Plan lekcji

Na skróty

Mikołajki w Mechaniku

0136 grudnia - to data, którą zna każde dziecko. W tym dniu Święty Mikołaj obdarowuje wszystkich słodkimi upominkami. Zwyczaj ten związany jest z osobą świętego Mikołaja, biskupa z Miry, który cały swój majątek rozdał ubogim i potrzebującym. W naszej szkole mikołajki na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń i uroczystości. W tym dniu sale lekcyjne i korytarze są odświętnie ozdobione. Całość dopełniają uczniowie, którzy w mikołajkowych czapeczkach, czerwonych rogach reniferów i świątecznych sweterkach, czekają na przybysza z dalekiej północy. Święty Mikołaj przybył do naszej szkoły wraz ze swoją świtą. Wspólnie odwiedzali wszystkie klasy, rozdając słodkie upominki. Na korytarzach nie brakowało śmiechu i radości, bo całej społeczności szkolnej udzieliła się magia nadchodzących świąt.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch