Plan lekcji

Na skróty

XI Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej w Mechaniku w Krośnie

plakat konk 2024Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie serdecznie zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w XI edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Zakres tematyczny konkursu obejmuje treści zawarte w obowiązującej podstawie programowej nauczania techniki i fizyki szkoły podstawowej oraz szczegółowe treści z zakresu motoryzacji, uwzględniające zarówno historię wynalazków, zastosowanie nowoczesnych technologii oraz podstawowe pojęcia związane z przepisami ruchu drogowego.
Konkurs również w obecnej edycji objęty jest honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna. Został on również wpisany na listę konkursów punktowanych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.
Finał ubiegłorocznej jubileuszowej edycji konkursu zgromadził w naszej szkole rekordową liczbę uczestników z 42 szkół podstawowych Podkarpacia.
Tegoroczna już XI edycja Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej to bardzo ciekawe techniczne wyzwania dla młodzieży szkół podstawowych, które mają na celu zaciekawić młodych ludzi nowoczesnymi technologiami oraz rozwinąć chęć pogłębiania w przyszłości wiedzy technicznej związanej z rozwijającą się innowacyjną gospodarką.

 

 

1q

 

W tym roku finał konkursu odbędzie się w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie w dniu 19 marca 2024 r., a na zgłoszenia uczniów do rywalizacji czekamy do dnia 14 marca 2024 r. Zapraszamy również na spotkania organizacyjne za pośrednictwem platformy Ms Teams, które odbędą się w dniach 21 lutego 2024 r. oraz 7 marca 2024 r. o godzinie 10.00 (kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ). Tegoroczna edycja konkursu będzie mieć charakter indywidualny, a na zwycięzców czekają cenne nagrody ufundowane przez naszych partnerów i sponsorów.

 

podium nagrody

XI edycja Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej będzie się składała z trzech części:
- część pierwsza będzie polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań;
- część druga będzie polegała na wykonaniu zadań z wykorzystaniem wiedzy technicznej;
- część trzecia to test sprawnościowy, polegający na jeździe z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.
O wynikach rywalizacji zadecyduje suma punktów otrzymanych z wszystkich części konkursu.

Organizacja kolejnej edycji konkursu jest związana z corocznie rosnącym zainteresowaniem tego cyklicznego przedsięwzięcia, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży kształcenia zawodowego w oparciu o nowoczesne technologie. Dlatego też i w tym roku dołożymy wszelkich starań aby udział w tegorocznym jego finale, był dla młodzieży czasem gdzie można połączyć wiedzę techniczną ze wspaniałą zabawą, która pozwoli zaszczepić wśród młodych ludzi chęć dalszej edukacji techniczno- zawodowej.
Na potwierdzenie zapraszamy jeszcze raz na relację filmową z poprzedniej jubileuszowej X edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Zobacz film z poprzedniej edycji konkursu

 

 

oraz zdjęcia

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch