Plan lekcji

Na skróty

Krośnieński Mechanik drugi w Polsce w Turnieju Samochodowym

0001   logoUczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie kolejny raz wzięli udział w finale XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej, który odbył się 31 marca 2023 r. w czasie trwania Międzynarodowych Targów Poznańskich. 10 uczniów ZSM walczyło w grupie 480 uczniów z całej Polski. Wg regulaminu 5 uczniów reprezentujących szkołę z najlepszymi wynikami z półfinału walczyć miało o podium dla swojej szkoły. Uczniowie Mechanika zdobyli drugie miejsce wśród 48 startujących szkół z całej Polski. Dodatkowo Sebastian Głód - uczeń III klasy Branżowej Szkoły I st. w ZSM, również zajął drugie miejsce indywidualnie. Suma punktów uzyskana przez całą dziesięcioosobową drużynę dała opiekunowi Piotrowi Bosiowi pierwsze miejsce w rankingu nauczycieli przygotowujących uczniów do tego turnieju (Wyniki dostępne na stronie otws.sosnowski.pl ). Niewątpliwy sukces nie zrodził się sam. Miesiące żmudnej nauki, zarówno teoretycznej jak i praktycznej, zaowocowały. Dodatkowo sukcesowi temu sprzyjało bardzo dobre wyposażenie pracowni szkolnych, dostęp do nowoczesnej technologii w laboratoriach zawodowych, doskonała kadra pasjonatów oraz atmosfera panująca w szkole co w sumie wspierało rozwój młodych ludzi, a ich sukcesy w ogólnopolskich konkursach tylko to potwierdzają. Warto także zaznaczyć, że konkurs ten organizowali pracodawcy i przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej. Nikt tak nie zna rynku pracy jak to środowisko. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Mechanik zajął tak wysokie punktowane miejsce oraz uczniowie indywidualnie. Potwierdza się to, że w Mechaniku wysokiej klasy sprzęt dydaktyczny, organizacja zajęć, kadra o wysokich kwalifikacjach oraz praktyki zawodowe również w UE, doskonale przygotowują fachowców do pracy w firmach nowoczesnych technologii i innowacyjnej gospodarki, a w tym wypadku w firmach branży motoryzacyjnej. Wysokie kompetencje oraz wiedza uczniów, a później absolwentów ZSM otwierają drzwi do najlepszych firm samochodowych.

Wyjazd do Poznania połączony był też ze zwiedzaniem stolicy Wielkopolski. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Muzeum Broni Pancernej z „Rudym” znanym z filmu „Czterej pancerni i pies”, Muzeum Uzbrojenia z samolotami czy Muzeum „Armii Poznań” z wyposażeniem żołnierzy z 1939 r. Stare miasto, rynek wraz z koziołkami budził zachwyt i zainteresowanie. Bamberka czy bimba nie są już czymś obcym. Nowoczesny warsztat w formie serwisu marki Porsche również odsłonił swoje tajemnice. Moc wrażeń ze zwiedzania podparta została całodziennym zwiedzaniem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Piękne i szybkie samochody zapadną głęboko w pamięci. Mamy nadzieję, że za rok również odwiedzimy Poznań i co najmniej podobne sukcesy przywiozą nasi uczniowie.

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch