Plan lekcji

Na skróty

Mechanik uczestnikiem Rajdu Łukasiewicza

005428 i 29 października br. (sobota-niedziela) grupa miłośników sportów motorowych z Mechanika wzięła udział w przygotowaniach do Rajdu Łukasiewicza. Przypominamy tylko, że rajd ten odbył się również pod Patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie. Przez dwa dni w Mechaniku było Biuro Rajdu, w halach samochodowych CKZ odbywały się badania kontrolne samochodów dopuszczonych do rajdu, a w niedzielę 29 bm. w godzinach wieczornych w auli ZSM odbyło się podsumowanie rajdu, wręczenie nagród i spotkanie organizatorów rajdu z załogami najszybszych samochodów – uczestników rajdu. Dodajmy też, że dzięki uprzejmości Automobilklubu Małopolskiego Krosno, mogliśmy zobaczyć z bliska jak wyglądają badania kontrolne samochodów biorących udział w zawodach, czy jak wyglądają wszelkie działania związane z obsługą i przeprowadzaniem rajdu. Ponadto pomagaliśmy przy załadunku opon oraz oznaczeniach tras, podpytując przy okazji starszych kolegów o różne szczegóły związane z organizacją imprezy. Pomimo bardzo napiętego harmonogramu, udało nam się też zamienić parę zdań z głównymi organizatorami rajdu. Po badaniu kontrolnym udaliśmy się do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy krośnieńskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, gdzie mogliśmy obserwować przygotowania trasy do próby czasowej, oraz podziwiać zmagania uczestników zawodów na trudnym, technicznym torze. Na wszystkich tych etapach byli obecni nasi młodzi pasjonaci szybkich samochodów i mamy tylko nadzieję, że wśród nich pojawią się następcy Mistrzów – absolwentów ZSM jak Karol Krupa i Szymon Piękoś. Zatem czekamy na następne podobne wydarzenia, a poniżej prezentujemy zdjęcia z tych zmagań rajdowych.

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch