Plan lekcji

Na skróty

Święto Patrona i przekazanie sztandaru

W dniu 31 marca br. w auli „Mechanika” odbyła się uroczystość wspomnienia Patrona – ks. Stanisława Staszica oraz przekazanie sztandaru zespołu szkół. Uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, a rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru ZSP nr 3 i odegrania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, która przypomniała postać ks.S.Staszica, jego lata dziecięce i młodzieńcze, okoliczności wyboru drogi duchownego, pasje naukowe, zaangażowanie patriotyczne w okresie rozbiorowym i po okresie rozbiorowym. Ciekawa forma „wywiadu”, którą zastosowano jako sposób na uzyskiwanie informacji o Patronie sprawiła, że uwaga uczniów była skoncentrowana na ciekawej formule zaprezentowana postaci, która po dziś dzień budzi szacunek i podziw.


Następnie dyrektor Bogdan Adamski podziękował uczniom klasy IV b Technikum, którzy przez dwa lata opiekowali się sztandarem szkoły, godnie mu służąc jako poczet sztandarowy na licznych uroczystościach szkolnych, samorządowych i państwowych. Podczas ceremoniału przekazania sztandaru, wystąpił nowy poczet sztandarowy klasy II c Technikum, który przyjął rolę opieki nad sztandarem. Ceremonia przekazania sztandaru zakończyła uroczystości „staszicowskie”.
Miłym akcentem tych uroczystości było także wręczenie nagród dla laureatów szkolnych etapów : Konkursu Matematycznego i Konkursu Motoryzacyjnego. Warto dodać, że finalistom szkolnego etapu Konkursu Motoryzacyjnego nagrody ufundował Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch