Plan lekcji

Na skróty

Od serca dla uczniów - Prezydent Krosna wręczył stypendia

004W dniu 16 listopada br., 74 uczniów otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Krosna w ramach Krośnieńskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów. Nagrody otrzymali uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym sięgnęli po zaszczytne tytuły w konkursach, olimpiadach, turniejach i zawodach naukowych, artystycznych i sportowych. Uroczysta Gala w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, odbyła się po raz pierwszy pod nazwą: Od serca - dla uczniów!
Stypendia jednorazowe zostały wręczone uczniom krośnieńskich szkół za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2021/2022. W sali widowiskowej spotkali się mistrzowie, rekordziści, laureaci konkursów międzynarodowych, centralnych oraz wojewódzkich.
Miło nam poinformować, że wśród stypendystów są też uczniowie krośnieńskiego Mechanika. Stypendium w kategorii naukowej za uzyskanie tytułu laureata lub finalisty na szczeblu międzynarodowym lub ogólnopolskim otrzymał: Wojciech Delimat – uczeń klasy IV Technikum, który w poprzednim roku szkolnym zajął I miejsce indywidualnie w XXIV Krajowym Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Myślenicach w czerwcu 2022 r. Jeszcze raz za sukces i stypendium Prezydenta Krosna – gratulujemy.
W tej samej kategorii Stypendium Prezydenta Krosna otrzymał Damian Szałankiewicz – uczeń klasy III Technikum.

Damian zajął II miejsce w etapie wojewódzkim VIII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Gratulacje dla Damiana są również bardzo szczególne gdyż oprócz sukcesu w tej kategorii ma bardzo wysokie wyniki w nauce w szkole, a wcześniej został wytypowany przez Radę Pedagogiczną ZSM do stypendium Prezesa Rady Ministrów. Damianowi za ten sukces i stypendium Prezydenta Krosna również serdecznie gratulujemy.
Podczas gali były prezentowane umiejętności sportowe i artystyczne krośnieńskich nauczycieli.
Stypendia wręczyli Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, wraz z Zastępcą Prezydenta Bronisławem Baranem, Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniewem Kubitem, Podkarpackim Wicekuratorem Oświaty Stanisławem Fundakowskim oraz Prorektorem Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie Agnieszką Woźniak.
Poniżej prezentujemy fotorelację z gali.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch