Plan lekcji

Na skróty

Rok 2010/2011

Spotkanie z podróżnikiem -"W poszukiwaniu Arki Noego…"

20.03.2009r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z najciekawszym podróżnikiem krośnieńskim - p. Tomaszem Świątkiem. Uczniowie, którzy brali udział  w spotkaniu, mieli okazję posłuchać relacji z ostatniej wyprawy naszego krajana - podróży do Turcji. Pan Tomasz Świątek zwiedza świat na rowerze, który jest jedynym a zarazem najważniejszym środkiem lokomocji. Nasz gość zaprezentował  film z ostatniej wyprawy, będący zapisem niemal każdego dnia, począwszy od wyjazdu z Krosna aż do powrotu.Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem śledzili zmagania samotnego rowerzysty ze wszystkimi przeciwnościami, z którymi musiał się zmierzyć, jadąc w 40 stopniowym upale, podczas deszczu, nocując pod namiotem, a czasem spotykając mało życzliwych ludzi. To na szczęście zdarzało się rzadko, bo pan Tomasz ma mnóstwo przyjaciół, których spotkał właśnie w podróży; dzięki nim poznaje inną kulturę, język i zwyczaje.

Mechanik na „Repülőnap 2010”

image_142Tym razem gościliśmy w niewielkiej miejscowości Kecskemet. Znajduje się tu baza węgierskich sił powietrznych na terenie której co dwa lata odbywają się pokazy lotnicze. W tym roku organizatorzy zapewnili tej imprezie wspaniałą obsadę. W powietrzu zobaczyć można było kilkadziesiąt typów samolotów myśliwskich, transportowych, śmigłowców a także sześć grup akrobacyjnych m.in. szwajcarską „Patrouille Swiss” oraz uważaną za najlepszą na świecie włoską „Frecce Tricolori”.

Wojciech Berezowski nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego

image_144Już od środy-22 września w wyniku przeprowadzonych wyborów mamy nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcą okazał się Wojciech Berezowski z klasy III f T. W skład samorządu weszli również: Krzysztof Kafel z kl. III f T i Damian Bryś z kl. IIc T, którzy również cieszyli się dużym poparciem swoich kolegów.

Inauguracja roku szkolnego 2010/2011

image_1431 września bieżącego roku o godz.930Mechanik” rozpoczął uroczyście nowy rok szkolny. Zgodnie z tradycją szkoły uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Farnym o godz. 800. W tym roku szkoła powitała nas deszczową pogodą, więc wyjątkowo zebraliśmy się na sali gimnastycznej .
Część oficjalną inauguracji rozpoczął dyrektor szkoły pan Bogdan Adamski witając serdecznie Grono Pedagogiczne i uczniów, szczególnie tych przybyłych do klas pierwszych. Pan dyrektor przypomniał również doniosłą rolę daty 1 września- to nie tylko dzień rozpoczęcia nauki szkolnej ale również 71 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej.

Tylko dla orłów….

image_14521. 09. 2010r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Krosna odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów przyznawanych przez prezydenta. Wśród nagrodzonych uczniów znalazł się również reprezentant naszej szkoły- uczeń klasy IVe Ernest Błaż . Zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Motoryzacyjnego organizowanego przez firmę Castrol, wzorowy uczeń z całą pewnością zapracował na miano stypendysty.
Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

ZSP nr 3 „Mechanik” pozyskuje nowy sprzęt dla swoich pracowni zawodowych

image_151Prawie wszystkie nowoczesne pojazdy samochodowe wyposażone są już w urządzenia klimatyzacyjne. Jak każdy podzespół również i one wymagają okresowej konserwacji. W celu wykonania takiego zabiegu potrzebne są wyspecjalizowane urządzenia do obsługi klimatyzacji w które wyposażony jest każdy wyspecjalizowany warsztat.  Aby nasi uczniowie mogli być kształceni na najwyższym poziomie postanowiliśmy zakupić urządzenie do serwisu klimatyzacji BOSCH ACS 600.

Święto Niepodległości w szkole

image_15210 listopada 2010r. w godzinach południowych odbyła się uroczystość upamiętniająca 92 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klas Technikum pod opieką nauczycieli przygotowali uroczystą akademię, gdzie przypomniano obrazy z historii towarzyszące odbudowywaniu państwa polskiego w listopadzie 1918r. Całość uroczystości uświetniła obecność sztandaru zespołu szkół jak też chór, który przypomniał najciekawsze pieśni legionowe.

Udział Mechanika w uroczystościach miejskich w Krośnie

image_15311 listopada 2010r. od godz. 15.00 rozpoczęły się uroczystości miejskie w Krośnie od Mszy Św. w Bazylice Mniejszej Fara z udziałem władz samorządowych, kompanii wojskowej Strzelców Podhalańskich, pocztów sztandarowych reprezentujących jednostki i instytucje miasta Krosna. Po uroczystej Mszy Św., uformowana kolumna przeszła na rynek krośnieński pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie okolicznościowe przemówienia wprowadziły wszystkich uczestników uroczystości w klimat Święta Narodowego.

Huczne otrzęsiny pierwszoklasistów

image_159W ostatni piątek listopada  w naszej szkole odbyły się   „Otrzęsiny” klas pierwszych . W tym roku do grona społeczności uczniowskiej wstępowały klasy : I ae T , Ib T, IcT, IdT, Ia Z, IbZ.
Otrzęsiny   znane były już w czasach żaków krakowskich  i nie tylko . Celem tego zwyczaju jest integracja wewnątrzszkolna  a także zapobieganie zjawisku fali.

Pierwsza edycja projektu „Komputerowe wspomaganie projektowania w programie Autocad” - zakończona

image_160Zakończyliśmy pierwszą edycją szkolenia „Komputerowe wspomaganie projektowania w programie Autocad” realizowanego w ramach projektu unijnego POKL 9.2 "Bądź konkurencyjny na rynku pracy" - program podnoszenia umiejętności i kwalifikacji zawodowych uczniów i uczennic ZSP nr 3. 
W ramach szkolenia zostało przeszkolonych 12 uczniów „Mechanika”. Uczniowie zdobywali wiedzę i praktyczne umiejętności projektowania CAD przez 60 godzin lekcyjnych. Zakres materiału obejmował naukę rysowania w przestrzeni dwumiarowej (techniki rysowania w aspekcie różnych dziedzin projektowania, projekty konstrukcyjne, wymiarowanie rysunku, wprowadzanie do układu X,Y,Z) oraz przestrzeni trójwymiarowej (tworzenie i edycje brył, projektowanie złożonych obiektów mechanicznych, nadawanie im cech fotorealistycznych).

Solidarni wczoraj i dziś

image_165W dniu  10.12.2010 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie została otwarta wystawa dotycząca wydarzeń grudniowych 1981 roku na terenie Podkarpacia .
13.12. 1981r. to dla uczniów odległa już historia , którą należy przypominać aby kolejne pokolenia dobrze wiedziały co wiąże się z tą datą i jakie wydarzenia miały miejsce podczas stanu wojennego w naszym kraju i regionie.
Wystawa to plakaty przedstawiające tamte lata , oryginalne flagi oraz dokumentacja związana z prasą podziemną . Przygotowały ją p. A Czekaj i p. J. Buda .

"Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…"

image_166Zgodnie z tradycją naszego zespołu szkół i w przededniu Świąt Bożego Narodzenia 22 grudnia 2010 roku uczniowie przygotowali uroczystą akademię. Myślą przewodnią montażu słowno – muzycznego było przygotowanie duchowe człowieka do narodzin Syna Bożego oraz zachęta do wspólnego przeżycia tej tajemnicy. W scenariusz wplecione była poezja ks. Jana Twardowskiego oraz słowa przytoczone z ewangelii.

Spotkanie wigilijne pracowników "Mechanika"

image_16722 grudnia 2010 roku odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowo - wigilijne, w którym uczestniczyli: dyrekcja, grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele oraz inni pracownicy naszego zespołu szkół.
Wszystkich zgromadzonych przywitał dyrektor Bogdan Adamski, składając życzenia Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Smakowanie pysznych potraw wigilijnych poprzedził tradycyjny opłatek oraz wzajemne życzenia. Zgodnie z narodową tradycją, jaką jest kolędowanie – uczestnicy spotkania odśpiewali razem z zespołem muzycznym znane pieśni bożonarodzeniowe: „A wczora z wieczora”, „Jezus Malusieńki”, „Gdy śliczna panna”, ”Gdy się Chrystus rodzi”, „Jest taki dzień”.

Studniówka 2011 w Mechaniku

image_1688 stycznia br. o godz. 18.00 w hali sportowej w Jedliczu odbyła się Zabawa Studniówkowa dla abiturientów Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalntch nr 3 w Krośnie. Zabawa studniówkowa to już tradycyjna uroczystość, która co roku o tej samej porze przypomina uczniom klas maturalnych, że zostało… jeszcze 100 dni intensywnej nauki. Dla uczniów Technikum, jest to ważne przypomnienie bo czeka ich nie tylko egzamin maturalny ale i egzamin z przygotowania zawodowego.

Gość z Grenlandii….

image_169Corocznie  w karnawale nasza szkoła staje się miejscem  zabawy  dzieci osób w niej pracujących. Również  w  tym roku 19.01. odbyła się uroczysta impreza, w trakcie której jej  uczestnicy  mieli okazję ponownie  się ze sobą spotkać ,  potańczyć  w takt  muzycznych  hitów   oraz  wziąć udział  w kilkunastu ciekawych  konkurencjach prowadzonych przez Teatr Bazyl z Radymna. Całość oprawiona była  okolicznościową dekoracją  oraz słodkimi łakociami.

Dojeżdżający obóz narciarski w Chyrowej

image_170Kolejny, VII już obóz narciarski  organizowany przez MUKS „Mechanik” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 3 w Krośnie dobiegł końca.
Niestabilne warunki śniegowe panujące niemal w całej Polsce, trzymały uczestników obozu w napięciu niemal do końca  pierwszego tygodnia ferii zimowych. Na szczęście przyszedł mróz, śnieg poprószył a armatki zrobiły swoje i można było rozpocząć zajęcia na stoku.

Stanisław Staszic wielki syn ziemi polskiej

image_17114 lutego br. w ZSP nr 3 odbył się coroczny konkurs Wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce zorganizowany pod hasłem „Stanisław Staszic wielki syn ziemi polskiej”. W konkursie zorganizowanym przez panią Dorotę Buczek i panią Katarzynę Klain-Łokaj wzięło udział 40 uczniów klas pierwszych. Celem konkursu była prezentacja i pogłębienie wiedzy uczniów naszej szkoły o roli Stanisława Staszica w kształtowaniu patriotycznych, obywatelskich i etycznych postaw Polaków, a także o wpływie myśli filozoficzno - społecznej Staszica na kształtowanie się w XIX i XX wieku nowoczesnego państwa polskiego.

Dzień Patrona Szkoły

image_172W piątek 18.02.2011 r. w „Mechaniku” obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Stanisława Staszica. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem pani Doroty Buczek i Agnieszki Czekaj zaprezentowali życie i twórczość oświeceniowego reformatora, zwrócili uwagę na wszechstronność tego człowieka oraz jego zasługi dla kraju.Podkreślili, jak wielkim autorytetem i szacunkiem społecznym cieszył się Staszic.  
Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dalszej części uroczystości odbył się ceremoniał przekazania sztandaru szkoły .W tym roku szkolnym zaszczytu reprezentowania szkoły w poczcie sztandarowym dostąpili uczniowie klasy IIbT pod opieką wychowawcy pana Marcina Błaża.

Dodatkowa oferta dla absolwentów Technikum

image_174Kończy się rok szkolny 2010/2011 dla uczniów czwartych klas 4-letniego Technikum w ZSP nr 3 w Krośnie. Dlatego dyrektor ZSP nr 3 w porozumieniu z nauczycielami prowadzącymi zajęcia specjalizacyjne na kierunku: technik mechanik i technik mechatronik, wyraził zgodę aby uczniowie tych klas mogli zdawać egzamin, który uprawnia do zdobycia dodatkowych kwalifikacji „operatora maszyn sterowanych numerycznie CNC”. Egzamin ten stał się dowolnym wyborem każdego ucznia klasy maturalnej, a po jego zdaniu uczeń otrzymuje certyfikat kwalifikacyjny w języku polskim i języku angielskim uznawanym we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Przykład dobrej współpracy ZSP nr 3 z PWSZ w Krośnie

image_175Współpraca „Mechanika” z uczelnią krośnieńską jaką jest PWSZ, datuje się na wiele już lat. Formalnie od 2005r. obowiązuje umowa o współpracy dotycząca wykorzystywania wspólnych laboratoriów do zajęć dydaktycznych, organizowania wspólnych konferencji, seminariów oraz uzgadniania wspólnych działań dla organizacji kształcenia zawodowego z uwzględnieniem potrzeb kadrowych lokalnych podmiotów gospodarczych. W ostatnim tygodniu lutego br. zakończył się kurs przygotowawczy dla studentów, którzy wystąpili o dodatkowe kwalifikacje na „operatora maszyn sterowanych numerycznie CNC”.

Święto Kobiet w „Mechaniku”

image_1768 marca 2011r. w ZSP nr 3 obchodzono „Dzień Kobiet”. Tradycja tego święta różnie współcześnie jest przyjmowana ale dla zdecydowanie większej części „Mechanika” święto to jest ważne. Uwzględniając całą populację uczniów, należy stwierdzić że szkoła ma charakter zdecydowanie męski. Jedynie w klasie IV technikum jest jedna dziewczyna. Niebawem jednak ukończy szkołę i należy wierzyć, że popularne zawody męskie wybiorą inne dziewczyny – absolwentki gimnazjów. Pod tym względem statystyka lepiej się „prezentuje” dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi gdzie Panie stanowią prawie połowę zatrudnionych w ZSP nr 3. Może dlatego męska część Samorządu Uczniowskiego postanowiła zaakcentować to święto organizując koncert muzyczny na sali gimnastycznej.

Morskim szlakiem ...

image_177W dniu 04.03.2011 w auli ZSP Nr 3 odbyło się spotkanie z p. Tomaszem Nowotarskim. Zaproszony gość dzielił się z uczniami wrażeniami ze swojej podróży dookoła świata na żaglowcu Fryderyk Chopin, którego był współkonstruktorem. Podczas prezentacji licznych fotografii z nieznanych większości osób zakątków egzotycznego świata zawsze podkreślał swoją przynależność do ziemi krośnieńskiej, z którą jest mocno związany.

Bezpieczny stok

image_17911 marca 2011 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w  akcji „Bezpieczny stok”, która zorganizowana została  w stacji narciarskiej Chyrowa-Ski.
Projekt  przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polskimi Stacjami Narciarskimi i Turystycznymi ma na celu przede wszystkim edukować narciarzy i pokazywać im jak ważne jest bezpieczeństwo na stoku. . Akcja jest prowadzona przy udziale Polskiej Organizacji Turystycznej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Organizatorzy akcji przygotowali wiele atrakcji dla uczestników imprezy.

Uczniowie z ZSP nr 3 „Mechanik” – z dodatkowymi kwalifikacjami

image_180W auli szkolnej odbyło się wręczenie certyfikatów, dla uczniów którzy ukończyli kursy doskona-lące. Zostało wręczone 24 certyfikaty z dwóch dziedzin: „Komputerowe wspomaganie projek-towania w programie Autocad” oraz „Programowanie obrabiarek numerycznych CNC”. Certyfikaty zostały uroczyście wręczone przez Bogdana Adamskiego – dyrektora ZSP nr 3. Uczniowie mogli uczęszczać na powyższe zajęcia dzięki bezpłatnym kursom, które są realizowane z funduszy europejskich w ramach projektu POKL 9.2 : „Bądź konkurencyjny na rynku pracy".

Hołd Patriocie i pasji …

image_189Biblioteka szkolna w  „Mechaniku” przez trzy dni (28.03. – 31.03. br.) prezentowała część zbiorów z ogromnej kolekcji tzw. hełmów strażackich paradnych - Pana Edwarda Mroza z Trześniowa. Początek zbiorów i produkcji hełmów sięga początków lat osiemdziesiątych. Edward Mróz  współzałożyciel NSZZ „Solidarność” w sanockim „Autosanie” i inspirator strajku pracowników zakładu, został w stanie wojennym 1981r. zwolniony z pracy. Aby utrzymać rodzinę podjął się wykonania hełmów dla tutejszych strażaków z OSP , w których mieli pełnić wartę przy Grobie Pańskim na wzór starych bardzo już zniszczonych. Wykonanie pierwszego hełmu trwało ponad trzy miesiące Po pierwszym zamówieniu przyszły kolejne, a Pan Edward zaczął zbierać stare, historyczne hełmy ( najstarszy jego kolekcji został wykonany ok. roku 1890 ).

Półfinał Olimpiady Techniki Samochodowej

image_190W dniu 26 marca br. trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej. Jak co roku, tak i tym razem, uczniowie musieli odpowiedzieć na 40 pytań testowych obejmujących swoją tematyką budowę pojazdów samochodowych a także podstawy wiedzy ogólnotechnicznej. Pytania są na ogół dosyć trudne, nawet najlepsi zawodnicy nie osiągają więcej niż 70% trafnych odpowiedzi. Ale i konkurencja jest bardzo duża - w tym roku do rywalizacji w półfinale przystąpiło ok. 500 uczniów ze szkół samochodowych i mechanicznych z całej Polski. Przy okazji uczniowie mają też szansę na zwiedzenie pracowni i laboratoriów Politechniki Warszawskiej, która tradycyjnie gości uczestników półfinału tego konkursu, realizowanego od wielu lat przez wydawnictwo WKiŁ i specjalistyczny periodyk Automotoserwis pod patronatem Ministerstwa Edukacji.

"Mechanik" ze swoją ofertą na Targach Edukacyjnych

image_191W dniach 5 – 7 kwietnia br. w krośnieńskiej Hali Widowiskowo – Sportowej odbyły się VIII Krośnieńskie Targi Edukacyjne. Swoją ofertę edukacyjna zaprezentowały szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Adresatami tych targów jest młodzież szkół gimnazjalnych i ich rodzice z całego regionu podkarpackiego. Jest to dobra możliwość pokazywania i zaprezentowania szkół średnich dla ucznia kończącego szkołę gimnazjalną, który w jednym miejscu ma okazję poznać szkoły ponadgimnazjalne, ich kierunki kształcenia i zawody. Na tych targach i w tym roku swoją ofertę edukacyjna zaprezentował ZSP nr 3 „Mechanik”. Promocja naszych kierunków kształcenia to: branża lotnicza i motoryzacyjna, mechaniczna i mechatroniczna.

Certyfikaty dla maturzystów

image_19213 kwietnia br. w auli ZSP nr 3 wręczono certyfikaty dla uczniów klas maturalnych Technikum z klas IVa, IVd, IVe. Uroczystość ta jest związana z tym, że w ostatniej klasie szkoły były prowadzone zajęcia specjalizacyjne i programowe przygotowujące do uzyskania dodatkowego uprawnienia operatora maszyn sterowanych numerycznie CNC. Otrzymany certyfikat jest dodatkowym dyplomem dla uczniów Technikum, którzy dobrowolnie zechcieli przystąpić do egzaminu państwowego w zakresie wymagań dla „operatora”. ZSP nr 3 już od kilku lat posiada takie uprawnienia, aby prowadzić kursy w systemie pozaszkolnym, organizować egzaminy kwalifikacyjne, a wszystko po to aby firmom i przedsiębiorstwom regionu podkarpackiego móc „dostarczyć” wysokiej jakości kadry dla zawodów nowoczesnych technologii.

Ogólnopolski Finał Castrol Professional Academy

image_195W dniu 16 kwietnia 2011r. w Warszawie w serwisie Bemo Motors odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Castrol Professional Academy . Reprezentanci naszej szkoły Dawid Basista, Ernest Błaż i Sylwester Mikosz pod opieką mgr inż. Piotra Bosia - zdobyłi V miejsce. W finale drużyna zmierzyła się z trzema zadaniami praktycznymi. Na pierwszym stanowisku w silniku Forda Duratec 2.2 ze zmiennymi fazami rozrządu należało dokonać wymiany paska rozrządu i koła pasowego. Na drugim stanowisku trzeba było wykonać przegląd samochodu sportowego Caterham. Zadanie polegało na zbadaniu wszystkich płynów eksploatacyjnych i wykonaniu przeglądu po 20 tys. przebiegu . Zadanie trzecie polegało na zbadaniu i pomiarze rezystorów nastawnych w przepustnicy. Po wykonaniu pomiaru trzeba było sporządzić odpowiedni protokół i odpowiedzieć na pytania dotyczące tych pomiarów i samej przepustnicy.

Wspomnienie Święta Konstytucji 3 Maja w "Mechaniku"

image_19628 kwietnia 2011r. w ZSP nr 3 odbyła się uroczystość wspomnienia uchwalenia konstytucji 3 Maja 1791r. Uroczystość ta poprzedzona ceremoniałem szkolnym tzn. uczestniczeniem w niej sztandaru ZSP nr 3, została przygotowana przez uczniów klasy IIIa Technikum. Opiekę nad tą uroczystością mieli nauczyciele; mgr Justyna Jurczak, mgr Angelika Doniek i mgr  Katarzyna Klein-Łokaj   . Uroczystość została rozpoczęta przez Bogdana Adamskiego - dyrektora ZSP nr 3, który zwrócił uwagę na ważność tego święta dla Polaków i państwa przeżywającego swój kryzys końcem XVIII w. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, w której nawiązali do dni majowych 1791r. Wierszem i muzyką przypomnieli te chwili, które poprzedziły uchwalenie konstytucji oraz przypomnieli walkę w obronie konstytucji 3 Maja.

Pożegnanie absolwentów Technikum

image_19729 kwietnia 2011r. w auli ZSP nr 3 odbyło się pożegnanie absolwentów Technikum. Uroczystość ta została poprzedzona wręczeniem dyplomów ukończenia Technikum i pożegnaniem sztandaru ZSP nr 3 przez przedstawicieli wszystkich klas IV Technikum. Po raz ostatni na uroczystość zakończenia nauki, w roli uczniów i wychowawców klas maturalnych przybyli :

XI Mistrzostwa Szachowe Szkół Województwa Podkarpackiego

image_20019 maja 2011 w Górnie koło Sokołowa Małopolskiego odbyły się XI Mistrzostwa Szachowe Szkół Województwa Podkarpackiego. Nasi uczniowie – Krzysztof Pobuta z kl. IIc ZSZ i Mateusz Smolik z kl. IIIa ZSZ po etapie powiatowym, gdzie zajęli I i III miejsce, udanie reprezentowali naszą szkołę, zdobywając wysokie lokaty.

Matura 2011

image_201 W dniach 4 – 18 maja 2011 w naszej szkole odbył się egzamin maturalny dla absolwentów Technikum. Egzamin składał się z części pisemnej i ustnej. Jak co roku egzamin ten był poprzedzony przygotowaniami dotyczącymi całej organizacji egzaminu. Uczniowie mieli egzaminy próbne z poszczególnych rodzajów zajęć, aby mieć pewność że się jest dobrze przygotowanym do egzaminu maturalnego. 

Szkolny Konkurs Matematyczny

image_203W dniu 9 czerwca 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny, zorganizowany przez nauczycieli matematyki.

Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej rocznika 2011

image_20210 czerwca 2011r. w auli ZSP nr 3 odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów na zakończenie nauki dla absolwentów ZSZ. Uroczystość ta dotyczyła klas i zawodów:

• mechanik pojazdów samochodowych
• elektromechanik pojazdów samochodowych
• mechanik precyzyjny

Jesolo Air Extreme 2011

image_204Co roku na plażę w miejscowości Jesolo ściągają nie tylko turyści lecz także miłośnicy lotnictwa, a to za sprawą imprezy o nazwie „Jesolo Air Extreme”. Do wizyty na włoskim wybrzeżu przekonał nas bardzo zróżnicowany program tegorocznej imprezy. Na niebie miały się zaprezentować statki powietrzne od motolotni zaczynając, poprzez samoloty transportowe, cywilne i wojskowe grupy akrobacyjne, śmigłowce, samoloty zabytkowe, a na współczesnych samolotach bojowych kończąc.

Koniec roku szkolnego 2010/2011

image_20722 czerwca 2011r. o godz. 1000 na placu przy Centrum Kształcenia Praktycznego ZSP nr 3 im. S.Staszica w Krośnie nastąpiło podsumowanie roku szkolnego 2010/2011. Uroczystość ta została przeprowadzona przy obecności sztandaru „Mechanika”, nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości. Wręczono również nagrody, listy gratulacyjne, dyplomy dla uczniów reprezentujących ZSP nr 3 na konkursach i olimpiadach ponadregionalnych, ogólnopolskich. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie wraz z wychowawcami klas przeszli do sal lekcyjnych gdzie wręczano świadectwa ukończenia klasy. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy spokojnych, bezpiecznych i udanych wakacji.

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch