestnikom programu Erasmus+. Najpiękniejsze piaszczyste plaże, ciekawe zabytki i atrakcje w Sintrze, Cabo da Roca przylądek położony na półwyspie Iberyjskim a zarazem najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy to tylko część atrakcji które mogli zwiedzić nasi uczniowie.
Już niebawem we wrześniu mamy kolejny projekt i kolejne propozycje w ramach programu Erasmus+ dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie. Dlaczego warto wziąć udział w tych wyjazdach?
Relacja uczestnika ostatniej w tym roku wakacyjnej grupy:
„Jeśli masz możliwość pojechania na ERASMUSA+ to nawet się nie zastanawiaj! Wspomnienia, które po tym wyjeździe zostaną z pewnością będziemy w przyszłości długo wspominać z uśmiechem na twarzach!”

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch