Plan lekcji

Na skróty

Zakończenie roku szkolnego

26 czerwca 2015r. w piątek o godz. 9.30 w auli szkolnej miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość poprzedziła ceremonia wprowadzenia sztandaru ZSP nr 3 i odegranie hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski, który przywitał wszystkich uczestników uroczystość, a także gości zaproszonych tj. Panią Irenę Zielińską - Wiceprezesa Zarządu Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej oraz Pana Romana Walczaka – dyrektora Aeroklubu Podkarpackiego – Szkoła Lotnicza w Krośnie. Początek uroczystości został poświęcony podsumowaniu pracy zespołu szkół, gdzie dyrektor B.Adamski pogratulował wszystkim uczniom promocji do klasy programowo wyższej, a także absolwentom Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy w tym dniu mają odebrać dyplomy ukończenia szkoły. Następnie przedstawiciele absolwentów ZSZ pożegnali sztandar szkoły i skierowali podziękowania do nauczycieli i dyrekcji wręczając im jednocześnie kwiaty. Kolegów kończących ZSZ pożegnał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, życząc im jednocześnie aby w dalszym życiu osiągnęli sukcesy ale jednocześnie pamiętali o wspólnie spędzonym czasie w „Mechaniku”.

Czytaj więcej...

Komunikat

26 czerwca 2015r. (piątek) serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015, które odbędzie się w auli A-10 o godz. 9.30.
Na tej uroczystości nastąpi również uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia ZSZ dla absolwentów szkoły. Serdecznie zapraszamy uczniów i ich rodziców.

Le Bourget – Salon International de L`aernonautique et de L`espace

Znajdujące się pomiędzy Paryżem a portem lotniczym Charles de Gaulle lotnisko Le Bourget raz na dwa lata staje się za sprawą targów i pokazów lotniczych centrum światowego przemysłu lotniczego. Podczas każdej edycji tej imprezy podpisywane są gigantycznej wartości kontrakty. W tym roku tylko Airbus i Boeing zebrał tu zamówienia na samoloty o wartości ponad 100 miliardów dolarów !!! Nic dziwnego, że swoją obecność akcentuje tu niemal każda licząca się firma branży lotniczej od producentów śrubek i elektroniki do największych „rekinów” lotnictwa takich jak właśnie Airbus czy Boeing. Obecne były także firmy, których urządzenia znajdują się na wyposażeniu naszej szkoły jak Haas czy Mitutoyo. Na Le Bourget znajdziemy niemal wszystko, co może wznieść się w powietrze; samoloty bezzałogowe, śmigłowce wszelkich rozmiarów i przeznaczeń, samoloty biznesowe, pasażerskie, transportowe, wojskowe, turystyczne, ultralekkie….. – wszystko. Niestety, z polskich produktów oglądać można było tylko Flarisa Lar1– innowacyjny mini odrzutowiec z Podgórzyna, którego kupnem podobno bardzo mocno zainteresowany jest Bruce Dickinson – obecny na stanowisku producenta Flarisa wokalista legendarnego heavymetalowego zespołu „Iron Maiden”.

Czytaj więcej...

Inauguracja działalności infrastruktury lotniczej RCEZiNT w ZSP nr 3

13 czerwca 2015r. (sobota) w ZSP nr 3 odbyła się uroczystość inauguracji i otwarcia Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii w części drugiej dotyczącej infrastruktury lotniczej. Przedsięwzięcie to realizowano od początku 2013r. i dzięki staraniom władz samorządowych miasta Krosna udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UE kwotę 6 448 232, 93 zł. z jednoczesnym wkładem miasta Krosna 1 203 367,01 zł. co pozwoliło zrealizować cele projektu na ogólną kwotę 7 651 599,94 zł. Tym samy ogólny koszt całego projektu RCEZiNT „urósł” do kwoty 22 025 424,17 zł. Dzięki realizacji tego projektu będzie można realizować zajęcia i szkolenia dla młodzieży i pracowników przedsiębiorstw w zawodach nowoczesnych technologii.

Czytaj więcej...

Ruszył następny kurs pilotażowy dla uczniów „Mechanika”

W ostatnich dniach (pierwsze dni czerwca br.) ruszył następny już drugi kurs szybowcowy dla uczniów klas lotniczych w ZSP nr 3. Jest on finansowany z projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” i pozwala uczniom klas III i II Technikum w zawodzie: technik mechanik lotniczy uzyskać dodatkowe kwalifikacje, które po zakończeniu szkoły mogą być niezwykle przydatne w dalszym planowaniu kariery zawodowej. Zgodnie z nowym prawem lotniczym uprawnienia na pilota szybowcowego mogą już uzyskiwać wszyscy, którzy ukończyli 16 lat i legitymują się odpowiednio dobrym stanem zdrowia. Natomiast w szkole dodatkowym obowiązującym kryterium jest jak najlepsza „średnia ocen” z poszczególnych zajęć przedmiotowych oraz tzw. wysoka frekwencja w uczęszczaniu na zajęcia lekcyjne. Nic więc dziwnego, ze wytypowana następna „dziesiątka” do szkolenia lotniczego z uśmiechem i radością przyjęła wiadomość, że szkolenie lotnicze akurat ich tj. najlepszych uczniów „dotknęła”… Radość tym większa, że wartość komercyjna szkolenia to kwota ponad 4 tyś. zł. przypadająca na jednego uczestnika szkolenia.

Czytaj więcej...

Finał VII Konkursu Fotograficznego

W poniedziałek 8 czerwca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” w Krośnie odbył się finał VII Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego dla fotografów amatorów zorganizowanego pod hasłem „Ciągle zaczynam od nowa”. Połączony on był z wernisażem pokonkursowym, w którym zaprezentowano prace wszystkich uczestników. Autorami najlepszych prac były Julia Rachwał i Oliwia Jabłońska, które zaprezentowały cykl fotografii oraz Patrycja Bober, Kuba Pilat i Kinga Guzik. Wyróżnieni autorzy otrzymali nagrody, które wręczył im Piotr Babinetz – poseł na sejm RP, Urszula Rymarz – przedstawicielka NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Krośnie oraz Bogdan Adamski – dyrektor ZSP nr 3 w Krośnie. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z gimnazjów i szkół średnich, którzy zaprezentowali 64 prace. Każda z nich niosła ze sobą inna historię uwieczniona aparatem fotograficznym, o czym mogliśmy się przekonać słuchając wystąpień nagrodzonych uczniów. Konkurs był otwarty dla wszystkich uczniów gimnazjów i szkół średnich dlatego prace przysłali uczniowie ze szkół krośnieńskich: ZSO im. M. Kopernika, ZSP nr 5 „Elektryk”, ZSP nr 1 „Szczepanik”, ZSP nr 3 „Mechanik”, ZSP nr 6 „Budowlanka” oraz Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 4.

Czytaj więcej...

Lion Effort 2015 czyli wizyta w „Gripenlandii” – z udziałem obserwatora z „Mechanika”

Lion Effort to ćwiczenia lotnicze państw-użytkowników samolotów JAS-39 Gripen. W tym roku oprócz Gripenów w ćwiczeniach wzięły udział F-16 z Polski oraz Eurofighter Typhoon z Niemiec. Ćwiczenia te mają na celu doskonalenie taktyki w misjach COMAO, czyli misjach wojskowych w których samoloty bojowe różnych typów i z różnych krajów współdziałają realizując określone zadanie. My skorzystaliśmy z gościnności dowództwa 21. základnej taktického letectva Čáslav (czyli 21. bazy lotnictwa taktycznego) i odwiedziliśmy czeską bazę lotniczą, w której podczas ćwiczeń bazowały czeskie, węgierskie i szwedzkie Gripeny. Do Caslav przyjeżdżamy krótko po godzinie 5 rano. Śniadanie, odpoczynek po podróży i punktualnie o godzinie 8 meldujemy się na lotnisku. Po formalnościach związanych z wejściem na teren wojskowy udajemy się na wyznaczony dla nas sektor – w sumie około 200 osób z Polski, Słowacji, Niemiec i oczywiście Czech. W oczekiwaniu na rozpoczęcie lotów trwonimy pieniądze w przygotowanym dla nas małym stoisku z mniej lub bardziej niepotrzebnymi gadżetami lotniczymi oraz próbujemy choć odrobinę się przespać, co niestety się nie udaje.

Czytaj więcej...

Wreszcie latamy na własnych szybowcach !

Od ostatniej dekady kwietnia br. uczniowie naszej szkoły a dokładnie 10 „wybrańców” rozpoczęło podstawowe szkolenie szybowcowe. Przyszli piloci uczą się w Technikum naszego zespołu szkół tj. „Mechanika” w zawodzie technik mechanik lotniczy i dzięki bardzo dobrym wynikom w nauce mogą za darmo zrobić kurs szybowcowy. Określenie „za darmo” tylko ich dotyczy bo całe szkolenie jest finansowane ze środków UE z programu: „Podkarpacie stawia na zawodowców”.. Właśnie pogoda sprawia, że można realizować naukę pilotażu już na krośnieńskim lotnisku.. pod okiem instruktorów z Aeroklubu Podkarpackiego.
……zapach skoszonej trawy….słońce…..wiatr…hałas silników lotniczych - to wszystko sprawia, że lotnisko i latanie ma swój klimat…….„Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził po ziemi z oczami utkwionymi w niebo, bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić” (Leonardo da Vinci)…..nie sposób opisać emocji, które towarzyszą podczas pierwszego lotu, startu, lądowania……..z góry świat wygląda inaczej, ale żeby poczuć tą adrenalinę, trzeba samemu zasiąść za sterami i…..ale zejdźmy już na ziemię……….

Czytaj więcej...

Wiosenny Rajd Mechanika 2015

W tym roku wiosenny rajd Mechanika poświęcony był upamiętnieniu 100 rocznicy Bitwy Gorlickiej, która rozegrała się na przedpolach miasta Gorlice, w dn. 2-9 maja 1915 r. Odegrała ona ogromne znaczenie w działaniach w czasie I wojny światowej. Naszym celem było przybliżenie młodzieży wydarzeń które rozegrały się 100 lat wcześniej, oraz zwiedzenie miejsc związanych bezpośrednio z Bitwą Gorlicką. Początek rajdu nie zapowiadał się obiecująco, ponieważ pogoda nas nie rozpieszczała. Po przybyciu na wzgórze Pustki, obok miejscowości Łużna wszyscy byliśmy zaskoczeni, pięknie odnowionego cmentarza nr 123, którego punktem centralnym była drewniana gontyna odbudowana w miejsce poprzedniej, która spłonęła w1983r. Muszę przyznać, że cmentarz wywarł na nas ogromne wrażenie i chociaż trwały na nim jeszcze prace remontowe . Po pamiątkowych zdjęciach udaliśmy się do Gorlic miasta, które najbardziej ucierpiało w czasie walk. Naszym celem było wzgórze Cmentarne. Na jego wierzchołku znajduje się pięknie położony cm.nr.91 autorstwa G. Ludwiga.

Czytaj więcej...

XVI Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2015 z udziałem „Mechanika”

Długi weekend majowy co roku elektryzuje całą Polskę. Już na początku roku sprawdzamy w jakie dni wypada początek maja z nadzieją, że będzie to środa, czwartek i piątek. W tym roku niestety się tak nie złożyło ale mimo wszystko był to jak zawsze czas odpoczynku, wyjazdów rodzinnych, grillowania i lenistwa… - wprawdzie nie dla wszystkich a już na pewno nie dla uczniów „Mechanika”. Pobudka o 4.00 nad ranem i praca do godzin wieczornych – taką majówkę wybrało kilkudziesięciu z nich. Tak było od początku zawodów tj. 29 kwietnia aż do 3 maja br. Nasi uczniowie obsługiwali także imprezę balonową na płycie lotniska od piątku do niedzieli tj. 1 – 3 maja br. 

Od 16 lat Krosno jest gospodarzem Górskich Zawodów Balonowych. Impreza ta z racji swojego niewątpliwego uroku jak i poziomu sportowego ściąga rokrocznie kilkadziesiąt załóg balonowych - tym razem z Polski, Węgier i Litwy z mistrzem i wicemistrzem Europy na czele. W zawodach zadebiutowała także ekipa z naszego miasta, a jednym z pilotów krośnieńskiego „Cellfast Balloon Team” jest absolwent „Mechanika”.

Czytaj więcej...

Świętowanie 3 Maja

30 kwietnia br. w auli ZSP3 odbyła się uroczystość wspomnienia święta 3 maja 1791r. Uroczystość ta przypominająca dzieje walki Polaków o utrzymanie własnej państwowości i niepodległości obchodzona w całej Polsce ma szczególny wyraz, kiedy to możliwe potencjalne zagrożenie znowu pojawia się ze wschodu… Uczniowie „Mechanika” w pięknej części artystycznej przypomnieli nie tylko okoliczności uchwalenia konstytucji 3 maja 1791r., która to miała zjednoczyć cały naród w sprawie niepodległości. Zwrócili uwagę także na wartości, które zawsze były najważniejsze w naszej polskiej państwowości. Tylko Polska wolna, niepodległa i suwerenna może dać szansę rozwoju każdemu młodemu Polakowi we współczesnym czasie.

Czytaj więcej...

III d T Mistrzem Szkoły w Piłce Siatkowej

Za nami kolejna edycja Drużynowych Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej. Jak co roku, zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do rozgrywek zgłosiło się 16 jednostek klasowych. Drużyny w wyniku losowania podzielone zostały na 4 grupy, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Cztery najlepsze drużyny z poszczególnych grup awansowały do ścisłego finału. W sumie rozegrano 30 meczy, które wyłoniły mistrza. Najlepszą drużyną w roku szkolnym 2014/2015 okazała się klasa III d T, która w finale pokonała swoich rywali różnicą jednego seta. Drugie miejsce w zawodach zajęła klasa IV b T a trzecie III ae T. Ambicja, duże zaangażowanie oraz nieprzeciętne umiejętności sprawiły że zawody stały na wysokim poziomie i dostarczały zarówno zawodnikom jak i kibicom wiele emocji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw ! 

Najlepsza drużyna „Mechanika” będzie mogła się sprawdzić jeszcze raz – podczas dnia sportu, gdzie zmierzy się z reprezentacją nauczycieli…

Czytaj więcej...

Absolwenci Technikum 2015

24 kwietnia br. w auli zespołu szkół odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Technikum. Przybyli na nią uczniowie ostatniej tj. IV klasy Technikum, przedstawiciele rodziców, nauczyciele różnych rodzajów zajęć i nauczyciele wychowawcy oraz dyrekcja zespołu szkół i CKP. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru ZSP3 i odegrania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który podziękował swoim kolegom za wspólnie spędzone chwile w „Mechaniku”, życząc im jednocześnie zdania z wynikiem dobrym egzaminu maturalnego i egzaminu z przygotowania zawodowego. Po nim, do mównicy podszedł przedstawiciel klas maturalnych i podziękował wszystkim nauczycielom za pomoc w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, które będą przydatne w dorosłym życiu. Szczególne podziękowania zostały skierowane do wychowawców klas, którzy przez 4 lata najbardziej byli zaangażowani w życie klasowe uczniów niekiedy wspierając ich w rozwiazywaniu pozaszkolnych problemów. Po tych słowach delegowani uczniowie klas maturalnych swoje podziękowania wsparli pięknymi kwiatami, które przekazali na ręce dyrekcji, wychowawców klas i nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Czytaj więcej...

Samochodowa Szkoła roku 2014 w nagrodę - w Poznaniu

Jedną z wielu nagród, jakie otrzymali nasi uczniowie i nauczyciele - reprezentanci Samochodowej Szkoły Roku 2014 było zaproszenie do zwiedzania fabryki opon marki Bridgestone mieszczącej się przy ulicy Bałtyckiej 65 w Poznaniu. Przy okazji wyjazdu na Targi Motor Show zwiedziliśmy zakład, który wywarł na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie...
Po dotarciu na miejsce otrzymaliśmy przepustki, a pani reprezentująca firmę zapoznawała nas z procesem produkcyjnym opon. Zaprowadzono nas do sali audiowizualnej gdzie poznaliśmy historię i strukturę firmy. Wyposażeni w kamizelki odblaskowe i przeszkoleni w kwestiach bhp udaliśmy się z dwoma przewodnikami na teren obiektu. Prześledziliśmy z nimi cały proces technologiczny od drutówki przez nową oponę aż do kontroli jakości gotowego wyrobu. Różnorodność mieszanek gumy oraz nowoczesnych materiałów na kord i opasanie przerosła nasze oczekiwania.

Czytaj więcej...

Krwiodawcy w Pieninach

Tradycją Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy naszej szkole jest wyjazd w Pieniny dla maturzystów, którzy oddali największą ilość krwi. Fundatorem tego wyjazdu są Państwo Marta i Robert Miś, którzy od lat wspierają działalność naszego Klubu. 

W tym roku wyróżnionymi krwiodawcami zostali:

1. Maciej Zygmunt kl. IV c T
2. Paweł Gaj kl. IV c T
3. Damian Kociołek kl. IV e T
4. Arkadiusz Szymański kl. IV e T

Uczniowie wraz z opiekunem wyruszyli 10 kwietnia do miejscowości Sromowce Niżne, gdzie w hotelu „Nad Przełomem” zostali mile przyjęci przez Gospodarzy ośrodka.Po zakwaterowaniu wszyscy udali się na obiadokolację a następnie mogli korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez hotel – basen kryty, sauna fińska, sauna parowa oraz grota solna.

Czytaj więcej...

Uczniowie „Mechanika” w Ogólnopolskim Półfinale XVI Olimpiady Techniki Samochodowej 2014/2015

Półfinał XVI Olimpiady Techniki Samochodowej odbył się w sobotę 21 marca br. na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej przy ul. Narbutta 84.Redakcja Auto Moto Serwisu oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności wystosowały zaproszenie do uczniów szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej- techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych. Jak co roku, nasi uczniowie wzięli udział w tym prestiżowym wydarzeniu, byli to:

Paweł Częczek, klasa IV b T
Jakub Duplaga, klasa IV b T
Maciej Kiszka, klasa IV c T
Rafał Patlewicz, klasa III a ZSZ
Adrian Zubik, klasa III a ZSZ

Czytaj więcej...

Mechanik na Targach Edukacyjnych

W dniach 9-10 kwietnia br. w Krośnie odbyły się Targi Edukacyjne. Ideą tego przedsięwzięcia było umożliwienie przyszłym absolwentom gimnazjów z miasta Krosna i Powiatu Krośnieńskiego zapoznanie się z ofertą edukacyjną krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016. Targi otworzył prezydent Krosna Pan Piotr Przytocki oraz zastępca prezydenta – Pan Bronisław Baran. Powiat Krośnieński reprezentował przewodniczący Rady powiatu – Pan Edward Nowak i wicestarosta Adolf Kasprzyk. Natomiast Podkarpackiego Kuratora Oświaty reprezentowała Pani Lucyna Opoń – kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Krośnie. Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały swoje osiągnięcia, kierunki kształcenia, zawody oraz wszystko to co może zainteresować przyszłego absolwenta szkoły gimnazjalnej. Mechanik przedstawił swoje zawody tj.

Czytaj więcej...

Święto Patrona i przekazanie sztandaru

W dniu 31 marca br. w auli „Mechanika” odbyła się uroczystość wspomnienia Patrona – ks. Stanisława Staszica oraz przekazanie sztandaru zespołu szkół. Uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, a rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru ZSP nr 3 i odegrania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, która przypomniała postać ks.S.Staszica, jego lata dziecięce i młodzieńcze, okoliczności wyboru drogi duchownego, pasje naukowe, zaangażowanie patriotyczne w okresie rozbiorowym i po okresie rozbiorowym. Ciekawa forma „wywiadu”, którą zastosowano jako sposób na uzyskiwanie informacji o Patronie sprawiła, że uwaga uczniów była skoncentrowana na ciekawej formule zaprezentowana postaci, która po dziś dzień budzi szacunek i podziw.

Czytaj więcej...

Wystawa Zdzisława Beksińskiego w „Mechaniku”

Dnia 26 marca br. w naszej szkole miała miejsce wystawa słynnego polskiego artysty Zdzisława Beksińskiego. Wystawa organizowana jest przez przedstawicieli Fundacji „Beksiński” ,która została ustanowiona po śmierci mistrza w celu ochrony jego dorobku artystycznego oraz szeroko pojętego kultywowania jego pamięci. Ekspozycja obejmowała zarówno malarstwo, rzeźbę i fotografię artysty, a także wzbogacona była prezentacją multimedialną przedstawiającą życie i twórczość Zdzisława Beksińskiego. Zdzisław Beksiński to polski malarz, rzeźbiarz, fotograf ,rysownik i artysta posługujący się też grafiką komputerową. Największa na świecie – licząca około 600 prac – ekspozycja znajduje się obecnie w Muzeum w Sanoku prezentując bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych.

Czytaj więcej...

Mamy pierwsze własne samoloty do szkolenia pilotażowego

17 marca br. w godzinach porannych na krośnieńskim lotnisku wylądowały dwa pierwsze samoloty typu Pipistrel Sinus, które zasilą naszą szkolna flotę powietrzną. Sinus łączy w sobie cechy szybowca i samolotu, a to skutkuje świetnymi osiągami oraz niezwykłą ekonomią podczas przelotu. Sinus jest pierwszym samolotem ultralekkim na świecie, którym w 2004 roku obleciano świat dookoła. Połączenie cech szybowca i samolotu sprawiło, że podczas przelotu z prędkością 200km/h potrzebuje zaledwie 9 litrów paliwa samochodowego PB95 na godzinę lotu, jest więc on jest najoszczędniejszym samolotem ultralekkim dostępnym na rynku. Posiada 100 litrowe zbiorniki paliwa co daje mu zasięg aż 2000km.

Czytaj więcej...

Mechanik przygotowany do symulacyjnego szkolenia pilotażowego

Od kilku dni ZSP nr 3 jest bogatszy o trenażer procedur lotniczo-nawigacyjnych - Flight and Navigation Procedures Trainer. Od wielu lat symulatory są nieodłącznym elementem szkolenia lotniczego na każdym poziomie zaawansowania. Mają dwie wady – nie można nimi przemieścić się z punktu A do B i są drogie, a wszystkich zalet nie sposób wymienić. Nasze urządzenie w zależności od konfiguracji może symulować trzy typy samolotów: jednosilnikową Cessnę 172 i Pipera Arrow oraz dwusilnikowego Pipera Seneca. Za każdym razem kursant zasiada przed wiernie odwzorowanym kokpitem każdego z samolotów, a obraz wyświetlany jest przez trzy projektory multimedialne. Symulator pozwala ćwiczyć wszelkie procedury przedstartowe, technikę pilotażu, nawigację i komunikację radiową.

Czytaj więcej...

III Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

W dniach 19 – 20 marca 2015r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Ks. Stanisława Staszica w Krośnie odbył się III Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki. Otwarcia Festiwali dokonał Pan Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna oraz Pani Lucyna Opoń – kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Krośnie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty. Festiwal był adresowany do młodzieży szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych Miasta Krosna i Powiatu Krośnieńskiego, podczas którego zaplanowano szereg atrakcji dla odwiedzających – m.in. interaktywną wystawę „Eksperymentuj” i „Tajniki Ciśnienia” oraz inne pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej - rozstrzygnięty

W dniu 17 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. St. Staszica w Krośnie, odbył się finał II Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Konkurs był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę i umiejętności z zakresu motoryzacji, techniki, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Celem konkursu było:
- pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu techniki i motoryzacji,
- przybliżanie uczniom nowoczesnych technologii,
- zainteresowanie uczniów historią motoryzacji,
- propagowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego,
- wdrożenie uczniów do rywalizacji,
- wyłonienie uczniów najbardziej zainteresowanych techniką, a w szczególności motoryzacją.

Czytaj więcej...

Losy niepokornych – żołnierze wyklęci

W dniach 02.03 – 06 .03. 2015 w bibliotece szkolnej była dostępna dla uczniów i nauczycieli wystawa związana z dniem Żołnierzy Wyklętych, obchodzonym 1 marca . Można było obejrzeć zdjęcia, legitymacje, przedruki dokumentów oraz publikacje dotyczące ich losów oraz miejsca w historii Polski.
Przez całe lata PRL-u nazywano Ich „zaplutymi karłami reakcji”, a wszystkie niepodległościowe organizacje, do których należeli określano jako „faszystów”, czy „bandy reakcyjne z pod znaku NSZ”. W zamian za ofiarną walkę w obronie wartości jaką była Niepodległość Ojczyzny wielu z Nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po okrutnych śledztwach przechodzili pokazowe procesy, które były kpiną z wymiaru sprawiedliwości, a których wyrok był oczywisty – natychmiastowo wykonywano kary śmierci. Jedynie nielicznym udało się przetrwać stalinowski reżim, aby żyć dalej przez długie dekady Polski Ludowej z piętnem „reakcyjnego bandyty”. Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy pożarniczej

W dniu 3 marca 2015 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Do konkursu zgłosiło się osiemnastu uczniów, którzy rozwiązywali zadania testowe z zakresu wiedzy pożarniczej.
Wyniki testu:
I miejsce - Lucjan Rec kl. III b T (bezbłędnie rozwiązany test)
II miejsce - Rafał Oparowski kl. I d T
III miejsce – Rafał Jakubus kl. I cT, Rachwał Mateusz kl. I c T

Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach miejsko - gminnych, które odbyły się 11 marca 2015 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Krosno-Turaszówka.
W pierwszej części turnieju uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Pięciu uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów przystąpiło do drugiego etapu w którym losowali po cztery pytania i udzielali ustnych odpowiedzi przed komisją egzaminacyjną.

Czytaj więcej...

Mistrz szybownictwa w „Mechaniku”

19 lutego br. do Krosna przyjechał wielokrotny mistrz szybownictwa – Sebastian Kawa. Przyjazd ten był możliwy dzięki osobistym staraniom Romana Walczaka – dyrektora Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie oraz PWSZ i ZSP nr 3 w Krośnie. Celem całego przedsięwzięcia było nie tylko spotkanie z utytułowanym Mistrzem Sebastianem Kawą ale również pokazanie możliwości kształcenia lotniczego w Krośnie, zwłaszcza przy rozwijającej się współpracy Aeroklubu Podkarpackiego, ZSP3 „Mechanik” i PWSZ w dziedzinie kursów pilotażowych. Sebastian Kawa jest najbardziej utytułowanym pilotem w historii światowego szybownictwa, wielokrotnym Mistrzem Świata i Europy. Jednocześnie wychowanek i członek Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, w latach 2003-2014 dziesięciokrotny zdobywca tytułu Szybowcowego Mistrza Świata. W roku 2009 zdobył złoty medal Światowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie, ponadto wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy, wielokrotny Mistrz Polski. Na przełomie roku 2013 i 2014 jako pierwszy w historii wykonywał loty szybowcem nad Himalajami m.in. nad Annapurną.

Czytaj więcej...

„ Mechanik” rządzi na lodzie

W dniu 25.02.2015 r. na krośnieńskim lodowisku odbyła się Powiatowa Licealiada w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach wystartowały reprezentacje 5 krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali indywidualnie jak również drużynowo. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się reprezentacja „Mechanika”.
Indywidualnie również zwyciężył uczeń naszej szkoły Mateusz Gefert z klasy IIgT , a Dawid Pietrzyk z klasy I gT zajął III miejsce.

Czytaj więcej...

Puchar Prezydenta Miasta Krosna w Narciarstwie Alpejskim

Przy pięknej słonecznej pogodzie i doskonale przygotowanym stoku narciarskim w sobotę tj. 21 lutego 2015r. w Czarnorzekach odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta Krosno oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie. Bardzo dobry występ zanotował uczeń naszej szkoły Krystian Sokołowski z kl. IbT. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych Krystian zajął wysokie II miejsce. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj więcej...

Konkurs matematyczny

W dniu 17.02.2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny 2014/2015, zorganizowany przez nauczycieli matematyki.

Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach. Poziom I – klasy I i klasy II technikum oraz Poziom 2 – klasy III technikum.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców.

Poziom I
I miejsce ex aequo Misiurek Kamil, klasa I efT; Drozd Marek, klasa II gT.
II miejsce ex aequo Bogacz Kamil, klasa I cT; Kielar Bartłomiej, klasa I cT.

Czytaj więcej...

Obóz narciarski

X szkoleniowy obóz narciarski zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” w Krośnie - za nami. Doskonałe warunki śniegowe oraz duże zainteresowanie sprawiło, że udało nam się zorganizować szkolenie w dwóch terminach ferii. Miejscem szkolenia narciarskiego był stok narciarski w Chyrowej. W szkoleniu wzięło udział 70 - ro młodych miłośników narciarstwa. Na bardzo dobrze przygotowanym do jazdy stoku mogliśmy w pełni zrealizować zakładane cele szkoleniowe. Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. Nikogo nie zniechęciły żadne trudności na stoku. Ci, co umieją jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wyjeżdżać wyciągiem, jeździć z kijkami. Czytaj więcej...

Spotkanie z Sebastianem Kawą – mistrzem szybowcowym

Aeroklub Podkarpacki-Szkoła Lotnicza w Krośnie przy współpracy z PWSZ w Krośnie oraz ZSP nr 3 „Mechanik” w Krośnie organizuje spotkanie z wielokrotnym Mistrzem Świata i Europy - najbardziej utytułowanym pilotem w historii światowego szybownictwa – Sebastianem Kawą.
Spotkanie odbędzie się w dniu 19 lutego 2015 roku o godzinie 11:00 w Auli PWSZ przy ul. Kazimierza Wielkiego 4 w Krośnie.
Na program spotkania składają się następujące przedsięwzięcia:
1) godz. 11:00 (Aula PWSZ) - spotkanie adresowane dla studentów szkół wyższych, uczniów szkół średnich i 3 klas gimnazjów oraz osób zainteresowanych tematyką sportów lotniczych, szkoleniem szybowcowym i nauką w zawodach przydatnych wlotnictwie.

Czytaj więcej...

Studniówka w "Mechaniku"

24 stycznia 2015 r. na 100 dni przed maturą uczniowie klas IV ac T, IV b T , IV de T spotkali się na tradycyjnym balu.
Ten niezwykły wieczór , na który wpierw się czeka, a potem często wspomina poprowadzili – Maciek Zygmunt i Andrzej Szymański. Przywitali oni Dyrektora ZSP nr 3 - Bogdana Adamskiego, wicedyrektora - Wojciecha Lorenca, kierownika CKP - Jacka Kafla, wychowawców klas, nauczycieli, rodziców, osoby towarzyszące i oczywiście maturzystów. Podziękowali dyrekcji, wychowawcom i rodzicom za wychowanie, nauczanie i troskę. Poproszony o zabranie głosu dyrektor Bogdan Adamski zwrócił uwagę m.in na to, że czas studniówkowej zabawy otwiera jednocześnie czas intensywnej nauki .

Czytaj więcej...

II Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie już po raz drugi organizuje Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Tematyka konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu motoryzacji, techniki, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W tym roku konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach:

Etap I szkolny

Przeprowadzony będzie na terenie danego gimnazjum. Podczas tego etapu zostaną wyłonieni uczniowie szczególnie zainteresowani tematyką konkursu.

Zgłoszenia imienne wyłonionych w tym etapie uczniów wraz z imieniem i nazwiskiem opiekuna, prosimy przesyłać do dnia 2 marca 2015 r.: pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie lub faxem pod nr 13 43-215-61.

Czytaj więcej...

Kolędowanie bożonarodzeniowe w "Mechaniku"

W ostatni dzień nauki roku 2014 tj. 19 bm. w piątek, w auli szkolnej spotkali sie uczniowie i nauczyciele aby złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne, a także zaśpiewać najbardziej popularne kolędy. Najpierw uczniowie wraz z nauczycielami katechetami przygotowali program artystyczny wprowadzający wszystkich zebranych w klimat Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. W trakcie tego spotkania śpiewano kolędy i pastorałki, a oprawa muzyczna którą przygotował zespół muzyczny coraz wyraźniej sprawiała, że odczuwa się nadchodzące już święta... Podczas tej uroczystości uczniowie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim nauczycielom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku 2015. Życzenia te zostały złożone na ręce dyrektora Bogdana Adamskiego.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny - etap szkolny

Dnia 15.12.2014 roku przeprowadzony został w naszej szkole konkurs obejmujący wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, historii polskiej motoryzacji i zasad udzielania pomocy przed medycznej. Był to kolejny etap eliminacji szkolnych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W pierwszym etapie uczniowie rywalizowali w konkurencji jazdy na motorowerze na sprawnościowym torze przeszkód.

Po podsumowaniu wyników klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce - Trzebunia Dawid kl. II d T
II miejsce - Inglot Krzysztof kl. II c T
III miejsce - Dranka Michał kl. II d T , Mikosz Damian kl. IV b T

Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka 2014

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Angażując wolontariuszy– wpływa na zmianę całego społeczeństwa. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do tej jakże potrzebnej akcji..
Inicjatorami akcji byli : Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Szkolny oraz opiekunowie Joanna Buda , Agnieszka Czekaj i Julita Gładysz. Od połowy listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły najpierw zbierali żywność i wolne datki aby potem wybrać rodzinę i obdarować tym, czego im najbardziej potrzeba. Uzbierano sporo darów , bo aż 24 kartony wypełniono: żywnością, odzieżą, słodyczami, zabawkami, garnkami i środkami czystości. Drużyna Szlachetnej Paczki z naszej szkoły otrzymała certyfikat oraz przepiękną kartkę świąteczną z podziękowaniami, oraz życzeniami od obdarowanej rodziny.

Czytaj więcej...

VIII Podkarpacka Konferencja Transplantologiczna w "Mechaniku"

11 grudnia 2014 r. w naszym zespole szkół odbyła się VIII Podkarpacka Konferencja Transplantologiczna pod hasłem „Podziel się życiem”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Fundacja Otwartych Serc, zaś patronat nad nią objął Pan Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna. Inspiracją do zorganizowania konferencji był fakt, iż Podkarpacie jest wstydliwą białą plamą na polskiej mapie dawców organów do przeszczepów. Organizatorzy chcieli aby konferencja z udziałem wielkich autorytetów świata medycyny przyczyniła się do systematycznej zmiany tego niekorzystnego zjawiska.
Podkarpacka Konferencja Transplantacyjna „Podziel się życiem” odbyła się w auli ZSP nr 3, na którą przybyli reprezentujący Zarząd Fundacji tj. Pani Grażyna Więcek i Pan Zygmunt Jerzyk. Prezydenta Miasta Krosna reprezentował Pan Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna. Na konferencję przybyli studenci PWSZ w Krośnie, uczniowie z ZSP nr 4, LO nr 2 i oczywiście gospodarze tj. uczniowie z "Mechanika" z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Konferencję otworzył Pan Zygmunt Jerzy, a po nim słowa do uczestników konferencji skierował Pan Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.

Czytaj więcej...

Święty Mikołaj w "Mechaniku"

W ubiegły piątek w wigilię swoich imienin, "Mechanik" odwiedził Święty Mikołaj. Przeszedł się po korytarzach szkoły, CKP, a nawet odwiedził nauczycieli, dyrekcję i administrację. Zawitał także na lekcje i odwiedził uczniów szkoły.. Wraz ze Św. Mikołajem do szkoły dotarła liczna "świta", która pomagała ocenić zachowanie nauczycieli, uczniów i pracowników niepedagogicznych przez miniony rok. Ocena chyba wypadła pomyślnie skoro wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami...
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tych odwiedzin.

Czytaj więcej...

Mamy mistrza w strzelectwie sportowym

13 listopada 2014 roku odbył się IX Międzywojewódzki Memoriał im. Bogusława Dziury w strzelectwie sportowym. Zawody przeprowadzone zostały w hali widowiskowo-sportowej GOSiR w Jedliczu. Celem zawodów było nie tylko popularyzowanie strzelectwa sportowego i współzawodnictwa w tej dyscyplinie sportowej ale także uczczenie wspaniałego człowieka jakim był Bogusław Dziura. To on był założycielem klubu strzeleckiego i pasjonatem strzelectwa a jednocześnie wieloletnim nauczycielem Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu.

Zawody rozgrywane były w konkurencji KPN 10 – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne -5 strzałów próbnych i 10 ocenianych.
W klasyfikacji indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych, pierwsze miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Arkadiusz Pudło, uzyskując wynik 71 pkt. Drużynowo nasza szkoła zajęła zaszczytne - trzecie miejsce.

Czytaj więcej...

VII Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny ”Ciągle zaczynam od nowa…”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Ks. Stanisława Staszica w Krośnie przy współpracy Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Krośnie zapraszają katechetów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Krosna, Powiatu Krośnieńskiego oraz powiatów województwa podkarpackiego, do zainteresowania uczniów tegoroczną edycją Konkursu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Organizatorzy zwracają uwagę, że termin nadsyłania prac konkursowych na adres Organizatora upływa w dniu 30 kwietnia 2015 r.
Wprowadzenie do tematyki konkursu: Ciągle zaczynam od nowa…
Tematyka nawiązuje do wartości przewodniej roku duszpasterskiego w Polsce, jaką jest nawrócenie i przemiana duchowa motywowana wiarą. Chodzi o doświadczenie duchowe, które oznacza nie tyle obumieranie tego, co dotknięte złem i grzechem, lecz zwraca uwagę na wszelkie sytuacje otwierania się na to co nowe, na wszelkie okazje dobra, piękna, prawdy, łaski… na nowe życie. Taką szansą na nowość daje każde nawrócenie.

Czytaj więcej...

Obchody Święta Niepodległości

W tym roku przypada 96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada br. uroczystości miejskie rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej Kościoła Farnego w Krośnie. Udział w niej wzięli krośnieńscy parlamentarzyści, władze samorządowe miasta Krosna z prezydentem Piotrem Przytockim na czele, dyrektorzy i szefowie jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy Krosna i regionu. Jak co roku, w uroczystości wzięli udział żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odczytano apel poległych i złożono kwiaty. W uroczystości tej udział wzięła również delegacja „Mechanika” z pocztem sztandarowym i dyrektorem szkoły.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny w „Mechaniku”

Dnia 27 października 2014 r. rozpoczęły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. Do rywalizacji zgłosiło się 20 uczniów naszej szkoły.
Eliminacje składają się z dwóch etapów:
- w pierwszym biorą udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Przystępują oni do rywalizacji w konkurencji - jazda sprawnościowa motorowerem, test z przepisów ruchu drogowego, test z historii polskiej motoryzacji i testu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- w drugim etapie bierze udział 12 uczniów, którzy uzyskali najlepsze rezultaty przystępując do tych samych konkurencji-dodatkowo przygotowanie motocykla i samochodu do jazdy.
Dla zwycięzców zostały przygotowane bardzo cenne nagrody: GPS, CB-radio i video rejestrator samochodowy. Ponadto będą oni reprezentować naszą szkołę w zawodach ogólnopolskich.

Czytaj więcej...

Najlepsi w "Mechaniku" otrzymali stypendia

Miasto Krosno uruchomiło program stypendialny dzięki któremu najlepsi uczniowie mogli otrzymać stypendia na rok szkolny 2014/2015. Są to następujące stypendia:
• Stypendium „Semper in altum” za znaczące osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe,
• Stypendium „Krośnieński Omnibus” za wybitne wyniki w nauce dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (od klasy drugiej),
• „Stypendium Młodego Zawodowca” dla najlepszych uczniów w zawodzie.

27 października br. w sali Art Kina Prezydent Miasta Krosna - Pan Piotr Przytocki, Zastępca Prezydenta Miasta Krosna - Pan Bronisław Baran, Przewodniczący Rady Miasta Krosna - Pan Stanisław Słyś, wręczyli stypendia dla najlepszych uczniów szkół krośnieńskich. Pośród wielu nagrodzonych był także uczeń naszej szkoły: Stodolak Paweł. Gratulujemy !

Czytaj więcej...

"Mechanik" gościł przedstawicieli niemieckiej grupy kapitałowej

23 października br. nasz zespół szkół gościł przedstawicieli niemieckiej grupy kapitałowej oraz władze miasta Krosna z Panem Piotrem Przytockim - Prezydentem Miasta Krosna. Powód tej wizyty był związany z tym, że pojawiła się w Krośnie możliwość utworzenia podstrefy Mieleckiej Strefy Ekonomicznej "EURO-PARK", na  której niemiecka grupa kapitałowa postanowiła wybudować fabrykę związaną z branżą motoryzacyjną. Nawet trudno określić jak byłoby to duże przedsięwzięcie gospodarcze i ile osób otrzymałoby zatrudnienie. Trudno też określić, czy grupa niemiecka wybierze Krosno czy jakiś inny region w Polsce ale to nie przeszkodziło władzom Krosna podjąć starania aby wybór padł na nasze miasto.

Czytaj więcej...

XI Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

W dniu 20.10.2014 roku zostały rozegrane drużynowe mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. Do turnieju zgłosiło się 15 drużyn.

Po zaciętej rywalizacji tytuł Drużynowego Mistrza Szkoły zdobyła reprezentacja klasy Ig/T, która w meczu finałowym pokonała klasę IV c/T . W meczu o trzecie miejsce klasa IV b/T okazała się lepsza od klasy I b/T.

.

Wyniki końcowe:

I miejsce – I g T/G Kamil Wiśniowski, Krystian Piątek
II miejsce – IV c/T Paweł Gaj, Łukasz Kędzierski
III miejsce – IVb T/G Dawid Dudek, Patryk Cymerman

Czytaj więcej...

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch