Plan lekcji

Na skróty

Obchody Święta Niepodległości

W tym roku przypada 96 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada br. uroczystości miejskie rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej Kościoła Farnego w Krośnie. Udział w niej wzięli krośnieńscy parlamentarzyści, władze samorządowe miasta Krosna z prezydentem Piotrem Przytockim na czele, dyrektorzy i szefowie jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy Krosna i regionu. Jak co roku, w uroczystości wzięli udział żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odczytano apel poległych i złożono kwiaty. W uroczystości tej udział wzięła również delegacja „Mechanika” z pocztem sztandarowym i dyrektorem szkoły.

Natomiast uroczystości szkolne odbyły się 12 bm. w auli CKP z udziałem pocztu sztandarowego, nauczycieli i uczniów. Uroczystość ta rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odegrania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali cześć artystyczną, w której przypomnieli lata poprzedzające odrodzenia państwa polskiego w 1918 r. oraz zaprezentowali losy Polaków związanych z okresem odbudowy państwowości polskiej. Po tej uroczystości dyrektor Bogdan Adamski podziękował uczniom i nauczycielom przygotowującym uroczystość niepodległościową w szkole. Dyrektor skierował również podziękowania do uczniów biorących udział w uroczystościach miejskich, a zwłaszcza uczniów z pocztem sztandarowym.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości miejskich i szkolnych.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch