Plan lekcji

Na skróty

Podsumowanie Finału XI edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w krośnieńskim Mechaniku

07.09(016)W dniu 7 września 2022 r. (we środę) krośnieńskim "Mechaniku" podsumowano XI edycję Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Drużyna z naszego zespołu szkół zajęła w nim II miejsce a Kacper Krępulec został indywidualnym zwycięzcą w kategorii „Młody Mechanik”.
- pisaliśmy o tym na naszej stronie internetowej: https://www.zsm.krosno.pl/index.php/o-szkole/archiwum-aktualno%C5%9Bci/rok-2021-2022/1580-uczniowie-mechanika-mistrzami-polski-2.html
Do szkoły zawitali organizatorzy i sponsorzy prestiżowego konkursu, który odbywał się przy okazji Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jak pisaliśmy, ten konkurs zawsze jest dla nasz ważny bo to pracodawcy z branży mechanicznej przygotowali i przeprowadzali te zmagania w części teoretycznej i praktycznej. Nasza drużyna udowodniła, ze potrafimy rozumieć współczesne potrzeby kompetencyjne pracodawców i że szkoła zmierza w dobrym kierunku przygotowując na wysokim poziomie kadry dla rynku pracy.
Do szkoły na uroczystość przybyli:
• Adrian Dekowski - organizator ogólnopolskich mistrzostw mechaników
• Anita Wierciak - Kaperek - dyrektor Biura Marketingu ORLEN OIL
• Sebastian Gruszczyński - kierownik Działu Marketingu ORLEN OIL
• Grzegorz Duda - kierowca rajdowy, dziennikarz TVN Turbo, ambasador Akademii Młodego Mechanika i Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników
• Przemysław Muller - dyrektor operacyjny ds. edukacji V8 Team
• Robert Szelc - prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie
• Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna

Goście tego wydarzenia oprócz gratulacji, przywieźli i przekazali szkole upominki jak: płyny, oleje i narzędzia, które szkoła będzie mogła wykorzystać podczas zajęć edukacyjnych. Nagrody odbierał dyrektor Bogdan Adamski, który podziękował organizatorom Mistrzostw Mechaników za przyjazd do Krosna i za prezenty dla szkoły. Trzeba dodać, że swoje nagrody uczniowie laureaci odebrali w Poznaniu. Ponadto goście w trakcie spotkania z uczniami zachęcali ich do tego, by rozwijali swoje zainteresowania, sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w konkursach, a także aby nie obawiali się jakiejkolwiek konkurencji zawodowej bo absolwenci Mechanika mają najlepsze przygotowanie zawodowe do studiów i pracy, a świadczą o tym wyniki konkursów ogólnopolskich oraz rankingi gdzie wiedza i umiejętności absolwentów ZSM w Krośnie są jedne z najwyżej notowanych w skali całego kraju.
Podczas gali, szczególne gratulacje przekazywano uczniom ZSM, a dzisiaj już absolwentom, tj. Kacprowi Krępulcowi i Michałowi Gackowi (laureaci tegorocznych XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – kwiecień 2022). Należy nadmienić, że obydwaj absolwenci od października br. rozpoczynają studia w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, na kierunku mechanika i budowa maszyn.
W evencie tym brał także udział wielokrotny mistrz rajdowy Grzegorz Duda, który rozmawiał z uczniami wspominając wyścigi rajdowe, trudne drogi do kariery i osiągane sukcesy.
Po tej uroczystości, wykonano wiele pamiątkowych fotografii ale najpopularniejsze były niezliczone ilości selfie uczniów z Grzegorzem Dudą…
Następnym etapem tego wydarzenia był wyjazd uczniów i gości do Rafinerii Jedlicze, zwiedzanie zakładu oraz rozmowy dotyczące produkcji olejów. Po tych odwiedzinach goście i uczniowie podjechali na cmentarz w Zręcinie gdzie złożono kwiaty na grobie Ignacego Łukasiewicza. Ostatni etap dotyczył wizyty w Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. Tutaj w sali konferencyjnej uczniowie oraz goście wzięli udział w konferencji programowej, która kończyła pobyt gości z Poznania w Krośnie.
Fotorelację z podsumowania XI Mistrzostw Mechaników zamieszczamy poniżej.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch