Konkurs wiedzy pożarniczej

W dniu 3 marca 2015 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Do konkursu zgłosiło się osiemnastu uczniów, którzy rozwiązywali zadania testowe z zakresu wiedzy pożarniczej.
Wyniki testu:
I miejsce - Lucjan Rec kl. III b T (bezbłędnie rozwiązany test)
II miejsce - Rafał Oparowski kl. I d T
III miejsce – Rafał Jakubus kl. I cT, Rachwał Mateusz kl. I c T

Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach miejsko - gminnych, które odbyły się 11 marca 2015 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Krosno-Turaszówka.
W pierwszej części turnieju uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Pięciu uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów przystąpiło do drugiego etapu w którym losowali po cztery pytania i udzielali ustnych odpowiedzi przed komisją egzaminacyjną.

Oczekując na finał uczestnicy mogli dokładnie zapoznać się ze sprzętem pożarniczym używanym podczas akcji ratunkowych.
Najwyższą ocenę ze wszystkich finalistów otrzymał uczeń naszej szkoły Lucjan Rec, zdobywając pierwsze miejsce w eliminacjach gminnych a tym samym zakwalifikował się do szczebla powiatowego.
Dziękuję wszystkim uczestnikom eliminacji szkolnych i gratuluję zwycięzcy mając nadzieję, że w turnieju powiatowym uzyska równie wspaniały wynik.
Opiekunem drużyny z „Mechanika” był Pan mgr Władysław Koś.