Plan lekcji

Na skróty

Mechanik na Targach Edukacyjnych

W dniach 9-10 kwietnia br. w Krośnie odbyły się Targi Edukacyjne. Ideą tego przedsięwzięcia było umożliwienie przyszłym absolwentom gimnazjów z miasta Krosna i Powiatu Krośnieńskiego zapoznanie się z ofertą edukacyjną krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016. Targi otworzył prezydent Krosna Pan Piotr Przytocki oraz zastępca prezydenta – Pan Bronisław Baran. Powiat Krośnieński reprezentował przewodniczący Rady powiatu – Pan Edward Nowak i wicestarosta Adolf Kasprzyk. Natomiast Podkarpackiego Kuratora Oświaty reprezentowała Pani Lucyna Opoń – kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Krośnie. Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały swoje osiągnięcia, kierunki kształcenia, zawody oraz wszystko to co może zainteresować przyszłego absolwenta szkoły gimnazjalnej. Mechanik przedstawił swoje zawody tj.

 

Technikum
- technik mechanik
- technik mechatronik
- technik pojazdów samochodowych
- technik mechanik lotniczy
- technik awionik
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
- mechanik pojazdów samochodowych
- mechanik motocyklowy
- monter mechatronik
Hitem targów były nasze symulatory do nauki jazdy samochodem i symulatory lotu statkiem powietrznym. Nie mniej jednak naszym celem było zaprezentowanie najciekawszych kierunków kształcenia nowoczesnych technologii oraz nowego wdrażanego zawodu-kierunku kształcenia o nazwie: mechanik motocyklowy w nowym roku szkolnym tj. 2015/2016.
Mamy nadzieję, że absolwenci gimnazjów nie będą się kierować modą ani wygodą, a tylko pragmatyzmem… Wówczas wybiorą jeden z naszych kierunków kształcenia, na które jest największe zapotrzebowanie kadrowe na podkarpackim i ogólnopolskim rynku pracy.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch