Plan lekcji

Na skróty

Rozdanie świadectw i podsumowanie roku szkolnego 2012/2013

 image 30828 czerwca 2013r. w auli CKP odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w ZSP nr 3. Uroczystość odbyła się w obecności sztandaru szkoły, uczniów, przedstawicieli rodziców, nauczycieli i dyrektora zespołu szkół. Po odegraniu hymnu państwowego, głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski, który pogratulował uczniom promocji do następnych klas w Technikum i ZSZ, a nauczycielom że uczniów do tego sukcesu edukacyjnego odpowiednio przygotowali. W dalszej części uroczystości dyrektor w towarzystwie wychowawców klas i zespołu kierowniczego wręczył nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki dydaktyczne oraz godnie reprezentowali ZSP nr 3 na licznych olimpiadach i turniejach zajmując jednocześnie wysokie lokaty na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim.

Czytaj więcej...

Uczniowie „Mechanika” nagrodzeni przez Prezydenta Miasta Krosna

image 30717 czerwca 2013r. zostały wręczone143 nagrody i wyróżnienia za wyniki naukowe, artystyczne i sportowe dla uczniów krośnieńskich szkół, a 274 uczniów odebrało z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Krosna Bronisława Barana nagrody za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w minionym roku szkolnym. Uroczysta Gala Primus Inter Pares, w której oprócz nagrodzonych na zaproszenie Prezydenta uczestniczyli opiekunowie i rodzice wyróżnionych uczniów oraz krośnieńscy radni w Sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza zgromadziła ponad czterysta osób.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Podkarpackiego Wicekuratora Oświaty Antoniego Wydro, który podziękował wyróżnionym oraz pogratulował znakomitych wyników i działań edukacyjnych podejmowanych przez samorząd krośnieński.

Czytaj więcej...

Absolwenci szkoły zawodowej na finiszu

image 30614 czerwca 2013r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W obecności sztandaru ZSP nr 3 uczniowie pożegnali nauczycieli, dyrekcję oraz kolegów z młodszych klas. Wielu z nich otrzymało nagrody i dyplomy za osiągnięcia edukacyjne, sportowe i zawodowe. Nagrody jak i wyróżnienia oraz dyplomy ukończenia szkoły wręczał dyrektor Bogdan Adamski, wicedyrektor Wojciech Lorenc oraz kierownik CKP Jacek Kafel. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Rady Rodziców, którym dyrektor B.Adamski wręczał listy gratulacyjne i podziękowania za współpracę. Uroczystość przygotowali wychowawcy klas ZSZ tj. Pani Monika Horodyska i Pan Mariusz Węgrzyn, którzy z dyrekcją ZSP nr 3 wręczali świadectwa ukończenia szkoły wszystkim uczniom.

Czytaj więcej...

"STRONG BOY"

image 305W dniu 3.06.2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie odbyły się międzyszkolne zawody w trójboju siłowym ‘STRONG BOY’. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentował się uczeń naszej szkoły Karol Jakieła z kl. II a ZSZ, który zdobył III miejsce.

Czytaj więcej...

V Konkurs Fotograficzny

image 304W tej edycji Konkursu Fotograficznego, którego tematem było „Jesteście światłem świata i solą ziemi”, nasz uczeń Alan Harłacz, zdobył wyróżnienie za prace zatytułowaną „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. W konkursie zwyciężyła Olga Skiba z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie. Jej praca zatytułowana „Kto idzie za mną nie chodzi w ciemności” została uznana przez Jury Konkursu za najbardziej odpowiadającą tematowi oraz pokazującą grę i rolę światła w fotografii. Drugie miejsce zajęła praca Justyny Gołąbek z Zespołu Szkół w Przysietnicy za tytułowana „Jesteś…”. W konkursie przyznano również wyróżnienia dla Katarzyny Rajnik z Publicznego Gimnazjum w Miejscu Piastowym, Gabrieli Skiby z ZS Ekonomicznych w Brzozowie oraz dla Natalii Brodzickiej również z ZS Ekonomicznych w Brzozowie.

Czytaj więcej...

„Mechanik” wicemistrzem województwa podkarpackiego

image 303W dniu 25 maja 2013 r na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie odbył się Podkarpacki Finał Wojewódzki Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

Patronat Honorowy nad Turniejem objęli:
- Pani Małgorzata Chomicz-Śmigielska – Wojewoda Podkarpacki
- Pan Mirosław Karapyta – Marszałek Województwa Podkarpackiego
- Pan Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna
W Turnieju brały udział zwycięskie drużyny z eliminacji powiatowych i miejskich, tj. Krosno, Przemyśl, Rzeszów i Tarnobrzeg - zgłosiło się 15 drużyn.
Naszą szkołę reprezentowali:

1. Łukasz Kozik – kl.IV b T/G
2. Łukasz Budnik – kl. III b T/G
3. Michał Zarych - kl. III b T/G

Czytaj więcej...

Wizyta w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego - Mińsk Mazowiecki

image 302Mig 29 to na dzień dzisiejszy ostatni tak udany produkt biura konstrukcyjnego „Mikojan i Guriewicz”. Ten samolot myśliwski zaprojektowany został do walki z takimi przeciwnikami jak m.in. F -16 Fighting Falcon. 29-tka, pomimo upływu lat, ciągle przewyższa w wielu aspektach swojego konkurenta, w wielu pozostaje od niego gorsza. My odwiedziliśmy Mińsk Mazowiecki - gdzie oprócz Malborka stacjonują nasze Migi-29, którym chcieliśmy się dokładnie przyjrzeć.

Czytaj więcej...

Wyniki XIV Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej

image 301W dniu 11 maja 2013r. w siedzibie firmy Robert BOSCH Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiej XIV Olimpiady Techniki Samochodowej. Naszą szkołę reprezentował tegoroczny maturzysta Kamil Mermer. Na tym etapie stanął on do rywalizacji razem z 17 innymi uczestnikami finału. Mieli oni do rozwiązania dwa zadania.
Zadanie 1 polegało na wykryciu przyczyny niesprawności układu klimatyzacji samochodu ćwiczebnego.
Zadanie 2 dotyczyło wykrycia przyczyny niesprawności elektronicznego układu pedału przyspieszenia silnika o zapłonie iskrowym, który pracował w trybie awaryjnym za pomocą diagnoskopu FSA Bosch.

Czytaj więcej...

Uczniowie "Mechanika" najlepsi w Turnieju Motoryzacyjnym

image 30024 kwietnia 2013 roku roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie zostały przeprowadzone eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta i Powiatu Krosno.
Organizatorami turnieju był Automobilklub Małopolski w Krośnie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, których skład został wyłoniony podczas eliminacji szkolnych.

Czytaj więcej...

Uroczystość pożegnania uczniów kończących Technikum

image 29826 kwietnia 2013r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas IV-tych Technikum, którzy po 4 latach nauki mogli odebrać dyplomy ukończenia szkoły. Zawsze podobna uroczystość powoduje, że radość miesza się ze smutkiem... Cieszyć się trzeba, że po tylu latach nauki przyszedł szczęśliwy koniec ale też pozostaje nostalgia po spotkaniach szkolnych, które stają się już tylko historią… Uczniów pięciu klas Technikum żegnali uczniowie niższych programowo klas, wychowawcy i nauczyciele, a także dyrektor i zespół kierowniczy. Podczas uroczystości obecni byli także rodzice uczniów kończących szkołę. Zgodnie z tradycją, uczniowie pożegnali sztandar ZSP nr 3.

Czytaj więcej...

Bieg na orientację

image 297W dniu 9. 04. 2013r. odbył się, zorganizowany przez PWSZ w Krośnie, Krajoznawczy Bieg na Orientację pod hasłem: „Koniec języka za przewodnika”. Uczestnikami biegu byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego
i powiatów sąsiednich. Trasa polegała na pokonaniu określonego dystansu na terenie zespołu staromiejskiego Krosna oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące historii naszego miasta.
Uczniowie naszej szkoły: Kamil Chłap kl IIcT, Arkadiusz Wojewoda kl IIIeT i Gerard Falcman kl IeT poradzili sobie najlepiej w tej silnie obsadzonej konkurencji, zdobywając I miejsce. GRATULUJEMY!
Opiekunem był Mariusz Węgrzyn

Czytaj więcej...

Krwiodawcy z "Mechanika" w Pieninach

image 296Coroczną i dotychczasową tradycją Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego w naszej szkole była wycieczka samochodem marki Skoda dla maturzystów, którzy oddawali największą ilość krwi. W tym roku dzięki ludziom wielkiego serca, którzy wspierają od lat działalność naszego Klubu, młodzież mogła spędzić weekend w hotelu w Sromowcach. Państwo Marta i Robert Miś ufundowali pobyt w tym hotelu aby w ten sposób podziękować i zachęcić młaodzież do honorowego oddawania krwi i tym samym uwrażliwić na potrzeby i cierpienia drugiego człowieka.
Uczniowie, którzy oddali największą ilość krwi:
Adian Łyko kl. IV e T/G
Artur Bielecki kl. IV e T/G
Michał Kilar kl. IV b T/G
Łukasz Kozik kl. IV b T/G

Czytaj więcej...

Finał konkursu: „Moja bezpieczna firma w UE”

image 299Szósty rok nasza szkoła jest organizatorem konkursu „ Moja Bezpieczna Firma w Unii Europejskiej” adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. W tym roku finał konkursu odbył się w dniu 18 kwietnia w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. St. Staszica w Krośnie. Na eliminacje powiatowe zgłosili się uczniowie z następujących szkół: Zespół Szkół Nr 2 w Dukli, Zespół Szkół w Iwoniczu Zdroju, Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie.
W imieniu organizatorów uczestników konkursu oraz ich opiekunów przywitał pan Dyrektor Wojciech Lorenc, następnie dokonał otwarcia konkursu, życząc wszystkim uczniom powodzenia.

Czytaj więcej...

III d T Mistrzem Szkoły w Piłce Siatkowej

image 295Za nami kolejna edycja Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej. Zawody jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział 16 reprezentacji klasowych. Drużyny podzielone zostały na cztery grupy, w których rozgrywki toczyły się systemem "każdy z każdym". Osiem najlepszych drużyn rywalizowało w półfinałach w dwóch grupach, gdzie stawką był awans do finału czterech najlepszych ekip. Ostatecznie, w mistrzostwach które trwały blisko dwa miesiące i rozegrano 42 spotkania najlepsza okazała się klasa III d T.

Czytaj więcej...

Szkolne Eliminacje Turnieju Motoryzacyjnego

imsge 135Dnia 26 marca 2013 roku zostały przeprowadzone w naszej szkole eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
CELE TURNIEJU
1. Popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej.
2. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego.
3. Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
4. Przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Etap szkolny obejmował test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji i zasad udzielania pomocy przedmedycznej.
Do tego etapu przystąpiło 19 uczniów naszej szkoły.
WYNIKI :
I MIEJSCE - Kozik Łukasz kl. IV b T/G
II MIEJSCE - Budnik Łukasz kl. III b T/G
III MIEJSCE - Jakubasz Rafał kl. III b T/G

Czytaj więcej...

Mistrzostwa „Mechanika” w pływaniu

image 293W dniu 25.03.2013 r.na basenie w Krośnie odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w pływaniu. Uczniowie rywalizowali na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Najszybszym pływakiem okazał się Jarosław Niemiec z klasy I c T.
Wyniki Mistrzostw Szkoły:
1.Jarosław Niemiec Ic T 33,48 sek.
2.Jarosław Tymczyszyn IVd T 37,68 sek.
3.Artur Zarych Ia T 39,82 sek.
Najlepsi pływacy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zawody zorganizował i sędziował Piotr Gonet.

 

Czytaj więcej...

Nabór na szkolenie w zawodzie „Operator obrabiarek sterowanych numerycznie – CNC”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im Stanisława Staszica w Krośnie ogłasza nabór na szkolenie w zawodzie „ Operator obrabiarek sterowanych numerycznie – CNC” ( tokarka, frezarka). Szkolenie kierowane jest do wszystkich osób zarówno absolwentów jak i dorosłych chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Miejsce szkolenia - ZSP Nr 3 w Krośnie.

image 292Szkolenie obejmuje:
• Rodzaje i budowę obrabiarek CNC,
• Elementy rysunku technicznego,
• Pomiary warsztatowe,
• Dobór narzędzi skrawających,
• Obsługę i programowanie obrabiarek CNC

Rozpoczęcie szkolenia, cena oraz wszelkie informacje do ustalenia w szkole lub telefonicznie
pod nr telefonu 13 43 215 61

 

Oferta kursów i szkoleń.

”Moja bezpieczna firma w UE”

Nasza szkoła już szósty rok z kolei jest organizatorem konkursu pt.”Moja bezpieczna firma w UE” adresowanego do uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Krosna
i powiatu krośnieńskiego. Jest to konkurs interdyscyplinarny łączący treści związane
z bezpieczeństwem i ochroną pracy oraz wiedzą o gospodarce krajach UE.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w konkursie prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.
Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie.

Targi Edukacyjne

image 287W dniach 11 – 12 marca 2013r. w Krośnieńskiej Hali Sportowej odbyły się Targi Edukacyjne, gdzie szkoły ponadgimnazjalne miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego zaprezentowały swoja ofertę edukacyjną dla gimnazjalistów na rok szkolny 2013/2014. Targi zostały otwarte przy udziale: Bronisława Barana – zastępcy Prezydenta Miasta Krosna Antoniego Wydro – Podkarpackiego Kuratora Oświaty Andrzeja Guzika – wicestarostę Powiatu Krośnieńskiego oraz radnych Miasta Krosna, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych i innych zaproszonych gości. Targi miały za zadanie przedstawić szkoły średnie, kierunki kształcenia i zawody, które mogą wybrać gimnazjaliści na nowy rok szkolny 2013/2014.

Czytaj więcej...

Zakończenie szkolenia " Operator obrabiarek sterowanych numerycznie - CNC"

image 288W dniu 8 marca zakończył się kolejny kurs w zawodzie „ Operator obrabiarek sterowanych numerycznie – CNC” organizowany dla uczniów Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym . W szkoleniu łącznie uczestniczyło 8 uczestników którzy prowadzili naukę na tokarce i frezarce sterowanej numerycznie.
Szkolenie oprócz tematów związanych z obrabiarkami składało się również z zagadnień rysunku technicznego, pomiarów warsztatowych oraz doboru odpowiednich narzędzi do przeprowadzenia obróbki.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet w „Mechaniku”


image 286W środowisku krośnieńskim ZSP nr 3 jest postrzegany jako szkoła męska. Co roku uczniowie jak i nauczyciele liczą na to, że dostępne zawody i kierunki kształcenia zainteresują dziewczęta szkół gimnazjalnych, które mogłyby swoje przyszłe plany zawodowe związać z kształceniem w zawodach mechanicznych. Jak do tej pory… przychodzą głównie chłopcy. Nic więc chyba dziwnego, że popularne kiedyś Święto Kobiet jest szczególnie obchodzone przez uczniów i nauczycieli „Mechanika”. W tym roku uczniowie wraz ze swoimi opiekunami przygotowali część artystyczną, gdzie pojawiły się wiersze, aforyzmy i anegdoty sławiące nie tylko urodę Kobiet. Atrakcją był także koncert muzyczny, gdzie obok uczniów „męskich” wystąpiła także wokalistka spoza szkoły. Koncert jak i cała część artystyczna spotkały się z niezwykle życzliwym przyjęciem uczniów i nauczycieli. Na zakończenie, uczniowie złożyli życzenia wszystkim Paniom pracującym w ZSP nr 3.

Czytaj więcej...

Zmiana pocztu sztandarowego

image 2858 marca br. w „Mechaniku” odbyła się uroczystość zmiany pocztu sztandarowego. Stało się już tradycją, że uczniowie klasy czwartej technikum w drugim półroczu klasy czwartej przekazują sztandar ZSP nr 3 w opiekę uczniom młodszej klasy. Ta uroczystość ma miejsce co dwa lata. W Tym roku to uczniowie klasy IVc Technikum na uroczystej akademii szkolnej przekazali sztandar uczniom klasy IIb Technikum. Dla uczniów i klasy jest to wielkie wyróżnienie i zaszczytny obowiązek móc opiekować się sztandarem zespołu szkół jak też reprezentować ZSP nr 3 na wielu uroczystościach szkolnych, miejskich i regionalnych. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tej uroczystości.

 

Czytaj więcej...

Wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego

image 284Już od czwartku - 7 marca br., w wyniku przeprowadzonych wyborów „Mechanik” ma nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Największym zaufaniem został obdarzony Łukasz Feruś z klasy II b Technikum uzyskując zdecydowaną większość głosów. W skład Samorządu wszedł również Maciej Zygmunt z klasy II c Technikum, uzupełniając tym samym grono reprezentantów społeczności uczniowskiej. Wyniki wyborów zostały zatwierdzone przez dyrektora zespołu szkół. W wyborach brali udział uczniowie i nauczyciele ZSP nr 3.

 

 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Krosna w narciarstwie alpejskim


W dniu 28.02.2012 przy pięknej słonecznej pogodzie na stoku narciarskim w Czarnorzekach odbyły się Mistrzostwa Krosna w narciarstwie alpejskim. Szkołę naszą reprezentowało siedmiu narciarzy którzy wystartowali w slalomie gigancie oraz snowboardzie. Na świetnie przygotowanym stoku startujący narciarze osiągali bardzo dobre czasy. Bezkonkurencyjny w stawce alpejczyków w slalomie okazał się Hubert Steczkowski który zajął I miejsce. Również nie miał sobie równych Konrad Stapiński wygrywając slalom snowboardowy. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. Najlepsi alpejczycy otrzymali od Prezydenta Miasta Krosna pamiątkowe puchary i dyplomy. Podsumowanie zawodów odbyło się przy wspólnym ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasy.
Opiekun: Artur Kociuba

  

Czytaj więcej...

Zwycięstwo reprezentanta Mechanika

image 28229 stycznia 2013 r. na lodowisku MOSiR odbyła się Powiatowa Licealiada w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach startowały reprezentacje 7 krośnieńskich szkół. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zajmując w klasyfikacji drużynowej II miejsce.
Indywidualnie zwyciężył reprezentujący naszą szkołę Eryk Szymański.
Drużyna Mechanika wystąpiła w składzie:
Eryk Szymański IV C T
Arkadiusz Ziemba IV C T
Piotr Harna II C T
Jakub Zajdel I D T
Opiekun drużyny mgr Piotr Gonet

Studniówka 2013

image 281

„Zawżdy tak bywało,
Gdy na 100 dni nauk zostało,
Wielce godni Żakowie,
Biesiadowali na zdrowie.”
Jan Kochanowski

W dniu 19 stycznia br. o godz. 1800 w domu ludowym w Łężanach rozpoczął się bal studniówkowy abiturientów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.
Uroczystość tradycyjnie, rozpoczęła się od poloneza. Uczniowie zaś uświetnili zabawę studniówkową programem artystycznym.
100 dni przed maturą i najważniejszy bal w życiu naszych czwartoklasistów jest już wspomnieniem, po którym zostały tylko zdjęcia…

Czytaj więcej...

Spotkanie z zawodnikami MMA w Mechaniku

image 280Dnia 24 stycznia 2013r. naszą szkołę odwiedzili zawodnicy MMA: Hubert Lech i Szymon Bajor. Spotkanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski na auli CKP było szczególnie oczekiwane przez uczniów od paru dni, gdyż nasi goście nie tylko opowiedzieli historię tego sportu ale przede wszystkim zaprezentowali pokaz walk.
Hubert Lech sporty walki zaczął trenować w wieku 10 lat. Jego przygoda zaczęła się od Karate. Następnie zainteresował się sportami chwytanymi typu Judo, Ju-Jitsu oraz Brazylijskie Jiu-Jitsu. Brał udział w wielu zawodach związanych z tymi dyscyplinami. Zdobył tytuł mistrza Podkarpacia w Ju-Jitsu w 2009 roku w Jarosławiu, a także zajął 3 miejsce podczas zawodów Pucharu Polski w Ju-Jitsu w Zgierzu.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013

ulogo

BFP.042.23.2.2013.D                                                                                 Krosno, 15 stycznia 2013 r.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie
ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na oddanie w najem na okres 5 lat
infrastruktury wytworzonej w ramach realizacji projektu pn.
„Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii w Krośnie”
w celu prowadzenia działalności polegającej na kształceniu ustawicznym 

Czytaj więcej...

"Mechanik" dla Orkiestry

image 279W niedzielę 13 stycznia br. w Krośnie jak w całej Polsce odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej ważnej imprezie nie tylko muzycznej ale i charytatywnej udział brali jako wolontariusze także uczniowie ZSP nr 3. Wielu zaangażowało się w zbiórkę pieniędzy dla Orkiestry oraz w wykonanie prawie 2-dwu metrowych serc na odpowiednich stelażach, które „zapłonęły” na rynku w Krośnie w godzinach wieczornych. Serca te zostały wykonane na zajęciach praktycznych w Centrum Kształcenia Praktycznego podczas zajęć tzw. obróbki ręcznej. Udało się więc połączyć zajęcia programowe z ideą służenia drugiemu człowiekowi. Można więc określić, że „Mechanik” dwoma sercami popierał i wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.  

Czytaj więcej...

Wigilia w "Mechaniku"

image 27821 grudnia 2012r. w ZSP nr 3 zajęcia lekcyjne wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Uczniowie i nauczyciele łamali się opłatkiem życząc sobie wesołych świąt, a wychowawcy klas na wspólnych spotkaniach z uczniami mogli nie tylko porozmawiać o tradycjach bożonarodzeniowych ale nawet mogli degustować potrawy wigilijne według receptur kiedyś bardziej znanych. Był więc czas na planowe zajęcia lekcyjne i spotkania gdzie już było można odczuwać nastrój zbliżających się świąt. Tuż przed południem w auli szkolnej spotkali się uczniowie i nauczyciele na wspólne kolędowanie. Była to część artystyczna przygotowana przez uczniów pod opieką nauczycieli katechetów.

Czytaj więcej...

Pamięć 13 grudnia 1981r. w Mechaniku

image 277Dnia 13 grudnia 2012 r. w bibliotece szkolnej została otwarta wystawa nawiązująca do wydarzeń grudniowych z 1981 roku . Wykorzystano w niej materiały podarowane przez Pana Edwarda Mroza , który był uczestnikiem i świadkiem tamtejszych wydarzeń. Zwiedzający mieli okazje zapoznać się ze zdjęciami , notatkami , odezwami i oryginalnymi pismami funkcjonującymi w tamtym czasie. Dla uczniów była to żywa lekcja historii , której na szczęście nie znają z autopsji a jedynie z kart książek i opowiadań osób , które brały udział w owych wydarzeniach.

Czytaj więcej...

Mikołaj w Mechaniku

image 276Tradycyjnie, jak co roku o tej porze- 6 grudnia-pojawił się w naszej szkole Święty Mikołaj. Gość z Laponii rozpoczął swoje odwiedziny od gabinetu Pana Dyrektora, potem kolejno odwiedzał wszystkich uczniów i nauczycieli pytając ich o zachowanie w minionym roku. Najważniejsze, że nikt nie dostał rózgi co jest dobrym znakiem, świadczącym o tym, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. 

 

Czytaj więcej...

Festiwal Nauki i Techniki w „Mechaniku”

Przez dwa dni tj. 16 i 17 listopada 2012r. gościliśmy uczestników Festiwalu Nauki i Techniki. Miło nam, że do naszego zespołu szkół przyjechali uczniowie szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Obok szkół, pojawili się indywidualni odwiedzający, rodziny, zwłaszcza w drugim dniu Festiwalu. Mogliśmy zaprezentować Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii, a w nim maszyny, urządzenia ze świata robotyki, automatyki, mechatroniki, lotnictwa i motoryzacji. Uczniowie sami się przekonywali, że naukę można poznawać przez dotyk i doświadczenia.. Zaprezentowaliśmy także samochody i motocykle z Muzeum Motoryzacji.

Czytaj więcej...

Pożegnanie Pana doktora Stanisława Rabiasza

Stanisław Rabiasz8 listopada 2012r. w Kościele i na cmentarzu w Wojniczu pożegnaliśmy naszego drogiego nauczyciela i kolegę dr inż. Stanisława Rabiasza. Niestety odszedł od nas w wyniku tragicznej śmierci w wypadku samochodowym. Opuścił nas człowiek mądry, ciepły i życzliwy dla wszystkich, których napotykał na swojej ziemskiej drodze. Ubolewamy nad stratą tak wspaniałego nauczyciela i kolegi. Był on nie tylko nauczycielem w naszym zespole szkół ale i nauczycielem akademickim PWSZ w Krośnie. Od dwóch miesięcy piastował funkcję dyrektora Instytutu Politechnicznego PWSZ. Nic więc dziwnego, że dla pamięci i w hołdzie dla dr inż. Stanisława Rabiasza, w wędrówce ostatniej uczestniczyły władze uczelni krośnieńskiej ale też uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji „Mechanika”. W ostatnim pożegnaniu w imieniu władz Miasta Krosna wziął także udział Pan Bronisław Baran – zastępca Prezydenta Miasta Krosna.

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

24 października 2012r. w auli szkolnej odbyły się wybory do Samorządu  Uczniowskiego ZSP nr 3.  W kampanii wyborczej wzięło udział siedmiu kandydatów wytypowanych przez klasy Technikum i ZSZ. Wybory do Samorządu Uczniowskiego zostały przeprowadzone według ordynacji wyborczej, która została uchwalona przez samorząd uczniowski. W dniu głosowania panowała niezwykła atmosfera. Poszczególne klasy głosowały wraz z nauczycielami.

 

Czytaj więcej...

Święto KEN i otrzęsiny pierwszoklasistów w „Mechaniku”

12 października 2012r. krośnieński „Mechanik” obchodził święto Komisji Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia rozpoczęła się od wniesienia sztandaru szkoły oraz przemówienia dyrektora szkoły pana Bogdana Adamskiego. Święto obchodzone co roku  14 października upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm w dniu 14 października 1773 roku. Dzień ten potocznie zwany Dniem Nauczyciela jest również okazją do podziękowania wszystkim nauczycielom za trud w kształceniu i wychowaniu. Dlatego też przewodniczący szkoły Przemysław Lech złożył uroczyste podziękowania i kwiaty na ręce pana dyrektora. 

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego w "Mechaniku"

29 czerwca 2012r. w „Mechaniku” jak w każdej innej szkole – odbyła się uroczystość kończąca rok szkolny. Ze względu na nadal prowadzoną inwestycję budowy Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii – uroczystość ta odbyła się na boisku sportowym obok budynku szkolnego. Obok uczniów, rodziców i nauczycieli przybyli na nią zaproszeni goście tj. : Stefan Pinderski – Dyrektor WORD w Krośnie oraz Wiesław Dymiński – Prezes Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru ZSP nr 3 i hymnu państwowego. Następnie Bogdan Adamski – dyrektor „Mechanika” przywitał wszystkich zebranych oraz dokonał podsumowania rocznej pracy uczniów.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów szkoły zawodowej

15 czerwca 2012r. w auli „Mechanika” pożegnaliśmy absolwentów ZSZ. Przy obecności sztandaru ZSP nr 3 absolwentów szkoły zawodowej pożegnała dyrekcja zespołu szkół, nauczyciele uczący w tych klasach oraz wychowawcy klas kończących ZSZ tj. mgr Katarzyna Głowińska i mgr inż. Piotr Warżołek. Wręczone zostały liczne dyplomy i nagrody dla wyróżniających się uczniów.

Czytaj więcej...

W Krośnie powstaje Centrum Nowych Technologii

11 marca br. do Krosna przyjechała maszyna typu Frezarka TM-1 zakupiona w firmie amerykańskiej HASS. Została ona zakupiona przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie i usadowiona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, w pawilonie „C”  Centrum Kształcenia Praktycznego.  Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki już wieloletniej współpracy pomiędzy PWSZ a ZSP Nr 3 „Mechanik”, której celem jest budowanie nowych pracowni i laboratoriów mechanicznych, mechatronicznych, mechaniki samochodowej i mechaniki lotniczej.

Dzień Sportu Szkolnego

W dniu 14 czerwca 2012 odbył się w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego. Ze względu na utrudnienia spowodowane remontem warsztatów szkolnych nie odbyły się wszystkie zaplanowane wcześniej zawody. Uczniowie mogli jednak rywalizować w turnieju piłki nożnej i piłki koszykowej. W piłce nożnej I miejsce zajęła reprezentacja klas II, II miejsce – reprezentacja klas I, III miejsce zajęła reprezentacja klas III. W turnieju koszykówki I miejsce zajęła reprezentacja klas III, II miejsce – reprezentacja klas I, III miejsce – reprezentacja klas II. Rozgrywki w obu turniejach były bardzo emocjonujące, a zawodnicy grali z wielkim poświęceniem. Na zakończenie Dnia Sportu odbył się tradycyjny mecz siatkówki pomiędzy reprezentacją nauczycieli a reprezentacją uczniów. Mecz zakończył się zwycięstwem nauczycieli.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny 2012 w Krośnie

Joanna Wojnar – uczennica I LO w Krośnie - wygrała IV Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny na temat: „Nie wstydzę się tego, w co wierze”. Wręczenie nagród wraz z wernisażem prac odbyło się 12 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie. Zwycięska fotografia zatytułowana „Weź swój krzyż i ze mną idź” została wykonana w Miejscu Piastowym.

Drugie miejsce zajęła praca „Błogosławiony, który idzie w Imię Pańskie” wykonana przez Grzegorza Klimkiewicza ucznia ZSP nr 3 w Krośnie pochodzącego z Woli Niżnej, a trzecie miejsce zajęła fotografia wykonana przez Aleksandrę Dudek z I LO w Krośnie pod tytułem „Wierząc w Boga”. Jury konkursu wyróżniło również prace Pauli Głód z ZSP nr 6 w Krośnie oraz Gabrieli Rudyk z Gimnazjum w Drohojowie.

Czytaj więcej...

ILA Berlin

ILA Berlin to najstarszy i największy, obok francuskiego „Salon du Bourget”, salon lotniczy w Europie. Tegoroczna edycja była szczególna, gdyż krajem partnerskim berlińskiej imprezy była Polska. Nasze partnerstwo było znakomitą okazją do promocji firm zrzeszonych w „Dolinie Lotniczej”, spośród których na targach zaprezentowało się aż 60 z nich. Ogółem w imprezie wzięło udział 1243 wystawców z 46 krajów, akredytowano 3600 dziennikarzy, zaprezentowano ponad 300 statków powietrznych, m.in. produkowany w Krośnie samolot ultralekki „Czajka”.

Czytaj więcej...

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch