Plan lekcji

Na skróty

Rok 2008/2009

Spotkanie profilaktyczne

21.01.2009 roku w bibliotece szkolnej zorganizowano spotkanie uczniów wchodzących 
w dorosłość z p. Moniką Kozub, sędzią Sądu Rejonowego w Krośnie(wydział karny).
Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Krosna programu profilaktycznego dla młodzieży „Dorastam bezpiecznie”.

Wyjście na spektakl teatralny - Tango Sławomira Mrożka

„Czy wiesz, ile trzeba było odwagi, żeby zatańczyć tango?”

-pyta Stomil Artura. Już sam tytuł utworu Sławomira Mrożka przywołujący ów ognisty argentyński taniec odwołuje się do wolności, która jest jednym z zagadnień poruszanych przez autora.
„Tango” Mrożka jest uniwersalne-tego nie da się ukryć, a uniwersalizm ten potwierdził się dziś-kiedy obserwowaliśmy spontaniczną reakcję młodzieży na występ krakowskiego teatru.

Bal karnawałowy dla dzieci

5 lutego o godzinie 11 w pięknie udekorowanej sali zebrały się wystrojone dzieci wraz z rodzicami. Zabawę karnawałową rozpoczęto polonezem, który najmłodsi tancerze wykonali razem z tatą lub mamą.

Wykład na temat Systemu Szkolnictwa Wojskowego

18 lutego o godzinie 11 30 na świetlicy szkolnej odbył się wykład st. chor. inż. Mariusza Kolanko –Inspektora Wojskowej Komisji Uzupełnień w Jaśle. Komenda ta zajmuje się naborem do Służby Wojskowej oraz do Szkolnictwa Wojskowego.

Konkurs wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce

29 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie odbył się szkolny etap konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce, przeprowadzony w ramach 16 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce. Konkurs ogłoszony został przez Polską Akademię Nauk i Towarzystwo Naukowe Warszawskie.

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Jadwiga Bigaś z Wysokiej Strzyżowskiej zwyciężyła w Konkursie Fotograficznym pt. "Wartość życia ludzkiego" zorganizowanym przez nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krosnie – „Mechanik”. Jej praca zatytułowana "Bezpieczne ramiona" została wybrana za najlepiej odpowiadającą tematowi konkursu.

Uroczyste pożegnanie klas maturalnych

24 kwietnia 2009r. o godzinie 1300 na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie klas młodszych oraz nauczyciele żegnali odchodzących w dorosłe życie uczniów klas IV. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru oraz wysłuchanie hymnu narodowego.

Uczniowie z „Mechanika” najlepsi w Powiecie Krośnieńskim

W dniu 22 kwietnia 2009r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Drużyna z „Mechanika” w składzie: Jacek Gonet, Tomasz Dubis i Mariusz Kłapkowski z klasy IV b Technikum , wygrywając wszystkie konkurencje zdobyła pierwsze miejsce. W maju br. drużyna ZSP Nr 3 będzie reprezentować Miasto Krosno i Powiat Krośnieński w finale wojewódzkim.

Krwiodawcy testują Skodę

Tradycją naszego Klubu stały się wyjazdy w Bieszczady krwiodawców opuszczających mury naszej szkoły, którzy oddali największą ilość krwi.

Mechanik kibicuje Wiśle Kraków

W dniu 24 kwietnia bieżącego roku grupa 21 uczniów naszej szkoły gościła w Krakowie. Głównym punktem wyjazdu do grodu Kraka był udział w meczu Orange Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze (3:1).

Dzień Sportu

W ramach promocji zdrowego stylu życia wśród uczniów naszej szkoły 15 maja  bieżącego roku zorganizowano na obiektach Mechanika Dzień Sportu.

Krośnieński „Mechanik” na podium w Wojewódzkim Finale Turnieju Motoryzacyjnego

W dniu 16 maja 2009 r. odbył się Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego na terenie WORD Tarnobrzeg. Drużyna z „Mechanika” po zaciętej walce zajęła III miejsce (a były reprezentowane 23 powiaty województwa podkarpackiego). W kwalifikacji indywidualnej Tomasz Dubis zajął I miejsce a Mariusz Kłapkowski IV m.

Próbna matura z matematyki

Dnia  2 czerwca bieżącego roku o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły przystąpili do matury próbnej z matematyki. Dzień ten był niezwykle ważny, gdyż po raz pierwszy od wielu lat egzamin z matematyki będzie obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcą się legitymować świadectwem poświadczającym zdanie egzaminu maturalnego.

Uroczyste zakończenie klas III ZSZ

Drodzy absolwenci!
Nadszedł czas, kiedy możecie spokojnie złapać oddech przed dalszą drogą życiową…
W dniu 10 czerwca bieżącego roku „Mechanik” pożegnał  kolejny rocznik absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uroczystość  odbyła się o godz. 13.00 w świetlicy szkolnej w atmosferze wspomnień i wzruszenia.

Egzamin zawodowy 2009 - etap pisemny

Dnia 15 czerwca bieżącego roku odbył się Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje Zawodowe w etapie pisemnym dla wszystkich klas. Etap pisemny składał się z dwóch części: w części pierwszej uczniowie rozwiązywali zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności właściwe dla kwalifikacji w danym zawodzie, a w części drugiej-zadania związane z zatrudnieniem i działalnością gospodarczą. Etap pisemny egzaminu trwał 120 minut.

Wykład "Chamstwo i agresja w języku polskim"

13 stycznia młodzież klasy III bT i III dT pod opieką pani Justyny Jurczak i Doroty Buczek wzięła udział w wykładzie na temat „Chamstwo i agresja w języku polskim”, wygłoszonym przez dr. hab. Kazimierza Sikorę w krośnieńskiej PWSZ.

STUDNIÓWKA 2009

„Dlatego studniówka to czas uniesień,
którego do końca życia nie zapomnisz
Kiedy nadejdzie twojego życia jesień
nieraz o studniówce wspomnisz….”10 stycznia 2009 roku o godzinie 18 na krośnieńskiej hali MOSiR odbył się tradycyjny Bal Studniówkowy, w którym miało zaszczyt uczestniczyć 6 klas maturalnych: IV a, IVb, IVc, IVd, IVe oraz III TU.

Spotkanie z przedstawicielami firmy Castrol

W czwartek 12 marca w Mechaniku  odbyło się spotkanie młodzieży naszej szkoły z przedstawicielami firmy Castrol działającej na rynku od 1899 roku. Spotkanie miało charakter szkolenia, w trakcie którego uczniowie mieli okazję dokształcić się z zakresu produktów smarnych, które poddawane są ekstremalnym testom w sporcie motorowym i podczas bicia rekordów prędkości.

Stanisław Staszic autorytetem dla młodych ludzi

W poniedziałek 02.03.2009 w Naszym „Mechaniku” obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem pani Doroty Buczek i Izabeli Krupy zaprezentowali życie i twórczość oświeceniowego reformatora, zwrócili uwagę na wszechstronność tego człowieka oraz jego zasługi dla kraju.

Pożegnaliśmy Kazimierza Drożdżala - nauczyciela, przyjaciela młodych i dorosłych

11 kwietnia br. odszedł od nas po 2-miesięcznej chorobie Kazimierz Drożdżal. Wspaniały człowiek, nauczyciel.  Zawsze uśmiechnięty i życzliwy dla uczniów i kolegów nauczycieli, który pozstawił po sobie wspaniały ślad życzliwości, ciepła i miłości do drugiego człowieka. Umiał łączyć wymagania nauczyciela i ludzką wrażliwość... Będzie nam tego brak. Po utracie Pana Kierownika i Pana Profesora - wspominamy z żalem wspólny czas.., wspominamy jak wiele miał szacunku dla drugiego człowieka... dla ucznia, studenta i kolegi nauczyciela.

"Moja Bezpieczna Firma w Unii Europejskiej" – Finał Powiatowy w "Mechaniku"

23 kwietnia 2009r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie odbył się Powiatowy Finał Konkursu "Moja bezpieczna firma w Unii Europejskiej". Do konkursu zaproszono wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Krosna i Powiatu Krośnieńskiego. Zgłosiło się 5 drużyn w trzyosobowych składach z następujących szkół: Zespół Szkół w Iwoniczu, Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.

OGÓLNOPOLSKI KONKURSU MOTORYZAYJNY rozstrzygnięty – Krośnieński "Mechanik" znów najlepszy w Polsce

25 kwietnia 2009r. w sobotnie przedpołudnie, w warszawskim salonie Volkswagena Auto Viva, 6 ekip młodych adeptów mechaniki pojazdowej reprezentujących najlepsze szkoły samochodowe w Polsce - w finale ogólnopolskim walczyło o zaszczytny tytuł Najlepszej Szkoły Samochodowej w Polsce. Zwycięska okazała się drużyna nr 1 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie   w składzie Grzegorz Turowski, Jacek Gonet, Kamil Kornasiewicz i tym samym to ci uczniowie wywalczyli indeksy Wydziału Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej.

Pokaz modeli lotniczych

Z inicjatywy ZSP Nr 3 dnia 13 marca br. w świetlicy szkolnej w godz.10-13 odbył się pokaz modeli samolotów pod patronatem  Krośnieńskiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych. Zarząd stowarzyszenia reprezentował Pan Adam Kopacz – prezes zarządu, a gospodarzy: Bogdan Adamskidyrektor ZSP Nr 3. Inicjatywa ta zrodziła się dlatego,  że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3  w Krośnie wprowadził od nowego roku szkolnego dwa kierunki kształcenia związane z lotnictwem;

Matury pisemne 2009

W dniach od 4 do 15 maja bieżącego roku odbyły się matury pisemne z przedmiotu obowiązkowego- Języka polskiego oraz z dwóch przedmiotów wybranych (języka obcego oraz z innego przedmiotu). Wszystkie egzaminy rozpoczynały się o godzinie 9. 00 i trwały 170 minut na poziomie podstawowym.

Próbne egzaminy zawodowe

W dniach 24,25,26 luty w pracowniach Centrum Kształcenia Praktycznego odbyły się próbne egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe dla uczniów III klas Zasadniczej Szkoły zawodowej w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik precyzyjny.

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch