Plan lekcji

Na skróty

Mechanik wyróżniony na Gali Edukacyjnej

zajawka 16 listopada br. w czwartek w Krośnie odbyła się Gala Edukacyjna 2023, podczas której Pan Piotr Przytocki - Prezydent Miast Krosna, Pan Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna i Pan Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna wręczyli stypendia i nagrody dla najlepszych uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych Miasta Krosna.
Gala odbyła się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, podczas której zostały wręczone stypendia uczniom za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne za rok szkolny 2022/2023. W sali widowiskowej RCKP spotkali się mistrzowie Polski, rekordziści Polski, laureaci konkursów międzynarodowych, centralnych i wojewódzkich. Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Razem - dla mistrzostwa", które wskazuje, że sukces nie jest możliwy bez współpracy nauczyciela mistrza z uczniem ale w oparciu o szkolną infrastrukturę dydaktyczną. Jest to ważne w przypadku szkoły zawodowej gdzie uzyskanie tytułu laureata na szczeblu ogólnopolskim jest bardzo trudne bo sukces zależy nie tylko od zdolności i pracowitości ucznia ale także wyposażenia dydaktycznego, laboratoriów oraz całej infrastruktury dydaktycznej z branży zawodowej jaką dysponuje szkoła. W tym wszystkim liczy się jeszcze wsparcie rodziców ucznia, pasjonat nauczyciel, który często wykorzystuje otoczenie biznesowe do przeprowadzania ćwiczeń przed każdym konkursem tematycznym np. w dziedzinie motoryzacyjnej. Warto to podkreślić przy tym wydarzeniu.
Ostatecznie na gali stypendia otrzymało 87 uczniów w czterech kategoriach tj: dwóch naukowych, kategorii sportowej oraz kategorii wybitnych talentów. W grupie tej wyróżniono 48 uczniów krośnieńskich szkół podstawowych i 39 uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

Warto zaznaczyć, że stypendia uzyskali uczniowie z wysoką średnią oceną minimum 5,0 w szkole podstawowej i 4,8 w szkole ponadpodstawowej ale też spełniający dodatkowe warunki tj. zdobycie tytułu laureata lub finalisty olimpiady na szczeblu międzynarodowym lub ogólnopolskim I, II lub III miejsca w konkursie lub turnieju wiedzy na szczeblu wojewódzkim.
W tym roku takie stypendium otrzymał m.in. uczeń klasy trzeciej Technikum w ZSM – Adrian Jureczko, który w poprzednim roku szkolnym będąc jeszcze uczniem klasy drugiej Technikum zdeklasował rywali z całej Polski zostając laureatem ogólnopolskiego turnieju motoryzacyjnego o czym pisaliśmy na naszej stronie internetowej. Adrian to nie tylko mądry i z pasją uczeń Mechanika. Jego życzliwość, zwyczajna mądrość i pracowitość mogą być wzorem dla wielu młodych rówieśników i to nie tylko w ZSM. Dlatego z przyjemnością przyjmujemy informację, że podczas gali Adrian z rąk władz Miasta Krosna otrzymał stypendium naukowe. Dodatkowo cała szkoła została wyróżniona za wysokie wyniki w egzaminach zewnętrznych za rok szkolny 2022/2023. Dotyczy to egzaminu maturalnego i zawodowego. Nagrodę dla szkoły z rąk władz samorządowych Krosna odebrał Bogdan Adamski – dyrektor ZSM.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tej uroczystości.

 

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch