Plan lekcji

Na skróty
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_DOWNLOAD_ACCESS] The image is not available for download; you lack access permissions or the image no longer exists.

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 w Mechaniku

0004 września 2023 r. w poniedziałek w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie odbyła się uroczysta inauguracja nowego szkolnego 2023/2024. Uroczystość miała miejsce w Auli A10 i odbyła się w 2 etapach. Najpierw na godz. 9.00 zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych Technikum i Branżowej Szkoły I st. Punktualnie o tej godzinie ponad 210 nowych uczniów, dyrekcja i nauczyciele zgromadzili się w Auli ZSM aby w obecności sztandaru Mechanika dokonać uroczystego otwarcia roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski, który pogratulował uczniom klas pierwszych wyboru szkoły. W dalszych słowach dyrektor zaprezentował szkołę tj. kluczowe branże innowacyjnej gospodarki, dla której prowadzone jest kształcenie w ZSM. Jest to kierunek bezpieczny w kształceniu bo gospodarka potrzebuje fachowców w branżach i dziedzinach w Mechaniku występujących. Jest bardzo dużo przykładów, że absolwenci szkoły nie muszą poszukiwać pracy bo to atrakcyjne oferty pracy są kierowane do absolwentów krośnieńskiego Mechanika. Warto więc wytrwać w nauce, zdobywać wiedzę i umiejętności, które pozwalają odpowiedzialnie planować własną karierę zawodową, a nawet własne życie. Wszyscy uczniowie mogę spełnić te oczekiwania, a być może marzenia przy pomocy kadry pedagogicznej ZSM o najwyższych kwalifikacjach jak również przy pomocy infrastruktury dydaktycznej o najwyższych parametrach techno – dydaktycznych zgromadzonych w licznych pracowniach i laboratoriach. Na nowy rok szkolny popłynęły też życzenia do uczniów i nauczycieli aby móc w spokoju i w zdrowiu realizować cele edukacyjne przez cały rok. Następnie dyrektor Bogdan Adamski przedstawił uczniom klas pierwszych wicedyrektorów, wychowawców klas, pedagogów i psychologa.

Po tej prezentacji, wicedyrektor Grzegorz Kuźniarowicz odczytał imienne listy zakwalifikowanych uczniów do poszczególnych klas, po czym wszyscy wychowawcy klas wraz z uczniami przeszli do sal lekcyjnych na spotkania klasowe, a później zwiedzanie szkoły.
O godz. 10.30 w Auli A10 odbyła się dla druga inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024, podczas której w obecności sztandaru ZSM odśpiewano hymn państwowy. Na tej uroczystości zgromadzili się uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych i piątych Technikum oraz drugich i trzecich Branżowej Szkoły I st. oraz dyrekcja i nauczyciele ZSM. Podczas tego wydarzenia dyrektor nawiązał do nowych wyzwań edukacyjnych dla wszystkich uczniów i nauczycieli w nowym roku szkolnym. Zostały również przekazane życzenia aby w spokoju i w zdrowiu można było realizować wszelkie zamierzenia i stawiane cele edukacyjne.
Następnie uczniowie przeszli do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami klas.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tych uroczystości.

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch