Plan lekcji

Na skróty

Odwiedziliśmy Targi w Kielcach

0 logoPonad 50 uczniów Mechanika wraz z nauczycielami kształcenia zawodowego ostatniego dnia marca br. odwiedziło hale „Przemysłowej Wiosny” w Kielcach. XVI Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL gościły wystawców z branży:
- spawalniczej,
- robotyki,
- metrologii,
- obrabiarek sterowanych numerycznie,
- maszyn do obróbki blach i cięcia laserowego,
- drukarek 3d,
- oprogramowania inżynierskiego CAD/CAM/CAE.
Nie mogliśmy przegapić okazji możliwości kontaktu z tak dużą liczbą wystawców branży mechanicznej. Nasi uczniowie mogli obserwować przygotowane pokazy pracy maszyn CNC, robotów przemysłowych, oraz urządzeń do spawania i obróbki blach. Chętnie podejmowali dyskusje z inżynierami produkcji na temat wystawionego sprzętu i możliwości pracy w danej gałęzi przemysłu.
Wnioski z pobytu uświadomiły nam wszystkim, że nasze laboratoria w Mechaniku również posiadają mnóstwo bardzo dobrego sprzętu, który nie odbiega parametrami od współczesnych nowinek technicznych. Dzięki wyjazdowi jesteśmy świadomi, że sprzęt, który posiadamy pozwala nam zdobywać umiejętności i wiedzę na międzynarodowym poziomie.

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch