Plan lekcji

Na skróty

Uroczystości niepodległościowe w Mechaniku

105.10 listopada br. w piątek w auli A-10 w Mechaniku odbyła się uroczystość upamiętnienia 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie to rozpoczęło się od wprowadzenia do auli sztandaru ZSM, odegrania i odśpiewania hymnu narodowego oraz przywitania wszystkich uczestników eventu przez dyrektora Bogdana Adamskiego. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy pod opieką nauczycieli przygotowali całą uroczystość. Prezentacja ta obejmowała pieśni niepodległościowe, przedstawienie ważnych historycznych zdarzeń poprzedzających listopad 1918 r. na ziemiach polskich oraz sylwetki wybitnych mężów stanu, bohaterów tamtych dni, miesięcy i lat. Uczniowie mówili też czym jest ojczyzna, niepodległość i patriotyzm w tamtych latach oraz w dniu dzisiejszym. Całe wydarzenie zakończyło się podziękowaniami skierowanymi przez dyrektora Bogdana Adamskiego do uczniów i nauczycieli za przygotowanie szkolnej uroczystości oraz przekazaniem zaproszenia od władz samorządowych Krosna na uroczystości miejskie w dniu 11 listopada br. tj. w sobotę.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy ZSM.

 

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch