Plan lekcji

Na skróty

"Mechanik" gościł przedstawicieli niemieckiej grupy kapitałowej

23 października br. nasz zespół szkół gościł przedstawicieli niemieckiej grupy kapitałowej oraz władze miasta Krosna z Panem Piotrem Przytockim - Prezydentem Miasta Krosna. Powód tej wizyty był związany z tym, że pojawiła się w Krośnie możliwość utworzenia podstrefy Mieleckiej Strefy Ekonomicznej "EURO-PARK", na  której niemiecka grupa kapitałowa postanowiła wybudować fabrykę związaną z branżą motoryzacyjną. Nawet trudno określić jak byłoby to duże przedsięwzięcie gospodarcze i ile osób otrzymałoby zatrudnienie. Trudno też określić, czy grupa niemiecka wybierze Krosno czy jakiś inny region w Polsce ale to nie przeszkodziło władzom Krosna podjąć starania aby wybór padł na nasze miasto.

Oczywiście dla podjęcia właściwej decyzji, przedstawiciele grupy niemieckiej postanowili odwiedzić Krosno, podstrefę ekonomiczną, jak też szkołę samochodową która kształci dla przemysłu motoryzacyjnego. Stąd wizyta miała ważny i kluczowy charakter bo od niej wiele zależało co rzecz jasna może mieć niezwykle duże znaczenie dla przyszłych absolwentów "Mechanika".W ten sposób otworzyłby sie rynek pracy dla wielu (może nawet kilkuset osób) związanych z fabryką produkującą podzespoły pojazdów mechanicznych. Niebawem decyzje poznamy ale miło było nam usłyszeć, że przedstawiciele niemieckiej grupy kapitałowej byli mile zaskoczeni na jak wysokim poziomie i na jak precyzyjnym sprzęcie techno-dydaktycznym kształci się mechaników, mechatroników i w zawodach motoryzacyjnych w ZSP nr 3. Uznano, że kadry rekrutujące się z absolwentów "Mechanika" chętnie zatrudnią u siebie w nowo powstałej firmie. Jest to ważny sygnał dla absolwentów "Mechanika" gdyby chcieli podjąć pracę w branży motoryzacyjnej w Krośnie.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch