Plan lekcji

Na skróty

VIII Podkarpacka Konferencja Transplantologiczna w "Mechaniku"

11 grudnia 2014 r. w naszym zespole szkół odbyła się VIII Podkarpacka Konferencja Transplantologiczna pod hasłem „Podziel się życiem”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Fundacja Otwartych Serc, zaś patronat nad nią objął Pan Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna. Inspiracją do zorganizowania konferencji był fakt, iż Podkarpacie jest wstydliwą białą plamą na polskiej mapie dawców organów do przeszczepów. Organizatorzy chcieli aby konferencja z udziałem wielkich autorytetów świata medycyny przyczyniła się do systematycznej zmiany tego niekorzystnego zjawiska.
Podkarpacka Konferencja Transplantacyjna „Podziel się życiem” odbyła się w auli ZSP nr 3, na którą przybyli reprezentujący Zarząd Fundacji tj. Pani Grażyna Więcek i Pan Zygmunt Jerzyk. Prezydenta Miasta Krosna reprezentował Pan Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna. Na konferencję przybyli studenci PWSZ w Krośnie, uczniowie z ZSP nr 4, LO nr 2 i oczywiście gospodarze tj. uczniowie z "Mechanika" z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Konferencję otworzył Pan Zygmunt Jerzy, a po nim słowa do uczestników konferencji skierował Pan Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.

Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na prelegentów, a byli nimi:
- prof. dr bah. med. Piotr Małkowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prezentujący temat : "Przeszczepianie narządów"
- doc. dr. hab. Maciej Kozieradzki z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prezentujący temat: "Dawcy Narządów"
- Krystyna Murdzek - prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji prezentująca temat: "Znaczenie aktywności fizycznej pacjentów po przeszczepieniu narządów"
Konferencja zakończyła się podziękowaniami wnioskami, aby młodzi ludzie nie obawiali się zgłaszać na dawców organów bo życie ludzkie jest najcenniejszą wartością.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch