Plan lekcji

Na skróty

Ślubowanie i otrzęsiny w Mechaniku

009Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest uroczyste włączenie nowych uczniów w społeczność szkolną. Do braci szkolnej trzeba być przyjętym zgodnie z obowiązującym ceremoniałem w Mechaniku. W dniu 23 listopada br. w czwartek w auli ZSM odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum oraz Branżowej Szkoły I st. w obecności Sztandaru Szkoły. Oficjalna część tego wydarzenia była prowadzona przez uczniów Samorządu Uczniowskiego. W trakcie odczytano tekst roty ślubowania, a następnie przedstawiciele klas pierwszych ucałowali sztandar szkoły. Po części oficjalnej odbyły się otrzęsiny. Szkolny Samorząd przestrzega rytuału i każdego roku poddaje „kociaków” (tak zabawnie nazywa się pierwszaków) sprawdzianowi, który przyjmuje „wyrafinowane” aczkolwiek wesołe formy nabywanych w Mechaniku umiejetności. Zadania, którym zostają poddani młodsi koledzy muszą być śmieszne, zaskakujące i wspominane później z dużym sentymentem.

Wszędobylscy szkolni paparazzi nie opuszczą żadnej okazji, żeby pstryknąć śmieszną fotkę ku uciesze „gawiedzi” i utrapieniu „biednego” pierwszoklasisty. Nie inaczej było też na ostatnich otrzęsinach. Nasi nowi adepci musieli zjeść ze stoperem w ręku i z zasłoniętymi oczami pączki, ,dźwiękowo naśladować bohaterów znanych im bajek, a także narysować i obrazowo przedstawić na kartonie swoje skojarzenia związane ze szkołą, którą wybrali. „Surowe” jury oceniało ich zaciętą walkę o zwycięstwo, punktując każde wykonane zadanie. W przerwach miedzy konkurencjami i podczas liczenia punktów komisji sędziowskiej przygrywał nam szkolny zespół muzyczny, wprowadzając wszystkich w beztroski i artystyczny nastrój. Po ogłoszeniu wyników zwycięska klasa otrzymała nagrodę tj. jeden dzień wolny od ocen i to jeszcze w tym semestrze. Imprezę szkolną zakończył Pan dyrektor Bogdan Adamski gratulując wszystkim uczestnikom zabawy, po czym wszyscy w świetnych humorach rozeszli się do swoich klas. Gratulacje i podziękowania były również skierowane do organizatorów, uczestników eventu oraz wspaniale prezentującej się kapeli muzycznej.

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch